רשלנות רפואית - ניתוח להוצאת ריאה שמאלית

yarivh12

New member
רשלנות רפואית - ניתוח להוצאת ריאה שמאלית

לפורום שלום ,
אבא שלי עבר ניתוח ע"י פרופ בכיר בבילנסון להוצאת ריאה שמאלית , עקב גידול סרטני בשיטה של שלוש חורים בגוף ועם מכשיר טלסקופי ללא חתך מלא.
אחרי הניתוח הנקז הושאר כחודש בתוך הגוף
אבא שלי התלונן על כאבים כל השלושה חודשים נתנו לו הרבה משככי כאבים כולל קאנביס ושום דבר לא עזר לו.
זה כבר חצי שנה אחרי הניתוח שאבא שלי סובל מכאבים חזקים מאוד גם אחרי שעבר כמה טיפולים במרפאת כאב בינהם צריבות .
האבחנה של רופא מנתח לאחר שביצע כמה צילומי פד סיטי היתה שיש פגיעה עיצבית כתוצאה מהניתוח ויש להמשיך טיפול במרפאת כאב.
גם במרפאת כאב אמרו שהכאב נובע מכניסה של הניתוח ושהיה לנו חוסר מזל לרוב מחלימים מניתוח כזה תוך כמה חודשים.
אחרי שהתיאשנו מהרופא מנתח נסענו למומחה מביה"ח אחר ושם נאמר לנו בפירוש שהפרופ המנתח של אבא שלי עובד בצורה מאוד ישנה והיום כבר לא מנתחים בשיטה הזאת יותר וכתוצאה מזה יש לו כאבים חזקים
אבא שלי נקי היום מהסרטן אך סובל מאוד מכאבים לא פחות כואבים ממחלת הסרטו
אשמח לחוות דעת והמלצות מכם :
מה אפשר לעשות עוד ?
האם שווה לתבוע רופא כזה שלא יעשה נזק לחולים אחרים ?

זה תלוי

רופא אחד חשב ככה, רופא אחר חשב אחרת, זה לגיטימי.
להרבה מאוד בעלי מקצוע (לא רק רופאים) יש את כל הפתרונות והתובנות החכמות - בדיעבד.
צריך לפנות למומחה לגידולי ריאה שנותן חוות דעת להגשה לבית המשפט.
הוא צריך לעבור על התיק הרפואי, לראות באיזה גידול מדובר, איפה הוא היה ממוקם ומה הייתה הגישה הנכונה לנתח.
צריך להוכיח שהפגיעה העצבית שנגרמה בניתוח, היא עקב שימוש בשיטת ניתוח שלא התאימה למצב בו אביך היה נתון, בין אם זה בגלל שיש שיטות חדשניות שהחליפו את השיטה הזו, ובין אם מסיבה אחרת - השיטה לא התאימה למצבו, והמנתח היה צריך לדעת זאת.

למעלה