שאאלום לכולם! ומזל"ט על הפורום החדש

נופ18

New member
שאאלום לכולם! ומזל"ט על הפורום החדש

יש לי שאלה קטנה.... מממ....אני בת 16 ועברה שנה אחרי שעשיתי ניתוח תיקון עקמת, המליצו לי לעשות פילאטיס, התחלתי לעשות אבל הרגשתי שיותר מדיי כואב לי ושיותר מדיי לחץ מופעל על העמוד שדרה וגם סבלתי שבוע רצוף של כאבים אחרי השיעור ופשוט הפסקתי בגלל זה. האם בכל זאת אני צריכה להמשיך ללכת לשיעורים? כי גם הפיזיוטרפיסט שלי אמר לי שאסור לי להגיע לרמה שהגב מתחיל לכאוב לי. אבל עדיין חוץ מפיזוטרפייה אני רוצה לעשות עוד משהו כדיי לשפר את המצב של הגב כי גם אחרי הניתוח הוא המשיך להידרדר. תודה, נופר [:

CillDara

New member
היי נופר

ההמלצות שקבלת שתיהן יפות - 1) פילאטיס ביסודה היא פעילות שיקומית כפי שכבר נאמר כאן ויכולה לעזור לך מאוד בשיקום ושמירה על הגב. 2) לעולם לא לעבוד דרך כאב. אם כואב מפסיקים מיד! הטריק הוא למצוא מדריך/ה טוב ומוסמך ו/או שיעור שמתאים לך. אל תלכי סתם לשיעור לקהל הרחב שאולי לא יתאים לך. נסי למצוא מדרך/ה מוסמך לבעיות גב ולקבוע קודם כל שיעור אחד על אחד כדי לקבל יעוץ ספציפי ותרגילים שיעזרו ומתאימים לך. כאן באירלנד קיימים שיעורים מיוחדים לבעיות גב (Back care) ואם יש באזורך שיעורים כאלה כדאי ללכת ולידע את המדריך/ה על הבעיות והמגבלות שלך על מנת שיוכלו לכוון אותך גם במהלך השיעור (מודיפיקציות לתרגילים וכד'). התעמלות פילאטיס בפירוש יכולה לעזור לך ולשפר את מצבך - שווה להשקיע ולמצוא מישהו מוסמך להדריך אותך בדרך לבריאות
בהצלחה.

נופ18

New member
היי [:

ברור שהלכתי למישהו מוסמך, למכון שמתמקד רק בפילאטיס שבמקרה המדריכה הראשית ומנהלת המקום היא בת הזוג של דוד שלי, אך ככה שאין מצב שהיא לא מוסמכת או משהו כזה, וזה גם היה שיעור אחד על אחד. ומי שמכיר זה המכון של גן שמואל.

CillDara

New member
הסמכות

קודם כל רק לסבר את האוזן, לא כל מדריך/ה פילאטיס בהכרח בעל הסמכה נוספת למשל לטיפול בבעיות גב או פילאטיס בזמן הריון וכד' ההסמכות הן רבות ושונות, ברמות שונות, רצפה, מכשירים וכו'. נופר, האם עשית רק שיעור אחד 121 (אחד על אחד) ואז הפסקת גלל הכאבים? האם דברת לאחר מכן עם במדריכה עימה עבדת וסיפרת לה על הבעיה והכאבים? פילאטיס זו לא תרופת פלא! כמו שאת בוודאי מכירה מהפזיוטרפיה - אם לא ממשיכים לתרגל לא רואים תוצאות! את בחורה צעירה, כבר עברת ניתוח אחד - סופר חשוב שתשמרי על הגב שלך, תשפרי את המצב ותמנעי הדרדרות נוספת. אל תזלזלי. בקשי מהפיזיוטרפיסט שלך תרגילים שתוכלי לבצע בבית ותרגלי יום יום כמה דקות. אם את סומכת על המכון פילאטיס אליו הלכת, תחזרי לשם, דברי עם במדריכה ותבנו יחד תוכנית עבודה שתתאים לך. אם את לא בטוחה במקום, אולי הפיזיוטרפיסט יכול להמליץ לך על מדריך/ה? אמרתי קודם, ואני אחזור: בבריאות הגב לא משחקים!!! בהצלחה, ואל תזניחי

נופ18

New member
היי[:

בוודאי שאני לא משחקת עם הגב שלי, אני לא רוצה לעבור גיהנום שוב, אני עושה פיזוטרפיה עם המדריך שלי, ואני גם עושה בבית תרגילים, קניתי מכשירים שאפשר להשתמש איתם בבית כגון כדור גדול והכדור הקטן ומכשירי גומי למינייהם שאני גם משתמשת איתם עם הפזיוטרפיסט, מיכיוון שהפיזיוטרפיסט שלי אמר לי שרק שיש כאב מפסיקים שאת התרגיל\אימון במהלך כאב לי אבל המדריכה אמרה שזה מעצם זה שזה שיעור ראשון ושיש את הקושי האמנתי כי היא מבינה, היא לא תגיד סתם היא יודעת מה מצב הגב שלי ושאני אחרי ניתוח, אבל לאחר מכן שראיתי שהכאבים לא פוסקים אפילו כמה ימים אחרי השיעור החלטתי שאני יורדת מזה כי אני לא מסוגת לספוג את הכאבים והחלטתי ללכת להרוטרפיה [כתבתי את זה נכון?] זה בעצם שילוב של פיזוטרפיה בשחייה [זה מה שהבנתי לפי מה שהסבירו לי] וזו הייתה המלצה של הפיזיוטרפיסט שלי, עוד לא התחלתי עם זה אבל אני מקווה להתחיל בקרוב ושהכול יהיה בסדר ב"ה אבל בכול מיקרה יש סיכוי גבוה שאני יעבור ניתוח שוב שזה בעצם תיקון ניתוח של ניתוח עקמת, מכיוון שלמרות הניתוח המצב של הגב המשיך להידרדר וגם בורג השתחרר והוא גורם לכאבים, אני מקווה שבסופו של דבר אני לא יצטרך את זה אבל שוב אני אומרת, עם הגב שלי אני לא משחקת בשום פנים ואופן, כי אני יודעת שאחר כך אני יסבול.

CillDara

New member
בינתיים תמשיכי עם התרגילים

שנתן לך הפיזיוטרפיסט. אני אישית נגד לעבוד עם כאבים - גם בשיעור ראשון אני לעולם מציינת בפני תלמידי להפסיק אם כואב! נראה לי שבינתיים נכון לך לרדת מהעיניין ולהמשיך בסבלנות עם התרגילים שניתנו לך עד שהמצב ישתפר (מחזיקה לך אצבעות שלא תגיעי לניתוח נוסף). לא יותר מידי, לא בבת אחת. תקשיבי לגוף שלך ואל תנסי לדחוף אותו מוקדם מידי למה שהוא עדיין לא מוכן. בהצלחה

נופ18

New member
תודה רבה [:

על ההקשבה, ועל התגובות ועך התשומת לב. תודה! [:

למעלה