שאלה בהמשך ליום הזכרון של רבין

דרור1563

New member
שאלה בהמשך ליום הזכרון של רבין

שלום לכולם אני די בטוח שתבינו מה הקשר מה הייתי מוכן לעשות למען מהפכה חברתית אמיתית בארץ? לגרום לאנשים להבין כמה הבבילון מזיק ואיך אפשר לשנות את המצב?

אני לא חושב שזה קשור לנושא הפורום

אלא אם כן השאלה שלך היא בעצם: מה הרגאיי יכול לעשות למען מהפכה חברתית אמיתית בארץ, ואז התשובה היא: הרבה, הרבה מאוד. אנשים ששומעים רגאיי הם ב90 אחוז מהמקרים אנשים שלא מעניין אותם רק המקצב הייחודי, אלא גם המילים והמסר שהמילים מעבירים. גם אם הפטואה קשה לנו הישראלים, אפילו פזמון שיש בו אמירה על צדק חברתי במשפט אחד ארעי, אנחנו נרגיש מחוברים לזה, וזה לא סתם. כדי לעשות מהפכה חברתית אמיתית בארץ, כל אחד מאיתנו צריך להסתכל במראה ולשאול את עצמו: עד כמה הוא נותן מעצמו, במה זה מתבטא, מה המטרות שלנו ואיך אנחנו מיישמים אותם. אנחנו צריכים לדאוג אחד לשני, להיות יותר סבלניים ומאופקים אחד כלפי השני, ברחוב, בסביבת המחייה שלנו. משם השינוי צריך להתחיל, בקטן אצל כל אחד. זה אולי נשמע קצת קלישאתי אבל זו בדיוק האמת - לא צריך לחשוב על להרים אירועי ענק ולהקים מפלגות שנושאות על דגלן את הצדק החברתי והשינוי שכולם מייחלים לו, לפחות לא רק זה. כל אחד מאיתנו יכול לשנות ולעשות מהפכה קטנה. משם זה יתחיל. SHADY SEH SO.

דרור1563

New member
בטח שזה קשור לפורום

ברור שאם אני שואל משהו את האנשים בפורום רגאיי אז אני מתכוון לאנשי הרגאי אבל זה לא מה הרגאיי יכול לעשות לעולם אלא מה אנחנו האנשים הקטנים עושים אחרי שאנחנו שומעים 1396 טיונים ליום ואני חושב שאם יש משהו בארץ הזאת שיכול לעשות שינוי בלי שיסתכלו עליו בעין עקומה ע"ע שמאל או ימין זה האנשים הפשוטים שמעבירים מסר כל פעם שהם לוחצים פליי בטייפ שלהם השאלה זה מה החלום הכי גדול (ריאלי) שאני עושה עכשיו

דרור1563

New member
יש לך ספק שהארץ צריכה מהפכה?

יכול להיות שהיא עדיין לא וכנה למהפכה. אבל יש שינוי. כל יום כל היום. אבל אולי צריך לאחד רעיונות בשביל לקדם לפעמים כל אחד חושב שהוא היחיד או מהבודדים שבאמת רוצים לעשות משהו ושמוכנים להקריב קצת יותר מאשר הדברים הטריוויאלם ביותר( בלי לזלזל) אבל בשביל שינוי אמיתי צריך לדעת שהרעיון הוא כללי ולא אישי שלי( כל אחד ואחד) אז אולי אם נשתף אחד את השני ברעיונות שיש לנו...

דרור1563

New member
רעיון אחד

רעיון אחד שלי הוא להקים פאב באיזשהוא מקום בסוף העולם לנסות ליצר לעצמי הכל לא להצטרך לבבילון לעשות מקום שבו כל מי שהחיבור של רסטפר ויהודי נשמע לו אמיתי יוכל להרגיש בבית (וגם מי שעדיין לא יודע שהשילוב הזה מוצא חן בעיניו) אוכל אורגני בירה תוצרת בית ערק ביתי מוזיקה טובה ולוחמים אוהבים

Ras Or

New member
יש לך לב טוב וכוונה טובה אבל

בתור אחד שמבין את הרצון העז שלך ואת הרגש הזה שמרגישים כל יום שצריך שינוי, ארץ ישראל מה שמבחוץ והאנשים שבתוכה זה מאוד מושך לעין ומאוד שונה, למה? בארץ ישראל אחת קטנה יש מספר תרבויות שונות שמתקרב ל20 ולכל תרבות דיבור שונה, התייחסות שונה, מנהג שונה, תפילה בנוסח אחר ומרק עוף בנוסח אחר, בעיה של הרבה אנשים שמעוניינים לייבא לכאן תרבות אירופאית היא שבארץ אין תרבות, התרבויות פה מפוצלות ואין תרבות דומיננטית ברחוב, שים לב לכך שלילדי ישראל ולנוער (בעצם לכולם) אין מקום מ-פ-ג-ש, כמה פשוט זה נשמע? מאוד, אבל נשנה חשיבה לכזו: בצרפת נפגשים בבית הקפה באורח קבוע למה? כי שם יש אנשים,אנגליה בפאב, איטליה במרפסת הקרובה שמגישה קראף יין, רומא בבתי מרזח. מה שאני מנסה להגיד הוא כזה שבכל ארץ כל שהיא ישנה תרבות שצברה את הוותק שלה והתעצבה, כאן אין תרבות דומיננטית ברחוב, אין משהו שהוא מובן מאליו לכולם, אצל המרוקאי זה ככה ואצל הפולני זה אחרת, וזה למה קשה לי להאמין שהעם יתגוון ויצא מהקופסאות שגדלנו אליהם ושלא הכל זאת הבועה שלי, אלה הכל זה נהר של כולנו. ברגע שיהיה את המקום הזה, שהוא פשוט מובן מאליו , העם ידבר ויבין. מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי, בכל מקרה, רק להאמין ולעשות כל יום משהו קטן זה מספיק בשביל לקדם מהפכה. Bless fe de i man said fawad ראסטה.

DuBsYs

New member
ומה עושה מי שאבא שלו מרוקאי ואמא שלו רומניה?

וברצינות זה לא ממש נכון שאין פה תרבות, יותר נכון להגיד שיש פה תרבות של מהגרים שבתהליך ארוך ואיטי יוצרים תרבות חדשה. כבר מעל 100 שנים שהציונות מנסה למחוק את העבר ויחד איתו את "היהודי הישן - הגלותי" וליצור יש מאין "יהודי חדש". הבעיה היא שהתפישה הציונית עוצבה ע"י יהודים עם מנטליות מזרח אירופאית שלא מוכנים עד היום לקבל את תרבות המזרח ויחד איתה את היהודים המזרחים והבעיה השניה היא כמובן שהציונות לא מקבלת את הפלסטינאים שחיים בארץ ישראל מאות שנים. ההתעקשות הזאת לא לקבל את האחר היא זו שיוצרת את הפילוג והבידול בין הקבוצות השונות. בסופו של דבר יעלמו המחיצות העדתיות בדרך של נישואי תערובת בין הקבוצות השונות או שתהייה פה מלחמה גדולה וחלק מהתושבים של ישראל לא יגורו פה יותר.

דרור1563

New member
למה זה צריך להפריע

ולמה צריך ליצור יהודי מזן אחר למה לא לחזור אחורה בזמן לתקופה שיהדות לא הייתה שם נרדף לגלות קשיות עורף אף ארוך ורדיפת בצע אנחנו לא צריכים להאמין למה שאומרים עלינו אנחנו צריכים לעשות מה שאנחנו מאמינים בו ולנסות להעביר את המסר הזה לשאר העולם לא צריך לשנות לאף אחד את המהות בתור כלל צריך להבליט את היופי של כל אחד ויש לנו הרבה מה להיות גאים! ( לא גזענים) היו לנו הרבה הישגים המשך 3000 שנות היסטוריה לא סתם כל הרגאיי מדבר המושגים יהודיים אלא בגלל שהאנשים מאמינים שיש משהו במוטיבים האלה אפילו רק בתור מוטיב

DuBsYs

New member
נראה לי שאתה עושה פה סלט

ההודעה עם הכותרת "ומה עושה מי שאבא שלו מרוקאי ואמא שלו רומניה?" מתיחסת למה שאור כתב על העדר התרבות בארץ. מה שכתבתי על הגישה הבדלנית (ולדעתי הגזענית) של היהדות ועל הסתירה בין ראסטפר ליהודי התייחס להצעה שלך לעשות בארץ מהפכה שתתבסס על עקרונות היהדות + ראסטפרי. לדעתי השינוי יוכל לבוא כשכולנו נוכל לקבל את האחר כשווה לנו. כאשר אנשים יהייו מספיק פתוחים לקבל את האחר כשווה אליהם הם יוכלו לנהל דיאלוג אמיתי ולחיות ביחד זה לצד זה. עד אז ימשיכו אנשים לריב ולהלחם אחד בשני.

Ras Or

New member
אחי, אף אחד לא מקבל את האחר באמת

זה טבוע בנו וזה קשה וזה מאבק, אבל בתכלס על מעשים בנו את רומא, מעטים הימים שהסתובבתי בארץ שלי בסביבת אנשים והרגשתי פתוח , האמת היא שהייתי שמח להרחיב איתך על הנושא הזה בדברים שעל גבי הפורום זה כבר לא רלוונטי. להיות פתוח ולקבל לחיקך אנשים זה משהו שמאוד קל להגיד וקשה מאוד לבצע, הלוואי שהבודדים שאמרו את זה ובאמת התנהגו ככה מולי יתרחבו לכל העולם, כרגע כל האנושות במצב מאוד מתקדם לפי דיני תורה ולפי ההרגשה שלי עצמה, מהפך ענקי יקרה פה לדעתי בין 15 ל 40 שנה הקרובות , אבל זה כמובן, לא לדפי הפורום. לילה טוב ואהבה לכולם. ראסטה.

DuBsYs

New member
למה להכנס לקטע של דתות?

למה ערבי, בודהיסטי, מוסלמי, אתאיסט, נוצרי או הינדי לא טובים בשבילך? מה שאתה מציע זה להעמיק את הגזענות, הלאומנות והפלגנות. צא מהסרט של הגזענות היהודית. מהפכה תבוא מתוך התאחדות של כל הקבוצות שמדוכאות ע"י הבבילון. וחוץ מזה לא ממש ברור לי הקטע של "ראסטפר יהודי" יהודי אמור להאמין באלוהים ולקיים את תרי"ג המצוות. ראסטפר עובד את ג'ה ומאמין שקיסר אתיופיה המנוח היילה סלאסי הוא התגלמות של האל על פני האדמה. לא שאני מומחה גדול, אבל ממה שאני יודע זה לא ממש מסתדר ביחד.

דרור1563

New member
אולי לא הבנת אותי

אין לי שום בעיה עם בודהיסטים ערבים גרוזינים או צ'רקסים אבל אין לי שום בעיה אם מי שאני ואני יהודי למה אני צריך להיות גזען בשביל להיות יהודי וראסטה שחור מג'מייקה גם צריך להיות גזען בשביל להיות ראסטה אני אמרתי למישהו שאני יותר טוב ממנו בגלל מה שאני? חס ושלום! אבל אני יהודי! אולי יש אנשים שמשתמשים ביהדות שלהם בתור כלי להרגיש יותר טובים ממישהו אחר אבל בינינו אתה יודע מה אומרים על מי שיש לו זין קטן... אבל זה לא הופך אותי לפחות יהודי ומה שאני מתכוון ברסטאפר יהודי זה בנאדם שגאה במה שהוא בלי לדרוס אף אחד... בנאדם ששמח סתם לקום בבוקר... להגיד תודה לאלוהים ( או לג'ה. לא קריטי) על העולם היפה שהוא נתן לנו לנסות לעשות את מה שג'ה (או אלוהים. לא קריטי השם) אמר לנו וזה לאהוב בכל צורה שיכולה להיות חי צומח דומם ומדבר גם אם הוא מדבר בערבית... אני מאמין (ואני לא נאיבי) שכן אפשר לעשות שינוי שזה שבנאדם אחד הוא יהודי ואחד הוא מוסלמי לא צריך להפריע לאף אחד מי חשב בשנות השישים כשהתחילה התנועה הרסטפאריית שיוםאחד אף אחד לא יחשוב ששחור זה פחות טוב מלבן? והיום? אולי אני חי בסרט אבל אני כן מאמין שיש מקום לשינוי

DuBsYs

New member
בוא נבהיר כמה דברים

אתה הצעת " לעשות מקום שבו כל מי שהחיבור של רסטפר ויהודי נשמע לו אמיתי יוכל להרגיש בבית" ואני שאלתי אותך למה במהפכה שלך אין מקום למי שהוא לא "יהודי וראסטפר" דבר שני אני מסכים איתך שיש מימד של גזענות כמעט בכל דת ולכן אני מתנגד לצדדים הגזעניים גם ביהדות וגם בראסטפראיי (וכמובן בכל דת אחרת). דבר נוסף התנועה הראסטפרית התחילה את דרכה הרבה לפני שנות ה60, מרקוס גרבי התחיל לפעול להחזרת השחורים לאפריקה כבר בשנת 1914 כאשר ייסד את ה- (Universal Negro Improvement Association (UNIA ואת ה- African Communities League (ACL ארגונים שפעלו לאחד את כל האנשים השחורים שמפוזרים מחוץ לאפריקה, במשך שנות ה20 הרבה מרקוס גרבי לדבר על זה שבבוא היום יוכתר באפריקה מלך שחור ובבוא היום יוכלו כל השחורים לחזור לאפריקה ולהקים בה ממלכה פן אפריקאית מאוחדת. בשנת 1945 (בערך 5 שנים אחרי מותו של גרבי) שוחררה אתיופיה מידי האיטלקים בידי הבריטים שמסיבות פוליטיות הציבו בראש הכוח הצבאי שנכנס לאדיס אבבה את היילה סלאסי (שברח כמה שנים קודם לכן מאתיופיה ללונדון דרך ירושלים) והמוני שחורים ברחבי העולם ראו בזה סימן שנבואתו של גרבי מתממשת וראו בסלאסי את התגלמות האלוהים.

דרור1563

New member
יש מקום

במהפכה שלי.... יש מקום לכולם. פרט למי שהוא אנטי ואני לא מתכוון אלייך אישית מ2 סיבות אחד שאתה ואני לא מכירים אני מאמין שפשוט חשבת שאני לא רואה מקום לאנשים אחרים במקום שלי ו2 שאני חושב שכתבת את זה כדי לחדד את המסר שלך שהוא לא ממש שונה מהמסר שלי למה יש מקום לכולם ואני כותב רסטפאר ויהודי. כי אני חי בארץ שבה רובנו יהודים וכי אני לא חושב שהרסטפאריי לקחו רעיונות מהיהדות רק בגלל שהם לא מצאו משהו למתחרז טוב יותר עם lion אין לי שום בעיה עם מישהו שלא נולד לאם יהודיה אבל רוצה ואוהב מכל הלב ןדרך אגב זה יהיה נחמד אם תעלה הרבה דברים על מרכוס כמו מה הוא אמר כי אני כל מה שאני יודע עליו זה מדיסקים של ברנינג ספיר לא מצאתי בשום חנות ספרים עליו ואו על משנתו כך שעם האנגלית המפגרת שלי זה קצת קשה ללמוד מה הוא אמר ואם נחזור לנושא אז אני התחברתי לרגאיי בגלל המסרים שאני שומע במוזיקה של האמנים שני אוהב ופחות בגלל התורה של מרכוס גרבי ושות' לא שאני אומר שיש משהו רע בזה שאם מישהו רוצה לחזור לכור מחצבתו (שחורים לאפריקה) זה בעייתי אבל אני מאמין שיש מקום בכל מקום על פניי כדור הארץ לכל צבע שהוא אם ג'נטלמן יכול לשיר בג'מייקה ובוב מארלי בדורטמונד מתיסיהו בניו יורק ואלפה בלונדי בארץ הקודש אז אני לא בטוח שזה המסר שצריך להעביר יכול להיות שבתקופתו של מרכוס אז היתה גזענות שזה מה שהוא חשב שיכול להיות הפתרון הטוב ביותר לשחורים אבל מאז... מרטין לותר קינג חלם... היילה סלאסי לחם... ועם ישראל חזר לציון שלו... לא בשביל לשעבד עם אחר אלא כדי לחיות בחופש בארצו... בתקופה שמרכוס היה חי היה גם הרצל אחד שהקים תנועה דיי דומה של חזרה לארץ אבות אני דיי בטוח שזה קשור. כי תמיד תנועות מהפכניות הושפעו אחת מהשניה ועוד פעם העיקר זה האהבה ואם נפגעת מזה שכתבתי (ובאמת התכוונתי) רסטפאר ויהודי אני מצטער אבל אני עדיין חושב שאני יהודי הרבה לפניי שאני מחוייב לכל דבר אחר

DuBsYs

New member
בוא נסגור את הסשן הזה

חבל על הויכוח, אני ואתה רואים את הדברים מזווית מאוד שונה, אתה בעצמך אומר שאתה דבר ראשון מחוייב ליהדות. אני לא מסכיים עם הרבה דברים מהותיים ביהדות ולכן אני לא חי לפי היהדות. לא משנה כמה מילים נשפוך פה, אני לא מאמין שנצליח לשכנע אחד את השני . מאיפה שאני רואה את הדברים המהפכה עוד רחווקה מאוד ולפני שהיא תגיעה אני חושב שהאנושות תעבור עוד הרבה מלחמות שקשורות בירבות בין הדתות ובין התרבויות. נראה לי שלהתחיל בנסיון ללהיות יותר סובלנים כלפי אנשיים עם עמדות ודעוות אחרוות משלנו זה צעד חשוב לכיוון של המהפכה בה כוולנו מעווניינים.

למעלה