שאלה בנושא אפילפסיה !!!

RoyceGracie

New member
שאלה בנושא אפילפסיה !!!

שלום ! לידידה שלי יש בעיה: יש לידידה שלי בעיה, היא בת 16 וחצי, כתה י"א... זה הולך ככה: לפעמים יש הרגשה של מעופפות, מחשבות מציפות את הראש וישנה הרגשת של ניתוק מהעולם, של חוסר פוקוס ושל "היי" מסויים... לעיתים היא מלובה בצורך לשתות מים או בחילה.... זה קורה באמצע היום, אין גורם מזוהה אשר גורם לפועה זאת, זה יכול לקרות לה בכל מקום, אפילו באמצע שיחה... היא לא משתמשת בסמים כלל !. זה נמשך בערך כדקה, לאחר מכן היא לא מבינה מה קורה ומרגישה בחילה (אולי היא כן זוכרת את החוויה שהיא עברה. ------------------ פניתי לפסיכולוג, והוא ענה לי ככה:ערב טוב,זה כנראה סמפטום אופייני של אפילפסיה קלה (Petit Mal).זו התנתקות פתאומית למשך כמה שניות או יותר,המלווה לעיתים בשיכחה..אני כמובן איני רופא..אבל זה מה שנראה לי. לכן הטוב ביותר לגשת לרופא המשפחה, לעבור בדיקה. ואם זה מה שאני חושב, יש טיפול תרופתי מונע,שאם לוקחים את התרופה באופן סדיר. אין יותר התקפים כאלה. --------------- האם מישהו יכול להרחיב לי בנושא ? האם הפסיכולוג צדק ? כל כיתוב יתקבל בברכה ! תודה מראש !

RoyceGracie

New member
כמה נחמד שלא עונים לאנשים בעלי

שאלות רציניות בנושא אפילפסיה.... בעיקר לאור הפתיחה החגיגית של הפורום... יום טוב.

hey sexy lady

New member
הנה אני אענה...זה נכון שיש ../images/Emo184.gif

נגד אפילפסיה אבל לצערנו אף תרופה לא מבטיחה ב100% את הפסקת ההתקפים. כמובן שהתרופה לא מרפאת אבל מטרתה לגרום למניעת התקפים אפילפטיים. אני משתמשת בLAMICTAL שזו תרופה יקרה אבל טובה, לוקחת אותה פעמיים ביום ומנהלת חיים נורמאליים לחלוטין. היה לי התקף לאחרונה ולצערי הוא תקף אותי בעבודה
ואף אחד לא ידע מה לעשות, כולם נכנסו להסטריה. האמת שגם אני לא כ"כ יודעת מה עושים אחרי התקף-מישהו מוכן לומר לי? אני יודעת שאסור לשפוך מיים כי עלולים לבלוע את הלשון וצריך להשכיב את החולה הצידה, יש עוד משו? לידיעתך, ברוב המקרים כן אפשר לצפות את ההתקף-מקרים כמו חסך שעות שינה או אי נטילת הכדורים בזמן. אני לא מבינה מדוע היא הלכה לפסיכולוג ולא לניורולוג! איך הוא יכול לעזור לה? לדעתי הוא יכול לעזור כאן רק לכיס שלו!!! אם אתה מעוניין שאמליץ לך על הרופא שלי שהוא מצויין ונמצא באזור ת"א-תשאיר לי מסר. בכל מקרה-שיהיה בהצלחה!!! כיף לדעת שיש ידידים כמוך

חגית35

New member
עוד הסבר לגורם להתקף אפילפטי

כתבתי הסבר זה בפורום תסמונת טוראט שפה בתפוז בו אני כותבת המון. אני אם לילד עם ADHD+Tourette . אגב... המון אנשים עם טוראט או ADHD הם גל אפילפטיים במידה זו או אחרת או להיפך אם תרצו... כנראה שההסברים על מעורבות קצרים חשמליים במוח נכונה כמו במקרה של כל הספקטרום של ההפרעות בקשת נוירו פסיכיאטרית הרחבה שכוללת אגב גם את לקויות הלמידה (דיסלקציה וכו') והפרעות תנועה (טוראט, הפרעות טיק, מחלות נוירולוגיות המתבטאות בהגבלה בתנועה או תנועתיות מוגזמת) שונות והפרעות תקשורת וקשב (ADHD, ODD, PDD, ADD )וגם הפרעה טורדנית כפייתית OCD בכל מקרה מקווה שמי שיקרא זאת יעיר את תשומת ליבו לקשר שבין הבזקי אור להתקפים אפילפטיים בפעם הבאה שאתם הולכים למועדון לילה או דיסקוטק או סתם יושבים מול מחשב מרצד או משחק טלויזיה או פליישטיישן.

שלום רב . בקשר למחשב

פתרתי לבתי את הבעיה . על ידי קניית מסך שטוח LCD . מסך זה לא מהבב ביכלל. בנוי בטכנולגיה . שהמסך מואר תמיד . וגם אין שדה מגנטי . מיסביב למסך . כי הוא פועל על מתח חשמלי 12V ומסך רגיל פועל על מתח 10000V אבל מקבלת כל כה חודשים התקף . היא בת 23

qt1

New member
הטכנאי קרמר ברוך הבא../images/Emo24.gif

לא ידעתי שקיים מסך כזה , מהו מחירו של מסך כזה? אם תרצה לצרף ממתי בתך סובלת מהתקפים וכיצד היא מתפקדת , או כל דבר אחר , אתה יותר ממוזמן , אם היא מעוניינת לכתוב כאן , כמובן שאנחנו מאוד נשמח
חיבוק

אז כך היא בת 23 . נולדה פגית

בגיל 6 חודשים . סובלת מגיל שנתיים עים פיגור שכלי. גם דברי מתכת כמו עגילם אישתי לא שמה לה . אשתי טוענת שזה גם משפיע . עברה את כל הטיפולים האפשריים בבית חולים רמב"ם . וזה לא עזר . לוקחת כל יום כ5 כדורים . לא מכיר את השמות אישתי מטפלת בה . היא לא עצמאית לגמרי היא תחת השגחתנו . המסך זה מסך רגיל שטוח במחיר של 1500 ש"ח . בזמנו זה עלה 5600 ש"ח . אני אשאל את אישתי עוד כל מני טיפים שהיא יודעת . אישתי לא מבינה במחשבים . בקושי לנקות אותם .

qt1

New member
../images/Emo6.gif תאמין לי שהיא יודעת לנקות

אולי אין לה חשק...
...LOL על כל פנים , אתה מתאר מסך לא יקר , נדמה לי שזהו מחירו של מסך שטוח רגיל. אני אודה לך אם תשתף אותנו בתחושות שלך , האם יש לכם עוד ילדים? האם זו בת בכורה? אתה כמובן לא חייב להשיב, אבל בהחלט יותר ממוזמן להשאר איתנו! חיבוק

יש לי עוד 2 בנות בנות 28-30 .

בריאות עברו שרות צבאי עומדות להיתחתן . בקיץ היינו באילת חזרנו במטוס לחיפה היגענו הבייתה ליד השולחן האוכל תפסה פירקוס , מזל שהייתי לידה ותפסתי אותה ביד שלא תיפול על הריצפה . אולי הפרשי חום בין אילת לחיפה זה קרה או הישתוללות באילת .ניסוי אחרון שעשו . בבית חולים רמב"ם חיברו את המוח לחוטים ולמסך שרשם את הנתונים ולא נתנו לה כדורים יומיים על מנת שתפרקס . היא פרקסה . לידי כשהייתי שם . ואת התוצאות לא יודע מה ניגמר . אבל כדורים ממשיכה לקחת כל יום בבוקר כ4 כדורים שונים

qt1

New member
הטכנאי קרמר ../images/Emo24.gif

שתי הבנות עומדות להתחתן? שמחה כפולה , שיהיה ב
אתה מתאר חוויה לא קלה שקרתה כשחזרתם מחופשה משפחתית , אני רק יכולה לכתוב בכנות שאני מבינה ללבך, אני מקווה שאתם מצליחים לראות גם את האור בתוך הקושי הזה , אע"פ שאני בהחלט מבינה מה זה לגדל ילד חולה, בהזדמנות אני ארחיב על כך את הכתיבה. שבוע טוב וליל מנוחה
תהיו חזקים... חיבוק

hey sexy lady

New member
נכון...אני יודעת שאפילפסיה גם מגיבה

לריצודים במחשב או לאורות המהבהבים בדיסקוטק...אבל כל אחד עם רמת האפילפסיה שלו. אצלי האפילפסיה נחשבת לקלה תודה לאל, ועוד לא היה לי התקף מהריצודים הללו טפו טפו.

qt1

New member
כן , את צודקת hey sexy lady ../images/Emo13.gif

יש כל מיני סוגים וכל מיני תגובות , למיטב ידיעתי ישנם אנשים שכתוצאה מריחות מסוימים יכולים להגיע להתקפים , ועוד כל מיני תופעות. איזה יופי לקרוא שהאפילפסיה שלך נחשבת לקלה!

hey sexy lady

New member
מה לעשות? לוקחת כדורים פעמיים

ביום אז חסר להם שלא יעזרו... גם אתה סובל מאפי'? ספר קשצת...

qt1

New member
hey sexy lady את מי את שואלת../images/Emo35.gif

תכתבי את השם של זה שאת פונה אליו מפני שאי-אפשר לדעת אל מי פונים, השרשורים פה תפסו טירוף של ריצה וההודעות מגיעות לכל הכיוונים חוץ מלמקום שאליו הן מיועדות... חיבוק

qt1

New member
hey sexy lady כנסי רגע ../images/Emo8.gif

תגידי לי? בשביל מה אני ישבתי וכתבתי הודעה לפורום??? אה? וכעת לאחר שתקראי , אם יהיו לך אי אלו שאלות , את יותר ממוזמנת לשאול אותי כל שאלה , אני מבטיחה להשיב בגבולות הסביר... אני נכנסת לתפוז אך ורק בכינוי של QT , אני לא מתביישת באפילפסיה שלי , היא חלק מהחיים שלי ואני יודעת שמי שמכיר אותי בחיים /דרך המחשב , ואוהב אותי - ימשיך לאהוב אותי בזכות הפורום הזה , מי שלא - לא! בעיה שלו , לא שלי... אני ממש ממש שלמה עם ההחשפות שלי, אני מקווה מאוד שיום אחד גם את תהיי שלמה עם ההחשפות ותגלי לנו באיזה כינוי את בד"כ כותבת. בשלב זה - רצונך כבודך!!! ואני מקבלת אותך ב
בכל כינוי שתבחרי לעצמך... חיבוק וגם

hey sexy lady

New member
אז אתחיל בשאלות: מתי ואיך את

חטפת את המחלה? איך גילו לך את זה? זה קרה לפני שהתחתנת? וגם חשוב לי לדעת-האם זה תורשתי אצלכם? זה היה אצל מישהו דורות לפנייך? אצלנו זה לא תורשתי בכלל-רק לי יש את זה

qt1

New member
hey sexy lady אז ככה../images/Emo26.gif

בגיל 17 בערך , עברתי הלם כתוצאה מכך שפרצו לבית שלנו, התגובה שלי לפריצה היתה בכי ותחושה של קור...ביום המחרת בשעות הבוקר התחילו לעוף לי דברים מהידיים, בתדירות לא קבועה, פעם בשבוע פעם בשבועיים , ולאט לאט זה התקרב לפעם ביום. גרתי אז בקיבוץ והלכתי למרפאה , הייתי בכיתה י', רופא הקיבוץ חשד שיש לי גידול והפנה אותי לפרופסור לרמן בבלינסון שאמר לי לאחר הEEG "אני מאוד שמח לבשר לך שיש לך מחלת אפילפסיה ולא גידול"
המחלה התגלתה אצלי לפני נישואי, אבל לא הייתי מאוזנת עד גיל 26, אני נישאתי בגיל 22 . למיטב ידיעתי אפילפסיה היא לא תורשתית אצלנו , ההורים שלי לא ידעו על מישהו שהיה חולה אצלם. את כתבת על התהליך של התגלות המחלה אצלך? אני לא זוכרת (אם כן תכווני אותי לשורת הנושא בבקשה, אוקיי?) אני מאוד שמחה שהפורום נפתח ומקווה שהוא באמת יהיה
לכל מי שרוצה להצטרף אליו. לילה טוב
חיבוק

hey sexy lady

New member
אופסי-הנה...

מתי קיבלתי את האפי'? http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=975&msgid=28464096

למעלה