שאלה בנושא אפילפסיה !!!

qt1

New member
כן, אני קראתי אותה../images/Emo66.gif

איך את היום? מאוזנת או שיש עדיין התקפים? כתבת שהתרופה שאת נוטלת יקרה, קופ"ח לא מסבסד את התרופה הזו? לילה טוב

qt1

New member
חגית35 ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

תודה על החומר הרב המצורף להודעתך , האם בנך סובל מאפילפסיה? בנוסף לבעיותיו האחרות? בין אם התשובה היא חיובית או שלילית את כמובן יותר ממוזמנת להיות כאן איתנו. חג פורים שמח גם לך. חיבוק

חגית35

New member
אגודות לאפילפסיה בארץ

שלום רב לא בני לא לוקה באפילפסיה אבל במשפחה יש מקרה אחד, ומאחר שהתורשה מהמשפחה שלו הינה של כל שאר הלקויות (לקויות למידה שונות, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות ושילובים שונים של טוראט והפרעות טיק) - הרי שאני מתייחסת לזה בכובד ראש. כשקוראים על טיפולים שונים ללקויות אלו לא מן הנמנע להיתקל בחומר על אפילפסיה. מצאתי אתר המזכיר שני ארגונים בישראל ללוקים באפילפסיה: http://surf.to/epi_eyal האחד נקרא אי"ל בירושלים (אגודה ישראלית לאפילפסיה ) והשני אפ"י בהרצליה (ארגון חולי אפילפסיה בישראל). האימייל שלהם לקבלת מידע הוא: [email protected] אני זוכרת שצפיתי בסרט מרגש עם מריל סטריפ על ילד עם אפילפסיה קשה מאוד שעמד כבר במצב אנוש עם התקפים קשים ותרופות נוראיות שגמרו אותו וברגע ההחלטה על הניתוח אמו קראה על הדיאטה הקטוגנית, אגב, דיאטה מאוד מפורסמת לבעיות בריאות שונות, דיאטה מבוססת שומנים וחלבונים בעיקרה ללא פחמימות אם איני טועה - ביחסים מאוד מדוייקים של שומן, וזה מה שהצילו והילד נשאר בריא ללא תרופות !!! מי שמתעניין יוכל לחפש שפע מידע באינטרנט זה נקרא Ketogenic Diet

2006

New member
חגית שלום

אני מכירה אותך דרך פורום קשב וריכוז ב"תפוז". על פי מה שניורולוג הילדים של ביתי הדריך אותנו ועל פי מאמרים שקראתי, ישנן מספר קבוצות של התקפים אפילפטיים. ובתוך קבוצות אלו, ישנן תת קבוצות. אי אפשר לכלול את כל חולי האפילפסיה כבעלי התקפים חזקים, למרות שמי שחווה זאת מהצב זה ארוע טראומתי (מי כמוני יודעת כאמא שחוותה זאת). גם לגבי נושא הגנטי אין תמימות דעים. כששאלתי את ניורולוג הילדים על כך הוא ציין כי אין הוכחה מדעית על כך, אך אני נוטה להאמין שכן יש קשר גנטי. דרך אגב, כפי שציינת באחת מהודעותייך, אני גם מאמינה בכך שקיים קשר בין ילדים בעלי בעיות קשב וריכוז לבין התקפים אפילפטיים בגלל נושא הקצרים במוח בזמן ההתקפים (גם אם הם קטנים), אך גם בגלל הטיפול התרופתי שאומנם עוזר לאזן את רמת התרופה בדם, אך גורמת לעייפות ולחוסר ריכוז.

qt1

New member
חגית35 ../images/Emo51.gif../images/Emo63.gif

על החומר הרב שאת מצרפת... איך את מסתדרת עם הילד היום? בן כמה הוא? אם את רוצה לשתף את יותר ממוזמנת כמובן. על הדיאטה שמעתי ואני בהחלט אקרא בעיון רב את מה שכתוב ,אני מניחה שישנם מקרים מסויימים בהם ניתן להעזר בדיאטה כזו או אחרת (ושמעתי על עוד אחת) אבל כל מקרה לגופו , לא הייתי רוצה ואני גם לא אמליץ על דיאטה כזו או אחרת מפני שאינני מתחום הרפואה , אבל אני כן חושבת שחשוב שאנשים ידעו מה קיים ויופי שאת מצרפת דברים כאלה. לגבי אי"ל ואפי , אנחנו פורום של אי"ל ניהול הפורום הוא של עו"ס , מרצה באונ' ירושלים ועובד באגודה הישראלית לאפילפסיה בשם יוסי אונטרמן ובניהולי... חיבוק והמון המון תודה...

היי חגית

אני גם ראיתי את הסרט עם מריל סטריפ סרט ענק יש לי אותו זה ניקרא "משימתה של אם" ויש לי קלטת על הדיאטה עצמה. לאחי גם נוסה הדיאטה. ורק בריאות סיגל

RoyceGracie

New member
היא הלכה לפסיכולוג משום ש..

זאת נראתה כמו שאלה לפסיכולוג, אין לה התקפי רעידות כמו שכתוב בהודעה הראשונה, היא סתם נכנסת לטרנס מעופפות ולא ידענו מה זה...

ufo11

New member
שלום לך...קודם כל, אני יכול להסכים

עם העניין שבהחלט היה צורך בפניה לנוירולוג ולא לפסיכולוג.. אבל זה היה ואין איך לחזור אחורה... בכל אופן, התופעה של ההתנתקות והרגשת ה high מוכרת לי בהחלט. גם לי בגיל 16 וחצי, בדיוק ביום שהיה לי בגרות, קמתי בבוקר והרגשתי שהראש שלי רועד לי על הכרית. לא הבנתי מה קורה לי. הלכתי בבית ותוך כדי רעדתי והרגשתי התנתקות וכאילו אני מתחיל לפזול גם.. חשבתי אולי אני מתרגש מהבגרות, אבל למעשה כל השבוע לא התרגשתי ולא כלום. בדיוק באותה שנה אמא שלי למדה כל מיני דרכים לתרפיות לפני מבחנים ועשתה לי כמה תרגילים והרגשתי שעבר.. בשעה השניה של הבחינה, תקף אותי שוב הרעד הזה.. תוך כדי שאני כותב את הבחינה. היה שלב שקראתי לבוחנת כדי לשאול אותה עוד כמה זמן נשאר, ובדיוק כשהיא באה אליי היה לי את הרעד הזה... והיא לא הבינה למה לוקח לי הרבה זמן לענות לה.. כל הזמן הרגשתי שאני מתנתק... וזה די קשה לעשות בחינת בגרות ככה... כשאתה בא לכתוב על הסכם ורסאי וכל שניה מישהו קוטע לך את חוט המחשבה. אין ספק שזה היה נורא. ברטרוספקטיבה, מסתבר שזה היה petit mal. עברה לה... שנה... בלי שום דבר... ואז בגיל 17 וחצי ככה... היה לי שוב את הרעד הזה באחד מימי החופש, תוך כדי שדיברתי בטלפון.. חשבתי אולי שזה בגלל שהשיחה הייתה קצת "רגשית" מדי... והייתי צריך להסביר שלוקח לי המון זמן לענות כי אני רועד... אבל לא ידעתי להסביר מה אני מרגיש... אחר כך, הלכתי לחדר שלי, סידרתי אותו קצת... נרדמתי לשעה וקמתי והכל בסדר... אחר כך לקחתי לי לאכול, ואני חייב לציין שהרגשתי בחילה (בהתאם למה שרשמת).. אח"כ שוב היה לי את הרעד הזה ואז כבר הלכתי להורים שלי. אבא שלי החליט שהוא מודד לי לחץ דם, ואיך שהמד התהדק, היה לי התקף grand mal. אני רק יודע שזה קרה, אני לא זוכר כלום כי אני יודע ש - 40 דקות הייתי מחוסר הכרה, באיזה שלב הכחלתי, אבדתי קצת את הנשימה... ו... פוניתי בסופו של דבר לבית חולים... אני רק יכול להודות לאבא שלי שידע איך לטפל בי ככה שאני אמשיך לנשום, ושאני חי היום... זה היה מפחיד לשמוע את כל הדברים האלה, ואיך שתארו אותי... בכל אופן, רק נוירולוג מומחה יכול לעזור.. לא רופא משפחה, ולא פסיכולוג... זו עצתי... סליחה על הסיפור המזעזע.

hey sexy lady

New member
ואיך איבחנו לך שזו אפילפסיה?

מתי התחלת ליטול תרופות ואיזה? כשאני היחי בת 18 גילו לי את זה אבל רק אחרי נפילות שלי-הייתי עם חברות באילת הלכנו לישון ב5 בבוקר וקמנו ב-8 כדי להספיק את הארוחת בוקר של המלון. צחצחתי שיניים ופתאום נפלתי!!! זה היה כ"כ מפחיד ולא ידעתי מה לעשות. כשהגעתי הביתה באחד מימי שישי יצאתי עם בחור ושתיתי אלכוהול, חזרתי הביתה הלכתי לישון ובשבת בבוקר חטפתי את ההתקף הרציני עם כל הפרקוסים...בא הפרמדריק של מד"א והוא הציע לי לפנות לרופא משפחה ואמר לי שזנ חשד לאפילפסיה. התחלתי לבכות כי אז בכלל לא היתה מודעות למחלה הזו, לא ידעו מהי. עשו לי הרבה בדיקות כדי לראות ממה זה נובע-כמו M.r.i אבל שם לא גילו כלום-כלומר זה לא נגרם מאיזו מכה בראש, רק בEEG איבחנו לי את המחלה. מאז עברתי הרבה ניורולוגים שחיפשו לי תרופה מתאימה-התחיל בטגרטול שזו תרופה מאוד חזקה ובכלל לא התאימה לי (ניורולוג ממש מטומטם), אח"כ דפאלפט שגרם לי לשיעור יתר וכעת למיקטל שהוא הכי מתאים לי.

ufo11

New member
גם אותי שלחו לבדיקת M.R.I בהתחלה

לבדוק שהכל בסדר מבחינת המבנה וכאלה... אח"כ שלחו אותי לבדיקת E.E.G בגלל החשד שזה זה... ו... שם גילו את זה. תרופות התחלתי לקחת ברגע שגילו את זה. כל התהליך ארך איזה 3 שבועות בגלל כל מיני סיבות. ואין ספק בכלל שאחרי שתיית אלכוהול, הרי שתיית אלכוהול אסורה לנו, לא רק שהיא מבטלת ככל הנראה את השפעת הכדורים, אלא שהיא מגבירה ככל הנראה את ההסיכוי להתפרקויות חשמליות במוח. התחלתי לקחת גם דפלפט אבל זה גרם לעליה של מעל לעשרה אחוז במשקל ולנשירת שיער מוגברת:) לפני חצי שנה בערך עברתי ללמיקטל גם...

RoyceGracie

New member
היסטוריה של אפילפסיה...

למיטב ידיעתי, בעבר היום חותכים את הקשר בין 2 המיספרות במח לחולי אפילפסיה, משום שהתקף מתחיל במקום כלשהו ומתפשט לכל המח. ואם אין קשר בין המספרות אז אתה שולט בחצי גוף כי ההתקף לא מתפשט לכל המח... אנשים שהיו בעלי מח "חצוי" (חתכו להם את הקשר של המספרות) כאילו חשבו פעמיים, הרי שדרים לא עברו מצד לצד, לכן נגיד אדם רוצה לאכול גזר, הוא היה צריך להחזיק את הגזר ביד ימין (בכדי שמיספרה שמאל תבין שאוכלים גזר עכשיו) ואז להעביר אותו ליד שמאל (בכדי שמספרה ימין תבין שאוכלים גזר). גם כן, צד שמאל של המח הוא הצד השולט בדיבור, לכן אם יש שמאל הייתה מרגישה הרגשה מסויימת (יש שמאל נשלטת ע"י מיספרה ימין) האדם לא יכל לבטא את מה שהוא מרגיש... נעשו מחקרים רבים עם אנשים "חצויים" אלו. זה מאד מעניין. מישהו יכול להרחיב ?

qt1

New member
RoyceGracie ../images/Emo35.gif../images/Emo63.gif

יקירי , מאין לקוח המידע הרב אותו כתבת בהודעתך על היסטוריה של אפילפסיה? האם תוכל לצרף קישור? חיבוק

RoyceGracie

New member
למדתי את זה באוניברסיטת תל אביב....

אין קישור, זה הכל ידע מהראש... ידוע לי רבות על נושא זה, למדתי אותו בקורס של שבועיים.

qt1

New member
RoyceGracie קולהכבוד../images/Emo45.gif

חבל שאין לך אפשרות לשלוח קישורים, המידע שלך חידש לי המון ועל כך תודתי נתונה לך. חיבוק

RoyceGracie

New member
אני מכיר את הבת שלך...

אם נושא זה יעניין אותה אני ילמד אותה מה שלמדתי באוניברסיטה. ואז היא תוכל לספר לך..... נראה מה יקרה.

qt1

New member
RoyceGracie כן , היא סיפרה לי../images/Emo13.gif

אני אשמח ללמוד יותר , תמיד... לילה טוב
חיבוק

qt1

New member
ufo11 ברוך הבא../images/Emo24.gif

איזה דרך ארוכה עברת!!! אני חושבת שכולם מסכימים איתך בפנייה לרופא מומחה רק שהדרך לרופא מומחה חייבת לעבור דרך רופא המשפחה רק לצורך הפנייה טופס התחייבות ושאר ביורוקרטיה
מעבר לכך מצאתי את המקרה האישי שתיארת מאוד מעניין ולא מזעזע... מה קורה איתך היום? אשמח אם גם אתה תישאר איתנו... חיבוק

למעלה