שאלה בקשר לרכיב LT3080

4Z7CBF

New member
תודה

לא מצאתי במאמר איזכור שרכיב באריזת TO-220 עם רגליים עקומות מפזר חום טוב יותר או זו הסיבה לייצור הרכיב בצורה זו. בל משכח שקיימים רכיבים שניתן להשיגם בשתי צורות אריזה עם רגליים ישרות או עקומות.

4Z7DHD

New member
אזכור במאמר

על זה כבר אמרו לא פעם - שיער לבן הוא לא תמיד סימן לזיקנה............... הפניתי את תשומת לבך לעניין פיזור החום - וכתבתי שאני מנחש שלו היו הרגליים ישרות, המרחק בין ההלחמות על הלוח היה כזה שהיה שורף את הלוח. או בעברית יותר פשוטה - מכריחים את מתכנן הלוח לעשות חורים מדורגים, לפיזור חום טוב יותר. הרי אף יצרן שפוי לא ישים מישהו שיישר את הרגליים רק בגלל שבלוח שלו החורים הם בשורה......

4Z7CBF

New member
הגיוני מאוד

דברייך הגיונים מאוד אבל אני עדיין מחפש אסמכתא של ייצרני הרכיבים למה שכתבת. אל תעלב
תודה על המאמץ.

4Z7DHD

New member
היעלבות

מזל הוספת ההערה - המזלג היה כבר ליד הורידים............... (אל תנסה עם סכין - זה נגמר לא טוב....)

4z5ca

New member
חוזק מכני ונשיאת גופי קירור

בין שאר הדברים - שהרגלים בשורה ( היטל חד מימדי? ) ויש עומס מכני על הרכיב קיים סיכוי שכל הרגליים יתכופפו בקלות וישברו או שהרכיב יגע ברכיבים לידו . שהרגלים בסידור מדורג ( היטל דו מימדי ) נוצרת תמיכה חזקה יחסית והרכיב לא ינוע . מנסיון - שעובדים עם מעגל מודפס נוח מאוד להלחים את הרכיב אם יש סידור מדורג אבל שעובדים על לוח חורים או פסים נוח לעבוד עם רגליים בשורה. תדהר. ס. יו"ר. 4Z5CA

4Z7CBF

New member
התייחסות

תדהר, מנסיוני עם רכיב בעל רגליים עקומות הינו יחסית די גדול ולצערי קרה לי מספר פעמים שרגלי הרכיב נגזרו בכיפוף התחתון הצמוד למעגל המודפס שלא סובל כיפוף,. הנזק בדרך כלל נגרם כאשר אני מתקין גוף קירור גדול ללא הלחמה למעגל המודפס.

למעלה