שאלה חשובה וברכה קטנה

• פותח הנושא orch
  • פורסם בתאריך

orch

New member
שאלה חשובה וברכה קטנה

לפני השאלה, אפתח בברכה קטנה. תרמילאים, מטיילים, סקרנים וסתם אוהבי הרפתקה דורות אחורה ומי ייתן דורות קדימה מי ייתן ויהפך פורום זה לפורום של כולנו ועכשיו לשאלה אני מתכננן (מקווה ומייחל) לטוס למזרח בזמן הקרוב שאלתי היא (מצטער על הבורות) כמה מאני מזומני אצטרך ובאיזה תקופת עדיף לטוס? תודה!

ברוך הבא לפורום......

תודה רבה לך ואני רק אוכל להגיד "אמן" על הברכה שלך... ועכשיו לעניין כסף זה הכל יחסי הכל תלוי כל אחד והצרכים שלו.... תלוי לאן אתה טס לכמה זמן אתה טס היכן אתה רוצה לשהות (בתי מלון או אכסניות) איך תנוע בתוך אותה מדינה שבה תשהה ממקום למקום (אוטובוס,טיסות) ועוד המון דברים... בעיקרון המזרח הוא דיי זול בהודו למשל אתה יכול להסתדר טוב מאוד ב-250 דולר לחודש כנ"ל בנאפל בתיאלנד יותר כי היא יותר יקרה... למרות שערך המטבע לעומת השקל שם שווה ערך לרופי ההודי... אבל שוב פעם הכל תלוי במה שאתה עושה קשה לי לתת לך תשובה מדויקת ואל תשכח את הקניות... בקשר למזג האוויר גם זה משתנה קיץ במקום מסויים בהודו זה חורף במקום אחר שם... בתאילנד למשל אין שום בעייה לטוס כל השנה אך יש חודשים בהם יש מונסונים להודו זה מתחלק העונה של הצפון הדרום גשום וההיפך... תגיד לי בערך לאן אתה מתכנן לטוס ואני אשתדל לתת לך תשובה יותר מדויקת.... לילה טוב ברי

orch

New member
אז ככה

הטיול הוא בסביבות שלושה חודשים אני אגיע בעיקר לתאילנד, הודו ונפאל (בתקווה, המלצות יתקבלו בברכה) סוג הטיול הוא בעיקרו טרקים, קצת מסביב אבל בעיקר טרקים. עדיין אני לא יודע איך אנוע בתוך המדינה, סוג דרכי התחבורה שאבחר יושפע ממזג אוויר ועלות אבל לרוב אשתדל לנוע בדרך המעניינת. אולי חסר פה עוד פרט או שניים אבל שוב, אני צריך הערכה בלבד כשהשיקול העיקרי של הטיול הוא טיול ולא לשכב ולהזרק על איזה חוף!!! והמלצות למקומות נוספים יתקבלו בברכה! תודה

מומלצים???? בוודאי ואף יותר מזה

בוודאי שהם מומלצים.... לפי דעתי הודו היא המדינה הכי מדהימה בעולם.... הכל מותר הכל חופשי..... ממש עולם אחר... אבל אני שמתי לב שאתה יותר בקטע של טראקים נתחיל מזה שאתה צריך ציוד טוב... נעליים לטראק תיק טוב ופליז(אם לא טעיתי בשם) אני אישית ממליץ לך על טראק בשם "אראונד אנפורנה" זהו אחד הטראקים המדהימים ביותר (אבל הוא לא לעצלנים) אתה תשמע שהוא בערך 21 יום אבל הוא פחות אתה תסיים אותו בערך ב-15-17 יום תלוי בקצב ההליכה שלך... הוא מדהים מכייון שכל יום שם הנוף מתחלף פעם אתה על הר פעם אתה הולך בתוך יער פעם רוב היום מלווה אותך נחל.. ופעם אתה פשוט במקום שכולו חול ממש כמו המידבר... את רוב הדברים תוכל להשכיר מפוקרה (העיר שממנה יוצאים לטראק) קח איתך גם איזה שותף או שניים כי יש מקומות שבהם בפירוש אסור להסתובב לבד מסיבות שונות כגון שודדים,מקום מסוכן להליכה,ועוד כל מיני.... והכי חשוב אם אתה רוצה להנות קח פורטר (איש נאפלי שיסחוב לך את הציוד כך שאתה תלך עם תיק קטן וציוד בסיסי לכל יום) את התיק הגדול עם הבגדים ושאר הציוד הפורטר יסחוב לך תסכם איתו מחיר מראש ותדאג שזה הכי חשוב לקחת אותו מאכסנייה ולא מסתם קיוסק ברחוב כי בית מלון\אכסנייה יש לו אחריות אם למשל קורא משהו לפורטר (במקרה שלי הוא ברח אחרי סיום הטראק הראשון) יש לאכסנייה אחריות מלאה והיא תדאג לך... אם תיקח פורטר מסתם מקום שיציע לך אפילו בזול יותר אתה עלול לשלם מחיר יקר כי הפורטר יום אחד יעצור יגיד לך אוקי סיכמנו 300 רופי ליום אני רוצה 600 אם לא אני לא זז ואז אתה תתקע עם הציוד... יש אחד מאוד מפורסם בנאפל (לישראלים) קוראים לו סוויסה מלא ישראלים הולכים אליוו הוא סוכנות שדואג גם לראפטינג ולעוד דברים... הוא נמצא בקטמנדו ואחיו נמצא בפוקרה שם כבר תפגוש עוד ישראלים יהיה לך הרבה יותר קל לשמוע דיעות על איזה מקום מומלץ ואיזה לא... תבחר תשווה תראה תצא לטראק ותחזור בשלום עמוס חוויות ורק עוד משהו קטן אם אתה בתאילנד קפוץ לאיזה שבוע או שבועיים (אם הזמן יאפשר לך) ללאוס היא ארץ קטנה ומדהימה עם אנשים מדהימים יש לה גבול עם תאילנד.... ולא צריכה להיות שום בעייה בקשר לויזה... תשהה שם שבוע או כמה שתרצה ותחזור חזרה לתיאלנד ...ממממ....זהו בערך.... הייתי ממליץ לך על עוד אבל שוב פעם אתה נוסע לשלושה חודשים תתרכז יותר במה שאתה רוצה לעשות כמו הטראקים.. יום טוב ברי

liran lev

New member
נשמע פשוט מדהים... ../images/Emo9.gif

אין ספק שטיול מסוג זה יכול להיות חוויה מרגשת (אם כי לא לעצלנים)! בקשה קטנה, ברי אם תוכל מדי פעם לפרסם כאן בפורום איזו תמונה ממקום מיוחד, עם סיפור נחמד... אני בהמשך אשלח תמונות מרהיבות מטיול של חבר שלי בתאילנד והאיים בסביבה... בהמשך הוא גם ייצטרף לפורום כאחד מאוהבי המזרח

בכיףף .........

יש לי יותר מידי זו הבעייה אני אסרוק ואשים... אתה מוזמן לשים גם כן ולשתף את כולנו.... יום טוב ברי

orch

New member
תודה תודה ושוב ../images/Emo51.gif

אני בטוח שהמידע הזה יעזור לי (הכל נרשם) שאלה נוספת אפשר לפרסם כאן מודעת חיפוש שותף? תודה מכל הלב

Winston

New member
רק אוסיף

ברי אמר כבר די הכל אבל אתה יכול להיכנס לכאן ולהחכים, יש כאן פירוט מלא של האקלימים ברחבי המזרח

למעלה