שאלה חשובה!!!!!!!!!!!

Yarden68

New member
שאלה חשובה!!!!!!!!!!!

שלום אני אמא לילדה בת 13 עם adhd מאובחנת קיבלה בעבר ריטלין במינון נמוך ובגלל זה הפסקתי לתת לה , זה גרם לה לתגובה התנהגותית קיצונית ,היא התחילה לצאת מהבית בשעות מאוד מאוחרות באחת-שתיים בלילה ולחזור בבוקר ולהסתובב עם בנים גדולים ממנה ב4-5 שנים , יש לציין שאבא שלה ואני הסדנת הורים לילדים מתבגרים עם הפרעות קשב . היא איבדה אמון במערכת הבית סיפרית כי הם בהתחלה לא הבינו אותה והיא לא יכלה לשבת שיעור שלם בריכוז לכן יצאה מהכיתה במהלך השיעור , היא מושעית כל פעם מחדש ומרוב תיסכול שיש לה היא פיתחה מנגנון הגנה של ,למה להתאמץ בכלל אם ממילא משעים אותה אז כדאי לא להגיע מלכתחילה. לפי דעתי היא ממש בחרדה שהיא תיכשל כל הזמן וכל הזמן אומרים לה שהיא לא עונה על הציפיות.... היא לא רוצה ליצור קשר עם אף אחד מהגורמים המטפלים למרות שהיא יודעת היום שרוצים לעזור לה , קבענו תור לפסיכיאטר ילדים להערכה מחדש של מינון הריטלין והיא לא מוכנה לבוא לבדיקה.מה עלי לעשות. בכח כלום לא הולך, אנחנו מסבירים ומדברים איתה , אבל היא מתעקשת וכבר דחינו את הבדיקה 3 פעמים עקב סירובה ברגע האחרון להבדק אשמח אם תוכלו לעזור

תשובה...

ממה שאת מתארת יש הרבה בעיות כרגע, אבל בתך לא מעוניינת בטיפול. היא הסבירה למה היא לא מוכנה ללכת לפגישות עם הפסיכיאטר? נשמע שכרגע היא לא כל-כך מקבלת את הסמכות שלכם כהורים (חוזרת הביתה באיזה שעות שהיא רוצה, מסרבת ללכת לפסיכיאטרית...), ואולי זה המקום שכדאי לנסות לעבוד עליו כרגע, במיוחד לאור זה שהיא מסרבת לטיפול, מה שאומר שלפחות בהתחלה צריך יהיה לטפל בה דרך עבודה איתכם. יש בבי"ח שניידר יחידה לסמכות הורית. זו יחידה שבה מלמדים את ההורים כל מיני כלים על מנת לעזור להם להתמודד עם הילד. אם זה נראה לך משהו שיכול לעניין אתכם, תכתבי, ואני אברר לך מה הטלפון שלהם. במקביל, כדאי לנסות לשכנע אותה להגיע לטיפול, להסביר לה שזה לטובתה, כדי לעזור לה. להבין למה היא מסרבת, ודרך זה לנסות לשכנע... אם היא בכל זאת מסרבת, אתם יכולים גם לשקול להגיע לפגישה לבד ולהתייעץ עם הפסיכיאטרית מה לעשות...

למעלה