שאלה חשובה.

שאלה חשובה.

כשיש דלקת כתוצאה מזה שאני לא החלפתי את הפרפרית למשאבה כבר הרבה זמן, האם זה יכול להשפיע על ההספגות של האינסולין בעור, או על השפעתו, כשהצינורית מחוברת עלי?

10shosh

New member
כן וזה גם עלול לגרום לך לצלקות

מכוערות או לדלקת באיזורים אחרים תמרחי את משחת האנטיביוטיקה שקיבלת עם המשאבה ותחליפי איזור. כמה זמן את משאירה את הפרפרית?

LARAS

New member
חן למה את מתכוונת ../images/Emo54.gif

בדיוק כשאת אומרת דלקת..? לי יש מעין תגובת גירוי כמו נקודה אדומה במקום בו הכנסתי את החיבור. זה מגליד אחרי כמה זמן (הרבה זמן..) יש דרך למנוע את זה? לקבע את החיבור איכשהו? הייתי אמורה לקבל משחה אנטיביוטית עם המשאבה? אני משאירה את החיבור 3-4 ימים. 160 יחידות סך הכל, בערך 30-40 יחידות ליום. אוי.. אז כנראה שזה יוצא קצת יותר משלושה ימים :(
ביי ביי, לארה

10shosh

New member
לארה

אים תמצאי משהו שיעלים את הנקודות האדומות הללו תעשי מיליונים.....(העור שלי נראה כבר כמו מסננת פסטה) ממה שאני הבנתי מחן זו לא נקודה אלא דלקת שכל האיזור מגורה אדום ודלקתי בבקוטר גדול בהרבה מה"נקודה" (סליחה על התאורים) ואם לא חווית את זה עדיין אין לך על מה להתלונן (חוץ מה על מה שיש כמובן...) כאשר נתנו לי את המרשמים בפעם הראשונה למשאבה נתנו לי גם מרשם למשחת אנטיביוטיקה חשבתי שזה חלק מהעניין אבל כנראה תלוי איפה את מטופלת. מה אמרו לך לעשות במידה ומתפתחת דלקת - יש איזה תחליף ?

LARAS

New member
חחח... ../images/Emo54.gif

טוב לשמור ככה על האופטימיות
בכל אופן, עוד שבועיים יש לי ביקורת אז אני מבטיחה לברר בכל הנוגע לדלקת באזור החיבור של המשאבה, ומה שצריך לעשות במידה והיא מתפתחת..
אגב, תעני לי בבקשה לשאלה שלי אם קיבוע רציני יותר של החיבור אשר מונע את תוזזתו, יוכל למנוע את האדמומיות באזור.. ביי ביי,
לארה

או.קיי...

האמת אין לי דלקת וגם לא היתה לי, גם לי יש נקודה אדומה... שאלתי כי רק רציתי לדעת ועכשיו אני אשמור יותר....
.... תגודה לשוש: אני מחליפה את הפרפרית כול 3-4 ימים, בדיוק כמו שאמרו ולמרות שלא הזכרתי את זה ממקודם אני משתמשת לבמישחה מרדימה בשם "אמלה" מישהו שמע עליה? בקשר לקיבוע אין לי מושג, הכי טוב לדעתי שתשאלי את האחות כשאת נמצאת בביקורת אצל הרופא... תודה על התשובות,

10shosh

New member
לארה 2

מה זה קיבוע רציני יותר תקבעי את זה עם ברזלים ????. לא נראה לי הנקודות האדומות בעור הן כתוצאה מחדירה של גוף זר לעור שלך זה פצע שנוצר בשל החדירה של המחט גם אים משהו אחר יחדור לך לעור יהיה לך פצע
נכון שאים הקנולה חופשית לגמרי וזזה לך כול הזמן החיבור יהיה פחות טוב הספיגה של האינסולין פחות טובה ואולי גם הפצע גדול יותר. הטענה אומרת שיש אנשים שלהם העור מתרפא בצורה טובה יותר ויש כאלה שפחות כמובן אים את מולטית כהה אז זה פחות יבלוט מאשר לווזבוזית לבנבנה כמוני ומעל לכל ! כדי שזה יתרפא מהר את צריכה להיות באיזון טוב!!!!!!!!!! אני מצאתי שבסילואט האדמומיות וגם החיבור יותר טוב מאשר בקנולה עם המחט הישרה (לא זוכרת איך קוראים לה- זאתי שנכנסת ב-90° עם האקדח) אם תמצאי פטנט יותר טוב אני קונה....................

כן יש השפעה.

זה יכול להשפיע על כל מה שרשמת, בהחלט. אני מחכה בד"כ 4 ימים ככה עד ההחלפה וזה בסדר. היו לי כמה פעמים שחיכיתי יותר מזה ונשארו לי סימנים בולטים ורציניים ולא יפים שהרבה זמן לא ירדו,לוקח זמן להעלים אותם. זיהום היה לי פעם אחת משהו רציני שנכנס דם לצינורית ולא שמתי לב ונוצר כבר סוכר גבוה אז לקח קצת זמן להתאזן ברגע שגיליתי את זה. יש כמה דברים מעצבנים ולא נעימים במשאבה אבל לי היא הרבה יותר עוזרת מהזריקות גם באיזון וגם באיכות חיים.

LARAS

New member
לשוש...!! ../images/Emo19.gif

כשאמרתי קיבוע טוב יותר התכוונתי (ואת יכולה לבדוק כמה שרשורים למטה) למדבקה חזקה יותר ש-תקבע- ותחזק את החיבור של המשאבה ובכך (בפעם המליון) תמנע את תזוזת המחט בתוך הגוף. בקשר לשיפור החיים שלי עם המשאבה, שיפור בטח יש, אבל איזון... אהמ...... אני חושבת שיעלו לי את הבאזל בגלל שאני רוב הזמן על מאתיים... (טוב נו, לא רוב הזמן.......!) ביי ביי, לארה

10shosh

New member
לארה 3

את יודעת המציאו את הטלפון תתקשרי לרופא ותספרי לו על הערכים שלך ותשני אם יש משאבה חבל להיות ב-200 רוב הזמן.... שוב לגבי המדבקה מבחינתי הסילואט מתחבר מציון ולא זז (
) הסט השני עם המחט הישרה היה ניתק לי פעמים רבות וגם גרם לאדמומיות קשה יותר בעור (זה תלוי גם ממה עשויה הקנולה שאין לך אלרגיה אליה או משהו) אולי תבקשי מהמרכז שלך דוגמית של סט אחר ותנסי אותה !!!!

LARAS

New member
אוקיי....

תודה רבה על העצה שלך לגבי הערכים הגבוהים, אבל.. לדעתי, שיחת טלפון אחת לא תעזור ואף עלולה לסכן את המצב שבו אני נמצאת עוד יותר, מפני שזהו מצב רגיש שדורש טיפול מדוייק. אל דאגה, עוד שבועיים אני מגיעה לביה"ח לביקורת ושם אני אקבל את העזרה והייעוץ הדרושים. לגבי החלפת הסט/המדבקה, כפי שכבר ציינתי בעבר, אני לא סובלת משום בעיה פיזית הקשורה בדרך זו או אחרת למדבקה. שוב תודה על העזרה, לארה.

למעלה