שאלה חשובה

שאלה חשובה

בעבר היו לי כל מיני תופעות טורדניות כמו שחלק כתבו כאן ושם וזה עבר לבד עכשיו זה חזר שוב וזה מלחיץ,אני מתביישת לספר על כך ורציתי לשאול האם כדאי להתעלם ולא לעשות עניין ולחכות שזה יעבור או שמכאן המצב יכול רק להדרדר.

אני לא חושבת

אני חושבת שגם לי היתה הפוגה, אי שם בבית ספר יסודי. אחרי זה זה חזר והמשיך עד עכשיו. ממש פחדתי מטיפול, מה גם שעברתי אחד לא מוצלח (עוד סיבה לשנוא את הרעיון). מסתבר שלא כל הפסיכולוגים מבינים מה זאת טורדנות-כפםיתיית (אההה איך שאני כועסת עליה!). אבל עכשיו אחרי שיחה עם חלק מהאנשים בפורום הזה ובאיאואל, הגעתי להכרה שטיפול מתאים עוזר. אוסידי הך להיות חלק אינטגרלי מהחיים שלי. מעניין איך אני אראה בלי.

גיטרה

New member
שלום לך יפהפיה

לדעתי התעלמות מהצרכים הכפייתיים-אובסיסיביים, לא תפתור את הבעיה. כדאי מאוד לבדוק קבלת טיפול מתאים. יש מטפלים שמתמחים במיוחד בטיפול ב-OCD, לי ידוע על שניים כאלה. אחד מהם הוא הפסיכולוג שעונה מדי פעם על שאלות בפורום OCD שב-IOL. השני הוא הפסיכולוג אשר אצלו מטופלת ``אחת`` מנהלת הפורום ב-IOL. תבקשי ממנה פרטים והיא בטח תתן לך. אל תזניחיאת התופעה ואל תתעלמי! בהצלחה, רועי מהפורום האח ב-IOL.

קורווין

New member
אני יכול לספר לך מנסיוני

שהתקופה הזו אמנם נראית מבטיחה, אבל לצערי היא לא נמשכת. היתה לי תקופה כזו בעצמי, והנה אני שוב, כאן... הדבר היחיד שיכול לעזור הוא הטיפולים השונים. ישנם פסיכולוגים רבים שמתמחים בתופעה, אחד מהם יגיע גם לביקורים בפורומינו... הטיפולים הם אפקטיביים מאוד ברוב המקרים! כך שיש תקווה! אל תזניחי! בריאות נפשית, כמו גם בריאות פיזית, יכולה להחמיר אם לא מטפלים בה...

המשך לבעיה המטרידה.

תודה על התשובות,אכן השתכנעתי שלא כדאי להתעלם ולחכות שזה יעבור לבד אלא לבדוק את העניין,קורווין-למה התכוונת טיפולים אפקטיביים? בכל אופן,אתם חושבים שכל פסיכולוג יבין על מה אני מדברת? זה נורא מבייש ואני מקווה שלא יצחקו עלי או יגידו לי שזה סתם שטויות כי לי זה בהחלט מפריע. אפשר אולי לפתור דברים כאלה בלי פסיכולוג?

אילנה.

New member
אם לא לפסיכולוג אז למי?

זו הפרעה שכל פסיכולוג חייב להכיר ולא רק שחייב, אני חושבת שרוב הפסיכולוגים או מטפלים למיניהם, שואלים בתחילת טיפול אם יש לך דברים מסוג כזה.. אם לך זה מפריע אז לדעתי את צריכה לטפל בזה ואף פסיכו` לא יצחק ויגיד שזה שטויות כי זה חלק מהעניין של לטפל. בהצלחה.

קורווין

New member
דווקא לא כולם מכירים...

אני חושב שנערת הפינה סיפרה לי פעם על פסיכולוגית שדווקא לא הכירה את הבעיה... כן כן... הבורות מגיעה עד לדרגים המטפלים. אין מה לעשות, לא מזמן היה לי וויכוח בפורום האח ביואל עם מטפלת בשיטה בשם קיניסיולוגיה, שברור היה לי שהיא לא מבינה מהי הבעיה ועל מה בדיוק מדובר כאן.

קורווין

New member
הכוונה

היא שהטיפולים מצליחים לשפר את המצב באופן משמעותי. אני לא מכיר מקרים של החלמה מלאה, אבל שיפור אדיר עד לרמה שבה ההפרעה כמעט ולא מורגשת, קיימים בהמוניהם. אין לך מה לדאוג. אף פסיכולוג לא יצחק עלייך. אך אחד לא יזלזל בך. התפקיד שלהם הוא לעזור לאנשים עם בעיות, חלקן מוזרות הרבה יותר מאלו שלנו. הם מכירים (ברובם) את הבעיה. הייתי ממליץ לך בכל זאת לשאול על פסיכולוג עם ניסיון בבעיה הזו. ישנם כאלו שמתמחים בעיקר בבעיה הזו. נכון, זה מבייש, ולכן את צריכה למצוא פסיכולוג שיהיה לך הכי נוח שאפשר איתו. כבר כתבתי פעם בפורום אחר שהכי חשוב זה למצוא פסיכולוג שנוח איתו כי לא כל פסיכולוג יעזור באותה מידה לשני אנשים שונים. מישהו/מישהי שתוכלחי באמת להפתח אליה/ו זהו, בהצלחה!

למעלה