שאלה לאנשי מדא

inbale

New member
שאלה לאנשי מדא ../images/Emo101.gif../images/Emo47.gif

מסקרן אותי לשמוע מה דעתכם על ההחלטה של הנהלת מד"א שבני נוער לא ישתתפו בפינוי אירועים רבי ניפגעים ? לפני מספר שבועות פניתי לאחד מאחראי הנוער באיזור ושוחחתי איתו בדיוק על הנושא הזה. הסברתי לו שאני חושבת שזה מאוד לא בריא לבני נוער לראות מראות קשים כל כך ולהתמודד בגיל צעיר עם מצבי לחץ כאילו. התשובה שלו היא שכל אחד מבני הנוער שמתנדב במד"א מודע לכך שזה תפקידו ושבני הנוער מקבלים מספיק תמיכה ועזרה לאחר כל אירוע. מה דעתכם?

chanand

New member
הערה

המראות הקשים קשים לכל אדם, לאו דווקא לבני נוער. פשוט הנוער נחשף לזה בגיל צעיר. - אז מה.

inbale

New member
נוער מול מבוגרים

צודק. המראות קשים לכל אדם אבל תסכים איתי שהתמודדות של ילד בן 16 שונה מזה של המבוגר ונשאלת השאלה למה ילדים בגיל צעיר כל כך צריכים לחוות חוויות קשות כאילו ולא לשכוח שמצופה מהם גם להיות מקצועיים תוך כדי ולהמשיך לתפקד תחת לחץ. כמובגרים אנחנו עוברים כל מיני שלבים של התבגרות ויכלות עמידה בלחצים שהנערים עדין לא בשלים אליהם.

למה לא? אנחנו מסוגלים

למה אתם חושבים שכל הנוער לא מסוגל להתמודד אם מצבים כאלה שאנחנו נמצאים באר"ן שאנחנו מגיעים לתאונת דרכים קשה שרוכב אופנוע נכנס ברוכב אופניים ושניהם פצועים אנוש כן אז לי אישית זה קרה בדיוק שבועיים אחרי שהתחלתי להתנדב. כן אז אני מודה שהייתי במצב של "הלם" ואחרי כ- 10 שניות פשוט איפסתי את עצמי והתחלתי לטפל וזה לא היה בנט"ן זה היה באמבולנס רגיל אז הייתי צריך להתמודד אם זה שלפצוע נקטעה הרגל והיה לו השריר של הרגל בחוץ והיה לא פגיעות ראש חזה בטן גפיים והוא היה במצב של סימני הלם וחריחורים בנשימה אחרי זה מסתבר שהיה לו טנשיין פניאומטורקס אז מה אז הגעתי הביתה אחרי זה ישבתי וחשבתי וזהו שכחתי מזה היה עבר נגמר ועוד משהו מה בדבר החייאה זה לא קשה להעשות החייאה ואם היא לא מוצלחת אז רואים גופה אז מה תחשבו על זה! וזהו להזכירכם שאנחנו באים בתחילת הקורס 60 ואפילו לפני זה שהיו"ר מתנדבים עשה לנו ראיונות אמרו לנו שנצטרך להתמודד אם מצבים כאלו אז מי שנכנס לקורס ידע למה הוא נכנס אז תפסיקו להכליל את כל נוער מד"א ותגידו שהוא לא מסוגל אני מסכים איתכם אולי יש נוער שלא מסוגל להגיע לארועים כאלו אז בסדר שלא יגיע אבל אני מבטיח לכל מי שיקרא את ההודעה הזאת אם יהיה פיגוע באיזור כלשהו ואני יהיה קרוב אליו אפילו באמצע לימודים וגם באמצע הלילה אני כמתנדב נוער ישים חלוק או וסט אר"ן (יש לי מאבא) וארוץ לאיזור הפיגוע בלי לחשוב פעמיים בכלל ואני יודע מה יהיו ההשלכות אחרי זה שישעו אותי ממד"א או אפילו יעיפו אותי מהמערכת לא איכפת לי סבבה אבל אני לא יהיה באיזור שהיה קרוב לשם פיגוע ואני אשלב ידיים ולא אעשה כלום וזה אותו דבר לגבי הכל, שאמבולנס מגיע לבית ספר שלי מי נמצא שם ראשון אני כמתנדב מד"א בא לעזור לראות במה אפשר לעשות בכדי לעזור עד שהאמבולנס יגיע בכדי שהוא יגיע הוא ימשיך את מה שאני התחלתי והוא יוכל לפנות יותר מהר להגיע אם אותו פצוע או חולה לבית חולים יותר מהר ותגידו לי שכל מה שכתבתי לא נכון אתם נוסעים היום בכביש רואים תאונת דרכים אתם לא כוננים אתם מתנדבי נוער לא תעצרו לעזור לטפל להגיש עזרה ראשונה אז אני בטוח שתעשו את זה. אז שיהיה לכולכם יום טוב ושבת שלום. ותשמרו על עצמכם שם בחוץ. איילון 71.

inbale

New member
היי איילון

אין לי ספק שאתם מסוגלים הבעיה זה מה המחיר על זה. הייתי בת 17 כשהתחלתי לעבוד בבית חולים והדבר הראשון שנתנו לי לעשות היה לעטוף אקס והייתי אדישה פחד. זה פשוט לא הזיז לי. אבל היום כמעט 14 שנים אחרי אני יודעת שראיתי יותר מידי מוות בשביל גילי וזה משפיע. אני צינית ושונה ממה שהייתי אם הייתה לי בגרות נורמלית. אז צודקים כל המבוגרים המעצבנים האילו שאומרים שאתם לא צריכים לראות כל מיני דברים . את המחיר משלמים אחר כך. מספיק מיקרה אחד קשה שיהיה לך שישפיע עליך לכל החיים.

chanand

New member
אכן משפיע.

אבל אני לא בטוח שזה משפיע על מבוגרים באופן שונה. אני חושב שאף אחד לא צריך לראות, לחוש, להריח את הדברים המזעזעים האלה. זה באמת משאיר צלקת לטווח ארוך. השאלה אם זה באמת משפיע על הצעירים באופן שונה. לדעתי זה תלוי באופי, ולא בגיל.

paradan

New member
שלום לכולם

גם אני קראתי את הכתבה בעיתון והיא מאוד הפתיעה אותי. הוראה זאת בדבר אי הכנסת מתנדבי נוער לזירת אירוע פח"ע איננה חדשה כלל, וכתובה בנוהלי מד"א (לפחות 4 שנים). נאמר בתכתובות שונות במד"א אחרי פיגועים אלהם בכל זאת הגיעו מתנדבי נוער (שאי אפשר לפספס בטלוויזיה - מעניין מה חושבים בחו"ל) להורות להם (באחריות הנהג) לא לצאת מהאמבולנס ולסייע לפצועים שיגיעו לאמבולנס או יפונו איתו. הוראה שכנראה מצפצפים עליה קצת למרות שיש בה הגיון מסוים. דני מתנדב מד"א אגב, =17+14?

MEDICONE

New member
תגובה

המידע שמוצג אינו מדוייק מתנדבי נוער מד"א מורשים לפנות נפגעים מפח"ע. אך חל עליהם איסור לטפל בתוך מתחם הפיגוע. לשאלות נוספות [email protected] מיכאל

inbale

New member
אפשר לקבל פרטים בפורום אולי?

זה דווקא מענין. מה הרעיון שיאפשרו לפנות אבל לא להכנס למתחם? ובכלל מישהו מקפיד על זה? בכל הפיגועים האחרונים ראיתי בכלי התקשורת בני נוער מטפלים.

שטות מוחלטת

מתנדבי נוער מגיעים לפיגועים גם בלי האמבולנסים... בית חולים ביקור חולים הוא שני מטר מכל הפיגועים באיזור סברו בירושלים וסביר להניח שאם זה ברחוב ראשי אז תמיד יהיה מתנדב נוער שיגיע למקום לעזור המראות קשים לכל בנאדם ואין קשר אם בן נוער או לא ולפעמים המראות היותר קשים הם בהחייאות או בתאונות שלא בפיגועים.. הקטע הוא שההוראה (שקיימת הרבה זמן) מגוחכת כי מה יקרה אם הפפיגוע יהיה באמצע שום מקום? (מחסום מכבים רעות לדוגמה ) שהרי הנהג לא יוריד את המתנדבי נוער באמצע הדרך אלא כי עם במחסום ליד השגחה ביטחונית ואז המתנדהב נוער כבר בפיגוע... אז מה נעשה בעיניין??? כלום... אני חושבת שמד"א צריך לאשר למתנדבי נוער להיות בפיגועים אבל שנשאר באמבולנס ממוגנים... זה הכי יעיל מלדב זאת אף אחד במד"א לא יכול להגיד לא לסיוע של מתנדבי נוער שמגיעים בכוחות עצמם חן

chanand

New member
לפי ההנחיה

במקרה ומתנדב נוער מגיע עם האמבולנס לארוע פח"ע עליו להשאר באמבולנס! אני לא בטוח שזו "שטות מוחלטת" יש הגיון מסוים מאחורי ההוראה הזו!

אז בתור אבא....../images/Emo43.gif

לילדה בת 16 שמתנדבת כמע"רית לא הייתי רוצה שביתי תיפגע . הכוונה בהוראה של מד"א היא לשמור על בטיחותם של בני הנוער. כשאנחנו נוסעים לפיגוע אנחנו מורידים אותם בצומת לפני כניסה לאזור הפיגוע מתוך כוונה להכנס, לקחת פצוע, לצאת חזרה, לאסוף אותם ולנסוע לבי"ח. אין שום כוונה למנוע ממתנדבי מד"א (להלן - נוער הזהב) לטפל בפצועי פיגוע אלא אנו מעונינים למנוע מהם להכנס לאזור שיש בו חשש של פגיעה בהם ! כל ה"וויכוח" מיותר שכם יש הנחיות ברורות בנושא ומר איילון 71 המתלהב אם ייכנס לאזור פיגוע עם וסט של אבא שלו (ואני אשוחח עם האבא, אני בטוח שהוא לא מאפשר לו) - לא יתנדב יותר במד"א !! הרבה בריאות
אמנון מרגלית

לכבוד מר אמנון מרגלית היקר

לכבוד מר אמנון מרגלית היקר כמו שכתבתי לך בפורום אחר בהקשר לנושא בהודעה הזאת אז אני חוזר על זה גם פה לאחר בדיקה מקיפה לבישת ווסט חובש של אבא שלי בעודי מע"ר הינה עברה על החוק לכן אתה יכול להיות בטוח שאני לא יעשה את זה יום נעים לילה טוב וכמו שאתה אומר הרבה בריאות איילון 71

אמנון

וכבת להורים משוגעים אני מבינה צד אחד של ההוראה אולו צד שבא להגן על אותם מתנדבי נוער אב תאר ךלעצמך שזהו פיגוע ירי ועוד מחבל עדיין מסתובב בשטח... אם אתה מוריד מתנדב נוער מהאמבולנס אתה עוזר לו??? אני לו חושבת... המחבל יכול להגיע לאותו מקום ואופס... הלך המתנדב... זהו מצב היפוטטי אבל במצבנו כיום אי אפשר לדעת מה יהיה!!! אני חושבת שמתנדבי הנוער צריכים להשאר ממוגנים בתוך האמבולנס... זו ההוראה הכי נכונה כי ככה המתנדב לא בתוך הפיגוע ואין סכנה שבמקרה ויש עדיין מחבל בשטח אותו מתנדב יפגע (טפו טפו טפו) הרבה אהבה
חן

ואני חושב...../images/Emo43.gif

שזה לא מקומם של מתנדבי הנוער, ואת יודעת שאני רוכש ל"נוער הזהב" המון כבוד, לדון בכלל בשאלה. השאלה מחייבת ידע ונסיון בנושאי בטחון ובטיחות ולכן עסקו בזה האנשים שמבינים בדיוק בנושאים אלו והגיעו להנחיה שגם אני, מחוסר נסיון וידע, לא מתכוון להתפלמס איתה . זאת ההוראה וכך נבצע אותה
הרבה בריאות
אמנון מרגלית

לא אמרתי שלא נבצע

הוראות מסוג זה מיועדות שיבצעו אותן ובאות מסיבה מסויימת אני בסך הכל מביעה את דעתי האישית בנושא שהרי אני מתנדבת נוער והחוק הוא לגבי... אוהבת תמיד
חן

למעלה