שאלה לאסף דולב

p u s h u p

New member
שאלות בנושא פיטבול לאסף דולב מ Sport academy

אסף דולב יתארח בפורום היום (26.04.07)ב 15:00 , ניתן להשאיר שאלות בפורום בשירשור זה מעתה

../images/Emo204.gif שלום אסף ../images/Emo13.gif

אני מגיעה לשיעורי פיטבול בקביעות כשנה ולאחרונה אני מרגישה שהתרגילים קלים לי מדי והעבודה לא חזקה כמו בעבר. האם מומלץ להמשיך ולהגיע לשיעורים או לעזוב?

היי הילה..

שמח לראות שיש אנשים שמתמידים בקביעות בשיעורים :) מעבר לכך - האם אמרת למורה שלך את מה שכתבת כאן? האם את מקבלת אופציות מתקדמות יותר בשיעור? מנסיון , מה שיפה כל כך בכדור שכמעט תמיד אפשר לעשות כל תרגיל מאתגר יותר. אני יכול לומר שגם אני היום ,אחרי מספר לא מועט של שנים עם הכדור עדיין מוצא דרכים לאתגר את עצמי. הקושי של השיעור תלוי במורה ובקבוצה, אם שאר הקבוצה ברמת מתחילים השיעור, צריך להיות בסיסי וקל יחסית אבל את יכולה לפנות למורה ,שאני בטוח ישמח/תשמח לתת אלטרנטיבות, ותמיד יש . בין אם מדובר על ניתוק גפיים ופחות נקודות אחיזה, או לחילופים משקל גבוה יותר, מנופים ארוכים יותר וכיוצא בזה. אם את רוצה דוגמה למשהו ספציפי - אשמח אם תשאלי ואענה לך בנושא :) אסף

../images/Emo204.gif תודה על התשובה ../images/Emo13.gif

המדריכה כן דואגת לומר מה מתקדמים יותר יעשו בתרגילים מסוימים, אבל אני אוהבת שיעורים שמהם אני יוצאת ומרגישה סחוטה! למשל שכיבות סמיכה על הכדור, הדרגה הקשה היא כשכפות הרגליים על הכדור, אך גם זה כבר לא-כזה-קשה לי...

../images/Emo204.gif סקווטים (ללא הכדור)

אני עושה (במהלך השיעור, עם כל הקבוצה, כמובן) עם משקוליות של שני קילו בכל יד וגם זה כבר לא-כזה-קשה.
איך אפשר להקשות?

סקווטים

האם את מתכוונת לסקוואטים בהן הכדור צמוד לקיר ואת נשנעת על הכדור ? והמשקוליות בידיים על מנת להוסיף משקל ?

../images/Emo204.gif לא, זה סקווט בלי כדור.

זה סקווט רגיל שנעשה במסגרת שיעור פיטבול והמתקדמים מבצעים אותו בשילוב של הרמת ידיים עם משקוליות בכל חזרה.

מממ

אז רגע. בתרגיל הזה שאת מתארת אין נגיעה בכדור כלל? אתן מבצעות את התרגיל בעמידה עם משקוליות והכדור נח לו בצד ?

אוקיי :)

אז .. אפשר לעשות מכרעים( סקוואטים) עםהכדור.. מה שהופך את העבודה לקשה בהרבה אני מצרף תמונה לשם הדגמה,ללא הנחיות מיוחדות( אלא אם כן את רוצה): מניחים את הכדור מעל עצם הזנב בין הקיר ובין המתאמן ,יש להישען על הכדור אך לא יותר מדי כפות הרגליים קצת קדימה יותר מעבר לברכיים ושאר הדגשים הרגלים למכרעים רגילים. תנועתיות: ממנח של עמידה כפי שתיארתי יש לכפוף ברכיים עד ל90 מעלות כאשר יש להקפיד שהברכיים כאמור לא יעברו את כפות הרגליים ושאנחנו שומרים אל קו ארוך וישר בכף ולא פושטים לאחור. יש לציין שרבים מהאנשים שמתלוננים על כאבי ברכיים במכרעים רגילים דווקא אוהבים את התרגיל הזה שכן הוא מפחית את העומס מהברכיים יותר מהמנח הרגיל

חן M

New member
שלום אסף

לא מסכים כ"כ עם עמדת הסיום משום שבתמונה האגן שלך נכנס למנח PPT והגו במיוחד בחלק הלומברי נכנס למנח FLEXION (מנח לקוי). במצב שכזה אינך נותן את האורך מתח הדרוש להפעלת פושטי הירך במידה הנדרשת למרות שהתרגיל בבסיסו אמור לתת נתח משמעותי גם לקבוצת השרירים הזו. הרי התרגיל מבחינת הניתוח הקניזיולוגי ומבחינת כמות העבודה של השרירים התנועתיים אמור להיות זהה בין סוג סקווט זה לבין סקווט בסמיט.

היי חן

בנוגע לעמדת הסיום שלי ולדברייך- אתה צודק! :) אני באופן תמידי נמצא ב apt- לא מתוך בחירה כמובן אלא כי אם מתוצאה של פתולוגיה של שנים שכללו סוגים שונים של ספורט (בלט בגיל צעיר וכו). אי לכך ובהתאם לזאת אני באופן טבעי בעת הדגמת תרגיל מנסה לתקן את המנח הטבעי שלי, מה שגורם לי לפעמים להקצין לצד השני , . כנראה שבעת צילום התמונה, הייתי שבוי בהרגלים ישנים. תודה אסף

אהה ו..

אתה גם יכול לראות שבתיאור התרגיל הנחתי : לשמור על גו ארוך...אך להימנע מהקשתה..

חן M

New member
הצעה../images/Emo13.gif

נסה למקם את הרגליים מעט פחות לפנים ועם פישוק מעט יותר רחב בכדי לגרות פאסיבית את את האגן דרך חגורת הרגליים להיכנס פחות ל- PPT. עוד טריק זה לנסות להצמיד את איזור הסקרום לפיטבול ולנסות להרגיש אותו (את הפיטבול) לאורך כל הירידה. אמנם הגו היה כביכול "ארוך" אך לא מצאתי את ההקשר בינו לבין "עצמות הישיבה" ולא נראה שיש חיבור בינהם ובדרך כלל כשאין חיבור בינהם העומס על הגו גובר. יש 3 עקרונות מאוד חשובים בכדי לבטא עומס: א-מנח הגוף. ב-המשקל/כח וצורת הביטוי שלו על עמ"ש. ג-הפעילות השרירית. מאחר ואתה אדם מאומן תרגיל שכזה לא אמור לפגוע משום שהמשקל וצורת הביטוי שלו אינה קריטית מה גם שאתה נשען על פיטבול ומוריד מהפעילות השרירית של השרירים המייצבים. אך מאחר והמנח לקוי סביר להניח שבמשקלים עצימים זה יהיה מאוד בעייתי לעמ"ש. דרך אגב גם לי לא חסרות בעיות עם העמ"ש שלי ולכן גם כשאני מתרגל סקווט כנגד מוט אני מרים משקלים עד קצה גבול היכולת שלי מהבחינה של מצד אחד להתאמץ אך מצד שני לשמור על מנחי עמ"ש נכונים והחזקה טובה של ה- CORE ואם אני מרגיש שאני חורג אני מוריד עומס. בכל אופן אני בא אך ורק ממקום של בקורת בונה וכל הכבוד שלך על ההענות לתרום לפורום, שיהיה בהצלחה

חן M

New member
../images/Emo13.gifתיקון

קבל תיקון לא ראיתי את ההודעה השנייה שכתבת שהנחת מה שהנחת... חשבתי שכתבת זאת על עצמך.

שכיבות סמיכה (כפיפת מרפקים )

יאללה בואי נראה מה אפשר לעשות : א. האם את מבצעת את התרגיל שהכדור צמוד לקיר ? - אם כן נסי לבצע את התרגיל ללא תמיכה חיצונית. ב. האם את מבצעת את התרגיל עם מרפקים צמודים לגוף( דגש יד אחורית ) או מרפקים פתוחים ( דגש חזה ) - באם את עושה קבוע את אחד מה נסי את השני ג. נסי לשנות את הבסיס - הרגליים - רגליים ברוחב אגן זהו מנח התחלתח, ממנו אפשר להתקדם לרגליים צמודות, ומשם ניתן להתקדם לרגל על רגל או רגל באויר. ד. אם עדיין אין מספיק אתגר נסי לבצע את התרגיל בעיינים עצומות. בכל מקרה - תמיד תמיד תמיד להשגיח על הוראות בטיחות! ולבצע הכל בקצב המתאים תחת ההנחיות המתאימות וכמובן לאסוף בטן :) תעדכני אותי אם את כבר מכירה את כל האופציות אסף

למעלה