שאלה לגבי איטום רצפה ורולקות בחדרי רחצה

Inbal.m

New member
לפי המפקח צריך לבצע רולקות בטון משופר מסוק סיקה לטקס בכל מפגשי שטחים אנכים ואופקיים. למרוח את הקירות בחדרי רחצה בשתי שכבות עם טיח אוטם כגון ביטומסיל גמיש ולתת אשפרה, אחכ פריימר 106 על שטח הרצפה והרולקות בגובה 30 סמ ובמקלחון 20 סמ מעל גובה המים, אחכ מריחת מסטיגום בשלוש שכבות. הקבלן שלי אמר שבדרך כלל משתמש באולטרסיל של תרמורקיר 980 בשלוש שכבות, בלי צורך בפריימר ורולקות עם בטון רגיל (לא משופר) וללא טיח אוטם. האם זה בסדר?

רשר

Well-known member
מנהל
לפי המפקח צריך לבצע רולקות בטון משופר מסוק סיקה לטקס בכל מפגשי שטחים אנכים ואופקיים. למרוח את הקירות בחדרי רחצה בשתי שכבות עם טיח אוטם כגון ביטומסיל גמיש ולתת אשפרה, אחכ פריימר 106 על שטח הרצפה והרולקות בגובה 30 סמ ובמקלחון 20 סמ מעל גובה המים, אחכ מריחת מסטיגום בשלוש שכבות. הקבלן שלי אמר שבדרך כלל משתמש באולטרסיל של תרמורקיר 980 בשלוש שכבות, בלי צורך בפריימר ורולקות עם בטון רגיל (לא משופר) וללא טיח אוטם. האם זה בסדר?
תשווה מפרט של החומרים ותחליט,
זכור שקבלן מבצע רגיל לחומר מסוים ואילוץ שלך לביצוע עם חומר לא מוכר לו עלול להביא כשלונות ואחר-כך הקבלן עלול להתנער מאחריות לביצוע

בינא

Member
המפקח קובע לקבלן!!!
מפקח בניה קובע לפי מפרט.
אם המפרט כפי שכתבת, הוא נכתב ע"י יועץ איטום וחובת הקבלן לבצע לפי מפרט זה.
הקבלן מנסה לקצר זמנים ולהפחית עלויות חומרים ובצוע.
אל תסכים בשום פנים ואופן.
הקבלן אחראי ב-100% על הבצוע לפי המפרט ונותן אחריות של 20 שנה(!) על הבצוע*
*לכן אם יבצע שלא על-פי המפרט, יהיה בסיס לתביעת תיקון תיקוני נזקים נלווים בקרות המקרה.

למעלה