שאלה לגבי דיכאון

שאלה לגבי דיכאון

האם אי פעם חשתם מין הקלה כשאתם סובלים. כאילו מין זון בטוח ומוגן שכמה שחרא בו, אתם מכירים אותו ויודעים איך להתנהל בו. כאילו שלהיות שמחים ועליזים זה מוזר ולא מוכר וגם לפעמים מרגיש קצת צבוע ולא אותנטי (בהתחשב בכל הסבל בעולם, אדם לאדם זאב, יצר האדם רע מנעוריו, כולנו בסופו של דבר נמות, 1 מתוך 3 זוגות מתגרש, חיים במדינה שנמצאת במלחמה תמידית, משבר כלכלי, הילדים הרעבים באפריקה וכו' וכו' וכו')?

y8y8

New member
אממ

לא בדיוק כמו שאת מתארת, אבל מה שכן אנ מרגישה לפעמים זה- כשאני ברגעים הכי קשים של הדיכאון, למשל- יושבת במקלחת ובוכה את נשמתי בקולי קולות ומדמיינת לעצמי תסריטים בראש של כמה אני מסכנה וכמה אין תקוה לחיים שלי, אחרי כמה שניות יש איזו הקלה. אחרי שאני בוכה ממש אבל, אחרי שיש לי התפרצות או של כעס א של בכי ממש ארגסיביים אני פתאום מרגישה שאני יכו לנשום יותר עמוק ושמשהו בי השתחרר ויותר קל לי להמשיך את היום.
זו ההקלה היחידה שיש לי כשאני סובלת מדיכאון, אבל רוב הזמן הדיכאון לא שווה את זה והוא יותר סבל מהקלה. שאת זה כמובן את יודעת :(

כן אני מכירה את זה.

בדמעות מופרשים גם הורמוני לחץ כמו קורטיזול לכן כשבוכים זה באיזהשהוא מקום מנקה את העצב,המתח, הלחץ ממך.

Lady Stark

New member
הקלה בדיכאון

היי, אני יכולה להבין למה את מתכוונת. כשנכנעים לתחושות הקשות יכולה להיות תחושת הקלה מסוימת, אפילו תחושה חמימה.
ובסך הכל הדיכאון, כשהוא הדבר היחיד שאנחנו מכירים, יכול להיות מנחם משום שהוא הדבר היחיד המוכר. ככה זה כשהחיים מפחידים אותנו יותר מהכל...
בסך הכל זה לא אומר שאת "אוהבת" את הדיכאון שלך. זה אומר שאת רגילה אליו.
עם זאת, כל אחד והתחושות הספציפיות שלו. יש לך פסיכולוג שאיתו את יכולה לדבר על זה?

לא

אין לי שום הקלה כשאני מרגיש ככה, להפך, זה רק מוריד לי את המוטיבציה עוד יותר.
אבל אולי בגלל שבשבילי להיות שמח זה לא מוזר כל כך. אני לא באמת באמת שמח, יותר אופטימי, אבל זה בא ממני ולא סתם הרגשה מזויפת רק בשביל לשפר את מצב הרוח.

שאיין כבר מי שירחם עליי לצערי

במידת הרחמים הקטנה היותר אפילו

אז להרגיש סובל זה לא טוב שאיין מי שינחם אותי בסביבה

זה מה שקורה לי בזמן הזה

אני לא יכול להרשות לעצמי להיות חלש כי איין מי שיחזיק לי את היד

הלוואי שהיה מישהו שהיה מנחם אותי שאני מרגיש סובל. ואני מרגיש סבל אבל איין מי שינחם

Lady Stark

New member
שולחת

מקווה שתמצא פה נחמה.

למעלה