שאלה לגבי חלקת רכוש

divorcing

New member
שאלה לגבי חלקת רכוש

אני וזוגתי (שתחיה) מתכונים להתגרש. זה כבר בחוץ, כבר דיברנו ובכינו וצעקנו וכו'.
עכשיו לעיקר:
יש לנו שלושה ילדים, כולם מעל 18, הרכוש שלנו מסתכם בבית ורכב. אין לנו חסכונות, פנסיות מפוארות, אין לנו ביטוחים, בקיצור, הרכוש היחיד שלנו זה הבית והרכב.
אנחנו סגורים ומתואמים לגבי רוב הדברים והדבר היחיד שעדיין לא נסגר זה חלוקת הרכוש הזה (בעיקר הבית, הרכב לא שווה הרבה...) ועל מנת לחסוך דמי ען"ד (סליחה..) אנחנו ננסה לגבש את כל ההסכם בינינו, ורק להביא לאישור רשמי של הרבנות (או של בית משפט? איך זה עובד?)
אני מתכוון להציע חלוקה של שליש לי ושני שליש לה ולילדים, ואני יודע שזה לא יהיה מקובל עליה, שהיא תרצה יותר.
השאלה שלי היא מה הן ההפתעות שהיא עלולה לעשות? האם, יש לה קייס לדרוש יותר? למה עלי להתכונן?

חלוקת רכוש

לא, אין לה קייס, היא לא זכאית ליותר ממחצית מצד אחד, מצד שני היא גם לא חייבת לתת מהחצי שלה לילדים. היא זכאית לחצי בלבד ואם אתה רוצה מהחצי שלך לרדת לשליש ואת ההפרד לתת לילדים זוהי כמובן זכותך, אך אינך יכול לכפות עליה מחווה דומה. אין שום הפתעות, כדי לחסוך תביעות תציע לה את ההסכם, תוותר על חלקך וזהו. הילדים לדעתי כבר יודעים מי מוכןם לךותר למענם...

divorcing

New member
תודה.

זה מה שחשבתי אבל רציתי להיות בטוח.
כשאמרתישני שליש לה ולילדים התכוונתי שהיא תקבל שני שליש ומתוכם תפריש כראות עיניה לילדים, כפי שאני אפריש להם כראות עיני.
בכל אופן - תודה.

divorcing

New member
אני אוסיף ואשאל:

לאור העובדה שהילדים הם מעל 18, ומאחר ששנינו מרוויחים פחות או יותר אותו הדבר, מה החוק לגבי מזונות לאישה? ומזונות לילדים?

divorcing

New member
אני אחליף שאלה:

למרות שבעיקרון מוסכם בינינו שנמכור את הבית ונתחלק, ולאור העובדה שאני זה שיוצא מהבית ולא היא, יש לה אינטרס להשאר כמה שיותר ולדחות\לעכב את המכירה.
האם יש לה קייס לזה? האם יש לה אפשרות לעכב את המכירה?

למעלה