שאלה לגבי תלשום רשיון רכב והחזר - לאחר תאונה

שאלה לגבי תלשום רשיון רכב והחזר - לאחר תאונה

היי יש לי שאלה , לפני כשלושה וחצי חודשים לערך עברתי תאונת דרכים כאשר גבר מבוגר עבר בצומת באור אדום ונכנס בי בחוזקה , הרכב שלי קיבל הערכת שמאות של total lost ... א. ידוע לי שהרכב חזר לכביש לאחר תיקון , ואני חושב שזה גרוע מאוד שככה מאפשרים לרכב לחזור מהר לכביש. אני חושב שעקב צריכה מרובה של מכוניות במדינת ישראל אין צורך להחזיר רכבים כאלה לכביש . ב. עכשיו שלושה וחצי חודשים לאחר התאונה אני נכנס לחשבון הבנק שלי באינטרנט בשביל לבדוק על תשלומי הישראכרט הקרובים ואני מגלה סעיף זכאות של 559 שקל ממשרד התחבורה .. אין לי מושג מה זה , האם זה יכול להיות זכאות על רשיון הרכב ששילמתי בטסט שלו 780 שקל? הטסט נעשה בחודש אוגוסט בשנה שעברה , האם יכול להיות שזה החזר על הרכב שלי שקיבל טוטאל לוסט? הודה לכם על התשובה ... וסעו בזהירות.

be_roo

New member
כן. בעל רכב שהוכרז כ"אובדן להלכה" זכאי לקבל

חזרה את החלק היחסי של אגרת הרישוי מיתרת התקופה שלא נוצלה.

guya72

New member
תשובה פלוס

כפי שנענית לפני כן, התשלום הנ"ל הוא החזר של החלק היחסי מתוך האגרה ששילמת. עכשיו, לגבי זה שהרכב חזר לכביש. זאת כנראה קומבינה כלשהי של חברת הביטוח. אם הרכב הוגדר בתור טוטאל לוס, אזי הרכב מיועד רק לפירוק. אם הוא הוגדר בתור אובדן להלכה, אזי ניתן להחזיר את הרכב לכביש לאחר תיקונו. אני מצרף קישור לכתבה בנושא : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3405495,00.html במידה והנושא מטריד אותך, אתה מוזמן לפנות ליחידת אתג"ר של המשטרה עם פרטים בנושא, והם אמורים לטפל בנושא (אני מאמין שהם ישמחו לקבל ממך מידע). ליצירת קשר : כתובת היחידה: רח' לב-פסח 1, א.ת. צפוני לוד. טל': 08-9187800 פקס:08-9187889

למעלה