שאלה לגבי תנוחה

moshika1

New member
שאלה לגבי תנוחה

יש לי שאלה - בתנוחת המחרשה הכי נוח לי בעולם אבל בעמידת כתפיים ממש לא מסתדר לי. יש לכם איזה insight? עוד משהו לגבי המחרשה - כשיוצאים מהתנוחה כואב לי הגב התחתון (אבל תוך כדי התנוחה אין שום בעיה.) תודה מראש

יוגי בר

New member
בואי נחרוש את זה......

שימי לב לעיקרון היוגה! בתנוחות לא מתאמצים. כי לא צריך להוכיח שום לאף אחד. ולעולם, אבל לעולם לא לעבור את גבול המאמץ והכאב. ועכשיו לטיפים. ובואי נתחיל בעמידת הכתפיים. (סרוונגאסן).הגב, לכל אורכו, מונח ישר על המזרן. לא מרימים ת´ראש אף פעם. ידיים לצידי הגוו- כפות ידיים כלפי מטה.מהוות את התמיכה. עכשיו הטיפ: 1) קודם כל את מאריכה את הצוואר והעורף בעדינות- תוך כדי נשימה עמוקה ואיטית ושחרור האויר בנשיפה ארוכה ואיטית. 2) מקפלים באיטיות את הרגליים ומביאים את הברכיים למצח.בשלב זה יש לך כבר אפשרות לתמוך בגב התחתון בעזרת כפות הידיים, ואז להתחיל להרים את הרגליים כלפי מעלה ואת הגב אחריהן. לעולם על תזקרי את הגב בתנועה פתאומית, אלא תתייצבי בתנוחה. תרפי את כל הגוף-חלק אחר חלק- תוך כדי ביצוע נשימה עמוקה ואיטית ושחרור האויר בנשיפה ארוכה. ואז תנוחי. ירידה: קפלי רגליים והביאי ברכיים למצח - אל תרימי את הראש ולאט לאט "תגהצי" את הגב לכל אורכו על המזרן. מחרשה. אל תתאמצי בהתחלה להוריד את הרגליים ולהגיע עם קצות האצבעות עד לרצפה. לעולם אל תשחררי את הידיים מהגב התחתון לפני שקצות האצבעות נגעו ברצפה. הגעת לרצפה. תרפי לגמרי ותנוחי.ביציאה מהתנוחה. תמכי טוב טוב עם כפות הידיים בגב התחתון ושוב, תוך כדי ביצוע נשימה עמוקה ואיטית ושחרור האויר בנשיפה ארוכה. ו"תגהצי" את הגב לכל האורך באיטיות. (אני אישית מבצע קודם מחרשה וישר ממנה עולה לעמידת כתפיים וחוזר חלילה.) זה צריך לעבוד. וחשוב שיהיה מורה נוכח. תרצי הדרכה אישית ממני שלחי לי ד"א ונמצא דרך. שנה טובה עם הרבה יוגה יוגי בר

moshika

New member
המממ

נשמע מעניין - אני בהחלט אנסה!! אני בדר"כ נכנסתי לתנוחה (עמידת כתפיים) בבת אחת ובאמת לא היה לי נוח ולא הסתדרתי בה כל כך. תודה רבה ושנה נהדרת!!!

למעלה