שאלה לערנות וריכוז

hila546

New member
שאלה לערנות וריכוז

שלום שמי הילה, בת 21. לאחרונה התחלתי ללמוד ויש משהו שמאוד מפריע אצלי שאני מאוד ארצה לשנות- אם יש דרך כמובן. אני מאוד עיפה! פיזית ונפשית. מאז ומתמיד זה היה ככה. אני מנסה להקפיד על הספורט של הליכה 3 פעמים בשבוע, אבל בסופו של דבר אני עדין מוצאת את עצמי מפאקת בזמן הריצה. אני נכנכת לרצונות של הגוף ומוצאת את עצמי ישנה 12 שעות ועדין קמה מותשת עם עיניים אדומות כאילו לא ישנתי בכלל. אני חייבת לציין שבזמן התיכון אובחנתי בדיסלקטית ADD ונטלתי רטלין אז. כבר 3 שנים לא לנטלתי אותם ואני מחפשת דרך אחרת להתמודד עם בעיות הריכוז והמיקוד. אני רוצה להתרכז יותר בשיעורים, לזכור יותר דברים ממה שנאמר בשיעור, לנסות לזכור יותר דברים בפעם הראשונה של קריאת טקסט מסויים ולא רק אחרי 3 פעמיים להבין. איך אני גורמת למוח להיות יותר פעיל ופחות עצלן? יותר מתפקד כמו אלו שיושבים מסביבי בכיתה ועונים על דברים תוך שניה בזמן שאצלי האיסמון נופל רק אחרי 3 דק'? אשמח לתגובה ו/או פתרון. תודה הילה

הילה שלום

על מנת לדעת מה מקור העיפות וקושי הריכוז, את צריכה לעבור אבחון של רפואה סינית על מנת לדעת מהיכן נובעת הבעיה. מלבד זאת רצוי לבצע בדיקות דם מקיפות לראות אם יש חסרים . לגבי הריכוז במקביל לטיפול ישנם תרגילים מסוימים של מדיטציה שאת יוכלה לתרגל שיעזרו לך לשפר את הריכוז, כמובן שזה לוקח זמן אבל זה משתלם לבסוף. הטיפול ברפואה סינית למצב כמו שלך הוא בדרך כלל בדיקור בצמחי מרפא ובתזונה. בהצלחה אלעד שלו.

hila546

New member
היי

בקשר לבדיקות דם- כבר עשיתי את כל הבדיקות האפשריות והכל יצא תקין. מה זה אבחון של רפואה סינית? איפה עושים? זה נכלל בסל של קופות חולים? תודה!

אבחון ברפואה סינית

לגבי אבחון של רפואה סינית צריך לעשות אצל מטפל ברפואה סינית. בקופל חולים יש רפואה משלימה, ששם את יכולה לעבור אבחון וטיפול ברפואה סינית, זה פחות מקיף בדרך כלל מאבחון אצל מטפל פרטי אבל זה יותר זול. כמובן שחשוב גם לעבור סדרת טיפולים.. אני מצרף לך כתבה על אבחון ברפואה סינית

הילה, שלום

קודם כל אני רוצה לחזק אותך על ההחלטה להתמודד עם בעיות הריכוז ללא תרופות. זו לא תמיד התמודדות קלה. כמו שכתב אלעד, טיפול ברפואה הסינית יכול לסייע לך מאוד. קצת קשה לענות יותר בפירוט, כי זה תלוי באבחנה. אבל בכל זאת אנסה לתת הסבר לאופן שבה הרפואה הסינית פועלת: לכל סימפטום שממנו אנו סובלים יש סיבה, ואותה אנו מנסים למצוא. בעיה בריכוז ועיפות פיזית ונפשית, יכולות להיגרם מסיבות שונות. אחת הסיבות השכיחות היא חולשה של מערכת העיכול. בדרך כלל מי שקשה לו להתרכז, סובל גם מעודף או חוסר תאבון, קשיים שונים בעיכול, נפיחות בבטן ועייפות לאחר ארוחה. הסיבה היא שהעיכול הפיזי (של האוכל) וה"עיכול" של המידע אותו את לומדת, שייכים, לפי הסינים, לאותה מערכת. יש סיבות נוספות שיכולות לגרום לעייפות, למשל לחץ ומתח, שמאוד מתישים, ושינה לא איכותית (אם קשה להירדם או שיש חלומות שמפריעים או שמתעוררים בלילה, או שהשינה קלה). כאמור, אלה היו רק דוגמאות לשם המחשה וזו לא אבחנה. אני ממליצה לך לפנות לטיפול. בהצלחה

למעלה