שאלה לקפואריסטים...

mororev

New member
שאלה לקפואריסטים...

שלום לכם.. אני עושה עבודה על קפוארה במסגרת שיעורי חנ"ג בבית הספר ויש לי שאלה שאשמח אם תעזרו לי בה.. מה הם הפציעות האופייניות לקפוארה, ואם אפשר גם מה בקפוארה גורם לפציעות אלו..? תודה מראש..

מחולק לשניים

מבחינת "מחקרים" הרי קישור. מבחינת ניסיון, כל פציעה שיכולה להיות בכל ספורט במיוחד של אומניות לחימה. אני אישית מהפציעות שאני יכולה לספר, הנפוצות ביותר זה שלפוחיות ברגליים שעבורות, מבחינה אישית, הכי הרבה שהגעתי, ששברתי אצבע ברגל
. (ומי יתן,
שלא אפצע יותר)

בגדול מתחלק לשנים..!

א.פציעות חיצוניות ב.פציעות פנימיות! פציעות פנימיות כגון קריעת גידים שיברי מאמץ שברים ביד/רגל/אצבעות/פרקים..! פציעות חיצוניות כגון חבלות שריטות וכד`ו! סיבות הפציעות רבות ומגוונות מרשלנות עד תאונות כשבאמצע נמצאים הפציעות עד שהגוף מפתח את עצמו

liron108

New member
קודם צחקתי עכשיו באמת: יש גם

פציעות עקב שחיקה, -שחיקת הסחוס בבבירכים/מפרק היד...

mamute

New member
פציעות בקפואירה

בפציעות השכיחות יותר הן של מכות יבשות, למי שלא עושה אסקיבה (התחמקות) בזמן... מעבר לכך קיימות פציעות הקשורות לעומס יתר (ועבודה מאומצת מידיי) על מפרקים, בעיקר ברכיים ומפרקי כף היד. יש לציין שהפציעות גם משתנות קצת בהתאם לקבוצה המדוברת, כל קבוצה שמה דגשים על נושאים אחרים בקפואירה (אקרובטיקה מול אמנות לחימה מול הופעות מול ריקוד וכו')

jb designs

New member
קפוארה

רוב הפציעות בקפוארה נעשות באיזור הברכים והמפרקים בגוף. נחיתות מתרגי אקרובטיקה, דופקות את הרכזים, תרגילי גמישות מסובבות כתפיים פרקים, נחיתות לא טובות מעקמות קרסולים, ומכבידות על עמוד השדרה, כמובן עדיין כל מקרה לגופו.

למעלה