שאלה ל-DANISTAR!

גלי!

New member
שאלה ל-DANISTAR!

אהלן ונעים מאוד, רציתי לשאול איפה ואיך אפשר לקרוא על "1001 טיפים על איטליה בנקודות חן" - כתבת על זה בהודעה לפני מס´ ימים בנושא איטליה ולא ברור איפה זה מופיע?! אשמח לקבל עוד טיפים לגבי צפון איטליה!ובמיוחד לגבי מקומות לינה זולים תודה, גלי

danistar

New member
גלי הייי

הנה לינק ל 1001 טיפים על איטליה , אם תציצי בנקודות חן תמצאי 2 טיפים שלי .. בקשר לינות לצערי אני לא יכול לעזור הרבה מכיון שאנו לנו בוונציה ופדובה . את המלון בפירנצה השגנו דרך האינטרנט והיה די סביר אם כי לא משהו גרנדיוזי . המלון בפדובה ... פשוט חיפשנו ומצאנו במקום. השאלה היא לאן אתם מתכננים לטייל בצפון איטליה ?? תראי האזור יפפה לדעתי, הכל מטוסקנה ( מקומות כ סאן ג´מיניאנו , אסיזי ופירצה שהם חובה לטעמי ), פיזה , הריווירה , לוקה , רוונה שבצד השני ,פאדובה , וונציה ואפילו וורונה יש המון מה לראות בכל מקום תגידי מה המטרה ואנחנו נמליץ על ארקציות לפי ידיעתנו ..

Yo-man

New member
גלי, את עדין צריכה מידע

על צפון איטליה ולינות זולות בצפון איטליה ?

מחפשים מקום לינה במילאנו

נתקענו עם לילה אחד במילאנו ואנחנו לא מצליחים למצוא באינטרנט מקום טוב שמקבל אותנו (כולם מסרבים להזמנה, לדעתי בגלל שמדובר בלילה אחד). אם למישהו יש המלצה טובה וזולה, נשמח !

גלי!

New member
אם זה לא הלילה הראשון בטיול

אז לדעתי אל תחפשו מעכשיו אלא תחכו להגיע למילאנו - כי הרי אומרים טוב מראה עיניים...בלה בלה אבל אם תרצו מצאתי אתר בו יש מנוע חיפוש למלונות בכל איטליה: WWW.ITALIATRAVEL.COM תכנסו בקטיגוריה של מלונות (בערך בצד ימין באמצע עמוד השער של האתר) ושם יש לרשום את העיר וסוג המלון (לפי מס´ כוכבים) בו את מעוניינת והוא יציג לך רשימת מלונות ארוכה שתתאים לך. כך אני הצלחתי למצוא מקום לינה ללילה ראשון בוורונה.

גלי!

New member
דני ו - YO-MAN אני אשמח לעוד עזרה!

תודה על כל התשובות ואשמח אם יש לכם עוד המלצות ללינות זולות ועוד דברים שלא כתובים בספרים על הצפון: פירנצה, ונציה, סיינה, סאן ג´מיניאנו, פיזה וכל האיזור של טוסקנה. אנחנו נוסעים ביום שלישי כך שיש עוד זנן לאסוף כמה שיותר המלצות (ודני - גם נשמח לראות תמונות!) ונשהה שם שלושה וחצי שבועות - כך שיש גם זמן לראות המון דברים שלא מופיעים בספרים לפי המלצות שלכם!! תודה, גלי!

אנחנו גם נוסעים לחודש...

תודה על האתר - אבדוק, במקביל יש אופציה שנחבור למשפחה שלי שנוחתת באותו הלילה ולנה באיזור שדה התעופה, וכך נחסוך דילמה... נראה. מה שאנחנו עשינו בקשר לערי טוסקנה - אנחנו לא שוכרים רכב אלא תלויי רכבות, ולכן הלכתי על אופציה של למקם אותנו בנקודה אחת (פירנצה) ומשם לנסוע כל יום ברכבת. מצד אחד, הרווחתי הנחה על ה-B&B ששכרנו בו מקום בפירנצה (חדר בדירה של 3 חדרים, חולקים מקלחת אבל יש מטבח והכל, ב-53$ לזוג ללילה כולל א.ב.) ומצד שני אנחנו לא מטלטלים עם הפקעלאך... לא בטוחה שזה הדבר הכי חכם, אבל כבר הייתי באופציה של נסיעות ממלון למלון באוטו וזה עצבן אותי...

bizhar

New member
לגלי - עלי עוד קצת צפונה מטוסקנה

ואל תעיזו לפקשש את האגמים ובמיוחד אגם מז´ורה ...ומשם לדולומיטים הבלתי נשכחים. סעו רק עם רכב בדרכים צדדיות ככל שתוכלו והתמזגו עם הנוף והאנשים. אין כמו עצירה של בוקר במכולת של כפר קטן, הצטיידות בנקניק או גבינה , שרשרת עגבניות ולחם כפרי והתמקמות על גבעה המשקיפה על הנוף להפסקה קלה... לינה תוכלי למצוא בדרך..איפה שרק בא להתמקם. ממליץ להגיע לסאן ג´ימיניאנו מפיזה בדרכים הצדדיות. קצת לפני העיירה מרחק של דקות ספורות,מצדה המערבי על אם הדרך נמצא בית על ראש גבעה המשקיף על מגדלי העיר...שם תוכלי ללון בזול.אנחנו הגענו לשם אחה"צ, שמנו את חפצנו והמשכנו לבילוי קסום בעיירה. לצערי אני כבר לא זוכר את שם המקום. אני מאחל לכם מזג אוויר טוב. כל השאר מושלם. אכול מקנאה ... יב

Yo-man

New member
שלחתי את זה כבר, אבל זה נעלם...

הערים שציינת לא שייכות לצפון הקלאסי של איטליה, אבל בשבילך זה טוב, כי בכל המקומות האלה הייתי לאחרונה. פירנצה: האיזור הקרוב לתחנת הרכבת נחשב לאיזור המלונות הזולים. אני לא בטוח אם שם הרחוב היה לה-סקלה או שם המלון, אבל יש משהו כזה שם בסביבה. יכול להיות שאם לא תזמינו חדר מראש תצטרכו להסתובב קצת עד שתמצאו מקום, אבל זה הדין עם מלונות קטנים. במסלול ההליכה בין תחנת הרכבת לדואומו ומגדל הפעמונים יש מסעדה מדהימה שנקראת Zaza. יש כסאות מחוץ לה ויש 2 קומות של מסעדה בפנים. מאוד מאוד מומלצת (כתובת מדוייקת תבררו בספרים, Information או במלון). המוזיאון שמאחסן את הפסל "דוד" משעמם ברובו. יש בו עוד 4 סלעים מהם 4 דמויות מנסות לצאת (עבודות לא גמורות של מיכאלאנג´לו) שזה ממש מרשים, והפסל עצמו שבאמת אין שני לו, אבל שאר המוזיאון משעמם. שתדעו לא להקדיש יותר מידי זמן עבורו, אלא אם אתם חובבי אומנות, כמובן. ונציה: לינה בעיר עצמה יכולה להיות קצת יקרה, בעיקר ליד פיאצה סט´ מרקו. לעומת זאת ביציאה מתחנת הרכבת, במקום לעבור את הגשר פנו שמאלה, לכוון הרובע היהודי. יש באיזור כמה מלונות שמתחבאים בסימטאות הקטנות. כאמור, הם לא זולים במיוחד, אבל זו העיר הכי רומנטית בעולם, אז יאללה, שיהיה. אפשר לישון ב-מסטרה, פרבר יבשתי של ונציה. תנאי המחיה יכולים להיות שם מאוד נוחים, ורוב הסיכויים שממילא לא תסתובבו בלילות בונציה, אבל עדיין זו חוויה שונה להתעורר בעיר, כך שאני ממליץ להתאמץ ולחוות את ונציה כמו שצריך. חשוב לזכור - כרטיס לואפורטו (סירות-אוטובוס) לא יקר, והם לא תמיד בודקים כרטיסים. הקנס, אם כבר תופסים אתכם, מגיע ל-500$. אל תסתבכו איתם. עדיף לא להגיע עם רכב שכור לשם; קודם כל הביזבוז של רכב שיושב כמה ימים מיותר, הוא לא יעזור לכם שם בכלל וחוץ מזה מחירי החניה בכניסה לעיר מרקיעי שחקים. חוץ מזה מאוד כדאי לקחת רכב או אוטובוס "לפיאצה לה מיכאלאנג´לו", מעל העיר, משם יש את הנוף הכי יפה על העיר, ועדיף בשעות אחה"צ לקראת הערב. אוף כמה יפה שם... סיינה: עיר נפלאה הפרוסה על 3 גבעות (שהיו 3 כפרים שחברו יחד). טיול לילי בסיינה הוא חובה לדעתי. הטיפוס על המגדל בכיכר המרכזית (פיאצה אל קאמפו) מתיש אבל מענג בסופו. בכלל הכיכר הזו שווה רביצה עם בירה וגלידה (לא בהכרח יחד). מקום יפה. בכניסה לאיזור העתיק יש מרכז מידע לתיירים, מהם תוכלי לקבל כתובות וטלפונים של מקומיים המשכירים חדרים על בסיס יומי, שזה יוצא זול ממלונות אבל יכול להיות מרוחק במקצת ממרכז העניינים. כמובן שגולת הכותרת היא הכנסיה של סיינה (ובבקשה לקרוא עליה ועל התחרות שהיתה בין סיינה לפירנצה על גודל הכנסיה). סאן ג´מיניאנו: עיירה קסומה. אני לא יודע לגבי כל המגדלים, אבל זה שאנחנו טיפסנו עליו, לא היה עם מדרגות, אלא מין רמפה לוליינות, מה שהקל את הטיפוס מאוד. זה היה המגדל ליד בית העיריה והכנסיה, והכניסה אליו היא דרך המוזיאון. כל המקום הזה הוא רחוב ראשי אחד (עם המון שטויות למכירה, אבל אחלה שטויות. לא, לא, לא, אחלה שטויות, לא את לא מבינה א-ח-ל-ה...) ובסוף הרחוב (בשער המרוחק מהחניה) נמצאת הטרטוריה של מרקו. מסעדת צהריים פשוטה וטעימה עד כאב. ראי הוזהרת פיזה: עיר נטולת אטרקציות (חוץ מ... כמובן) אבל כיפית. זו עיר הסטודנטים של איטליה, וכל האווירה שם היא כזו. יש מלון אחד מאחורי המגדל, מול מגרש החניה שם. הוא זול (ובלי שירותים בחדרים), אבל יש בו חדר אחד עם מרפסת קטנטנה שמשקיפה על המגדל. מה אפשר לבקש יותר ? אם אתם במקרה במילאנו, שם מצאנו את המלון הכי זול בכל הטיול, אבל כל השאר יקר שם. רק שתדעי לא לחכות למילאנו עם קניות. זו טעות גדולה ונפוצה. הייתי מקנא בכם, אבל אני בדרך לפריז ונורמנדי, כך שאני בסדר. שיהיה לכם טיול מהנה, טעים ומעשיר

danistar

New member
ואני חייב להוסיף - פאדובה

לינה בפאדובה - גם לקחת בחשבון .כבר כתבתי על זה .

Yo-man

New member
מאוד אשמח למידע

מה שחסר לי זה בדיוק מה שאת יכולה לענות לי, ותודה על ההצעה הנדיבה. אתרי תיירות קלאסיים אני אמצא בקלות. מה שאני מחפש זה מועדון ג´אז קטן, מאפיה שאהובה עליך במיוחד ומסעדה שכונתית שווה עם אופי. את יודעת, זה לא חייב להיות 8 שעות נסיעה מהמרכז, רק משהו שאת מכירה ואוהבת. גם אם זה מתחת לאייפל. חוץ מזה, יש לנו מקום לישון הפריז, אבל שום מושג על מה לעשות (או איפה לישון) בנורמנדי. אז אם יש לך עצה קלה לטיול ולינה שם - אשמח. תודה, יורם.

למעלה