שאלה מעט מורכבת לגבי גרין קארד

frid123

New member
היי לכולם,
סבתא שלי היא אזרחית אמריקאית (לא נולדה בארה"ב אבל היגרה לפני כמה עשרות שנים והפכה לאזרחית). אמא שלי (הבת של סבתא) גרושה. רציתי לשאול כמה שאלות לגבי הוצאת גרין קארד:
האם אמא שלי נחשבת unmarried children of a US citizen לצורך בקשה להוצאת גרין קארד עבורה? (לפי מה שהבנתי, אם היא נחשבת לכזו, אז תהליך הוצאת הגרין קארד עבורה יהיה מהיר יותר, האם זה נכון?).
השאלה השנייה מסובכת קצת יותר: נניח שאמא שלי אכן מקבלת גרין קארד (כמה זמן שזה ייקח) האם אני (בן 28 ולא נשוי) או אח שלי (שהוא מתחת לגיל 18) נוכל להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס הגרין קארד של אמא שלי? (במילים אחרות - האם לדעתם מדובר במסלול אפשרי לקבלת גרין קארד עבורי ועבור אח שלי?). אם כן, האם אמא שלי תצטרך לחיות בארה"ב לתקופה מסוימת בשלב כלשהו במהלך התהליך?
תודה רבה על העזרה!!

vinney

Well-known member
האם אמא שלי נחשבת unmarried children of a US citizen לצורך בקשה להוצאת גרין קארד עבורה? (לפי מה שהבנתי, אם היא נחשבת לכזו, אז תהליך הוצאת הגרין קארד עבורה יהיה מהיר יותר, האם זה נכון?).
כן, היא נחשבת לunmarried (מקור).

השאלה השנייה מסובכת קצת יותר: נניח שאמא שלי אכן מקבלת גרין קארד (כמה זמן שזה ייקח) האם אני (בן 28 ולא נשוי) או אח שלי (שהוא מתחת לגיל 18) נוכל להגיש בקשה לקבלת גרין קארד על בסיס הגרין קארד של אמא שלי? (במילים אחרות - האם לדעתם מדובר במסלול אפשרי לקבלת גרין קארד עבורי ועבור אח שלי?). אם כן, האם אמא שלי תצטרך לחיות בארה"ב לתקופה מסוימת בשלב כלשהו במהלך התהליך?

כן, היא תצטרך להיות בארה״ב. אם היא תקבל את הגרין קארד על סמך הבקשה של הסבתא והאח הצעיר נכלל בבקשה - הוא יכול לקבל איתה ביחד (יש שם כל מיני הגבלות גיל, עדיף שכל התהליך יסתיים לפני שאחיך מפסיק להיות קטין).

כן, כדי לבקש גרין קארד עבורך (בן לא נשוי מעל גיל 21) היא תצטרך קודם כל לחיות בארה״ב (כי זה הרי איחוד משפחות).

frid123

New member
תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת! עזרת לי מאד.
האם ניתן לדעת כמה זמן אמי תצטרך לחיות בארה"ב בשביל שהיא תוכל להגיש בקשה עבורי?
ובכללי, האם אתה יודע כמה זמן כל התהליך עשוי לקחת? (לצורך העניין, עד שאמי ואחי יקבלו גרין קארד ואם הם יגישו לי - עד שאני אקבל?).
שוב, תודה רבה

vinney

Well-known member
התהליך לוקח בערך שנה-שנה וחצי אם אין בעיות מיוחדות.

היא תצטרך להראות שהיא חיה בארה״ב. שיש לה עבודה שמפרנסת אותה ותפרנס את אמא שלך ואת אחיך. שהיא משלמת מסים בזמן. אין איזה פרק זמן מינימלי, אבל יש דרישות מבחינת יכולת השתכרות ועמידה בחוקים. כנ״ל אמא שלך, אחרי שתקבל את הגרין קארד כדי שתוכל להגיש בקשה עבורך.

למעלה