שאלה על ה B12 מתיל של אקו סופ

• פותח הנושא usi1
  • פורסם בתאריך

usi1

New member
שאלה על ה B12 מתיל של אקו סופ

הי,

התחלתי לקחת לפני כחודש את ה B12 מתיל של אקו סופ בנוזל, קודם כל שבועיים לתוך הטיפול הפסיקה לי נשירה כמעט לגמרי, התחלתי להרגיש יותר חיונית , חתכים מפיצוצי עור שהיו לי בידיים - נסגרו אחרי חודשים שהסתובבתי עם פצעים מדממים באצבעות , והסתדרו לי עוד כמה בעיות שכנראה היו קשורות ל B12
כך שברור לי שזה חומר שמאוד היה חסר לי בגוף.
אני לוקחת כל יום את התוסף .
אני צמחונית מבחירה למעלה מ 20 שנה , מלפני 8 שנים בערך הפסקתי מסיבות רפואיות עם גלוטן ולקטוז.
עד עכשיו לקחתי את הכדור של סולגר מתחת ללשון בשביל B12 אבל עם כל המודעות לנושא של מתיל B12 והתוסף החדש, החלטתי לבדוק .
B12 אני צורכת למעשה רק מהתוסף, הכמות שיש בביצים לדעתי היא מזערית , אני אוכלת 2 ביצים ליום .
השאלה היא מתי הכי נכון לקחת את התוסף B12
אני לוקחת בנוסף:
עם הארוחת צהריים:
לפני : כדור אחד של כורכום
קומפלקס B של סולגר בשביל כל המערך של קבוצת ה B
ברזל של הדס
פרוביוטיקה דיג'סט של אלטמן
בבוקר:
אצה כחולה ירוקה בתוספת כלורלה וספירולינה - אחת ליום
בערב:
סידן של הדס כדור אחד
בלילה:
מגנוקס ( המגנזיום של נווה פארמה )

אפוא במערך הזה הכי נכון להכניס את ה B12 ? נכון לכרגע אני לוקחת אותו אחרי האוכל של הצהריים אחרי שנאי לוקחת את כל התוספים של הצהריים
האם בשלב מסויים צריך לרדת מהפעם ביום שנאי לוקחת למינון אחר ?
יש איזה התוויות שמונעות ממנו להספג?

אני שותה מיץ סלק גם בדרך כלל בשעות הבוקר. נגד אנמיה ובשביל הבעיות עיכול שיש לי, זה מאוד עוזר.

יש לי בעיות של ספיגה, IBS , רגישות לגלוטן, אי סבילות ללקטוז.

בדרך כלל בצהריים אני אוכלת קטניות ( שעועית לבנה אורגנית/ עדשים שחורים/ עדשים ירוקים ) + אורז מלא / קינואה , + ירקות מבושלים ( לא סלק ולא מצליבים )

תודה רבה .

מתיל קובלמין

שלום שלום:)

איזה יופי!בשורות משמחות, תודה לך על המשוב.
מוזמנת לקרוא יותר בהרחבה:
http://www.ecosupp.co.il/vitamin-b12/

קודם כל,את צורכת 2 ביצים ליום במשך כל השבוע ? זה יותר מדי.. משום שאני טבעונית אני מייעצת לרדת בכלל מביצים (למען הבריאות ולמען התרנגולות)- אם כבר קשה לוותר ניתן לעבור לביצי חופש, ביצי אומגה, ולרדת לצריכה של עד 3 פעמים בשבוע. הבי12 הוא בחלמון הביצה ולאכול הרבה ממנו מעלה את רמות הכולסטרול בדם..חבל..
את במילא צורכת את התוסף שעושה לך טוב.. אז אפשר לוותר על ביצים.

בבוקר תקחי את הבאים:
אצה כחולה ירוקה ואת והקומפלקס בי- מעדיפה שתקחי את הקומפלקס בי על קיבה ריקה- הוא מסיס במים (זה בסדר עם מיץ סלק על הבוקר)

חצי שעה לפני א.צהריים קחי את הברזל והכורכום

מיד לפני א.הצהריים קחי את הדייג'סט

השאר המשיכי כמו שהוא

את הבי12 יכולה לקחת מתי שאת רוצה ונוח- הקפידי לקחת מזלף שלם מתחת ללשון -השאיר את הנוזל לפחות 10 שניות לפני בליעה- זה יגביר את הספיגה למחזור הדם.
התוסף מתיל קובלמין של אקוסאפ בנוי לספיגה מירבית ומכיוון שנספג ישירות למחזור הדם ולא עובר את מערכת העיכול את יכולה לקחת מתי שבא לך.
רק הקפידי שאת כל התוספים את לא לוקחת בסמוך לקפאין- דבר זה כן יפגע בספיגת הויטמינים והמינרלים.

בעיות הספיגה נוצרו בעקבות הIBS ורגישות שלך למזונותשציינת- רגישות לאורך זמן לא מאובחנת גורמת למעי דליף ובעיות ספיגה.
האם חל שיפור מהשינוי התזונתי, ועדיין אילו סימפטומים את חווה? עצירות או שלשול או גםוגם, נפיחות, גזים וכו..?

הכל ניתן לטיפול:) כמובן שממליצה לפנות לבעל מקצוע באופן פרטני

usi1

New member
תודה רבה !

אני כבר שנים נטולת לקטוז וגלוטן וההבדל הוא עצום , אבל עדיין נשארתי עם בעיית הנפיחות ..... לא משנה מה אני אוכלת - אני מתנפחת .
גם מעבגניה ומלפפון .
בלוטת התריס לא יציבה פעם נורמלית ופעם בתת - הרבה מאוד שנים - הרופאים לא מוצאים סיבה ולא נותנים טיפול.
יכול להיות לפי מה שכתוב באתר של אקו סופ שזה גם נבע מהעניין של ה B12 אבל כנראה שיקח הרבה מאוד זמן לגוף להתאזן על זה.
למרות שכל הבדיקות דם שעשיתי בקופה היו תקינות וזה מה שהכי מוזר, הבדיקות תקינות והגוף לא , ורק עכשיו אחרי שאני לוקחת כבר חודש את התוסף המיוחד הזה אני מבינה את ההבדל.
תודה שעשית לי סדר בתוספים אני אלך לפי ההגדרות שלך . זה היה לי מאוד חשוב .
אין לי בכלל בעיה של כולסטרול ואני אוהבת חביתה בערב.... זה החלבון היחיד שלי ואחרי פילטיס או אימון כושר אני ממש מרגישה צורך בחלבון ,
אני לא אוכלת טופו זה אסטרוגן כך שאני ממש מרגישה שאני חייבת את זה . עדשים ושות לא פתרון בשבילי . אני גם אוכלת את זה בצהריים וזה מנפח נורא לא משנה כמה אני מנביטה מרתיחה וכו .
אני קונה ביצי חופש אורגניות , למרות שזה יקר נורא.
הבעיה שאני באה לתזונאית כבר אין לה מה לחדש לי אחרי כל כך הרבה שנים שאני בתוך העניינים הללו .
זה רק העניין של התוספים הנכונים והשילוב ביניהם , לדעתי.
ושוב, תודה רבה על התגובה.

בכייף:)

מחסור אמתי בB12 נראה לאחר מספר שנים.
הראייה הנטורופתית שונה מהראייה הקוניביציונלית... ערכים של B12 שהם בטווח של קופות החולים הם מחסור בראייה שלי\שלנו. ערכים מספקים הם בין 400-600 של הויטמין המדובר.

בכל מקרה כל עניין הבדיקות חסר משמעות בעיני- יכולים לבדוק מה יש בדם בזמן נתון וזה לא תמיד נותן את התמונה השלמה.
מה שחסר ברפואה הקונביציונלית- זה לא המדע והרצון לחקור עוד ועוד אלא הזמן שנותנים עבור כל מטופל ומטופל.. למשל: IBS יכול לנבוע מסיבות שונות שבסיסן עומד סטרס גדול.. אבל כל אדם הוא שונה ולכן בראייה ההוליסטית הטיפול יהיה שונה עבור כל אדם ואדם.. שבבסיסה עומד תשאול שעורך כשעה וחצי ולא 7 דקות.
המטרה שלנו לא לטפל בסימפטום, אלא להבין למה הוא קרה מלכתחילה וזו הנקודה שאנחנו רוצים לשנות.

שוב, לגבי סדור התזונה, מוכנה להיות כעזר.. תוכלי לפנות אליי לפרטי
[email protected]
ו\או להגיע לטיפול מסודר.

המון הצלחה,

למעלה