שאלה על זרמים בתוך איקידו איקיקי

הסבלנות משתלמת...

אם הייתי יותר סבלני וממשיך לקרוא הלאה אז הייתי רואה ישר לאיזה אישיקווה התכוונת... בכל מקרה אני הכרתי ביפן מישהו בשם קינזו אישיקווה שמדבר עברית מצחיק ואמר לישהוא היה פה כמה שנים לפני הרבה מן ובמשך התקופה לימד ג'ודו בארץ. עמיר

בודוקאן

New member
מדובר בטאקהיקו אישיקאווה ../images/Emo13.gif

הוא אמור להיות בן תשעים או קרוב מאוד לזה.

nirk_aikido

New member
אחיזה ברנדורי של קורינדו

בקורינדו הרנדורי הוא לימודי ולא תחרותי. כך שבאופן עקרוני הכל מותר, כל עוד נשמרת הבטיחות של שני הצדדים, וההתקפה מותאמת לרמה של שני הצדדים. בפועל, הרנדורי, מתרכז בהתקפות דינמיות- מכות של ידיים. אחת הסיבות לכך, היא שיותר טבעי להתקיף מרחוק במכה, ולא בתפיסה. (היותר מתקדמים גם בועטים מדי פעם, בתנאי שהם יודעים לפול מגבוה) לעיתים רחוקות מגיעים למצב שבו תפיסה טבעית, ואז תופסים. ופעם בשמיטה אנו גם מתרגלים רנדורי שכולו תפיסות. הגישה אצלנו לתפיסות, היא שהטכניקה של המתגונן מתחילה עוד לפני שהספיקו לתפוס אותו. ניר

isaacl

New member
הבחירה בשם אייקידו היא

משום שזה נראה כמו אייקידו, מריח כמו אייקידו ועושה קולות כמו אייקידו. ההבדלים היחידים הם חלוקה לגודו קאן והכנסת תחרויות. במלים אחרות זהו אייקידו עם מתודה של ג'ודו. אז המחוייבות האישית של טומיקי לא צריכה להבהיל אף אחד. צריך לזכור שג'יגורו קאנו היה מבוגר במספר שנים לא מועט מאואשיבה, והוא זה ששלח את תלמידו, טומיקי לאואשיבה להרחיב את ידיעותיו. מיוחסת לו האמירה בראותו את אואשיבה שלדבר הזה התכוון. על כל פנים, לא פלא שטומיקי לא שכח את תורת רבו, קאנו, גם אחר שלמד אייקידו. אני מוכרח לומר שטומיקי אייקידו היא שיטה מעניינת מאוד, והייתי שמח לו יכולתי לראות אותה בארץ.

Tonjin

New member
יצחק, אתה כרגיל צודק...

אבל בכל-זאת, רק כדיי להבהיר למה התכוונתי אספר סיפור שבוודאי כבר ספרתי בעבר: כשהמורה שלי הגיע לוואסדה הוא היה ג'ודוקא חזק וצעיר בסביבות שנות ה-20 המוקדמות שלו, (כשאני אומר "חזק" אני מתכוון לבעל סיכויים סבירים למקומות ראשונים באליפות יפן או באולימפיאדה) כשהגיע למועדון הג'ודו הוא פגש את טומיקי קנג'י שהיה אז בשנות ה-60 של חייו. לדבריו קנג'י טאטא איתו את רצפת הדוג'ו, כשהוא הצליח לנשום שוב הוא שאל "מה זה היה? זה לא היה ג'ודו...", "בטח שזה היה ג'ודו, רק למאאיי הבינוני" הייתה התשובה... אז ברור שזו הייתה תשובה ספציפית שהתאימה לתלמיד ג'ודו באותו רגע נתון בזמן, אבל בכל זאת.. (זהו גם לא הסיפור היחיד, אבל הוא די מייצג ברוחו את השאר) נ.ב מה זה גודו-קאן? ובקשר לטומיקי אייקידו, אם זה מעניין אותך אשמח מאד להפגש כשאגיע ארצה, זה צריך לקרות מתישהו, אם במוקדם או במאוחר.. אני אמנם לא יודע הרבה אייקידו, אבל כל מה שאני יודע אני מוכן לחלוק...

isaacl

New member
טעות מטומטמת שלי

אני קורא שוב ולא מאמין - גו קיו כמובן.

CountDust

New member
ואגב - איוואמה ריו

לאחר הפרישה מאייקיקאי שינו את שם הסגנון לשם הקליט "Iwama Shin Shin Aiki Shurenkai"

nage

New member
סאיטו ג'וניור לא בדיוק פרש

אלא יותר מדויק הופרש מאייקיקאי.

nage

New member
נדרשת תגובתם של יצחק וזאב

אבל בעיקרון כי הוא הפך את איוומה לבסיס טירונים והתנהג כמו יאקוזונר.

למעלה