שאלה על מעקב אצל רופא

אורי M2B

New member
שאלה על מעקב אצל רופא

בוקר טוב. אני בשבוע 21, הריון הי ריסק על רקע של apla. מקבלת קלקסן ונמצאת במעקב ביחידת הי ריסק בבית חולים, אבל שם אני עד כה בעיקר מקבלת הפניות לבדיקות, עושה מעקב לחץ דם ומשקל (שלי) ולא כולל אולטרסאונדים. מעניין אותי איפה אתן עושות מעקב? רופא פרטי צמוד? באיזו תדירות רואות אותו? מחלקה בבית חולים? גם וגם? ואולי רק רופא קופת חולים? אשמח לשמוע מנסיונכן.

באופן כללי

כשאני באה לרופא שלי הוא עושה אולטרסאונד בודק משקל ולחץ דם ושולח אותי במידת הצורך לעשות בדיקות דם שצריך לחזור עליהן במשך כל ההריון

טחג

New member
משלבת

אני משלבת בין מעקב אצל רופא קופת חולים שהיתרון שלו זה שאותו רופא רואה אותך כל פעם, לבין מעקב בהריון בסיכון ששם יש אולטרהסאונד צמוד אם צריך דחוף ומוניטור לסוף ההריון ביחידה עצמה. ככה נראה לי טוב.

אורי M2B

New member
שאלה לטחג

באיזו יחידת הריון בסיכון עושים לך גם US? זה רק במקרים דחופים או כשיגרה?

מיליתו

New member
אני עושה הכל במוקד של הקופה

במרכז לבריאות האשה של הכללית מרוכזים כל ההי ריסק, ויש שם א"ס ומוניטור. עושים א"ס כל פעם כמעט. מקבלים הפניות לבדיקות דם לעשות בקופה ליד הבית, אבל אם ממש רוצים, אפשר לעשות גם שם (דם ושתן). אה, וכמובן מעקב אחות (כמו טיפת חלב) גם עושים שם.

אורי M2B

New member
הי ריסק בקופ"ח כללית

אפשר לשאול באיזה אזור בארץ נמצא המרכז שהזכרת שבו מרוכזים רופאי הי ריסק? ובאיזו תדירות עושים לך US?

בובסטר

New member
רופא בקופה שמומחה בהריון בסיכון

הוא גם נחמד וסבלני וגם התמחה בארה"ב בעיקר בנושא של קרישיות יתר. אנחנו אצלו כל שבועיים - שלושה, והוא עושה לי אולטרסאונד, עובר על הבדיקות האחרות (שקיפות, חלבון עוברי וכו') שולח לבדיקות דם ומחלק לי מרשמים. במקביל באותו מקום אני הולכת לאחיות שעושות בדיקת ל.ד, שתן ומשקל פעם בחודש.

אני עשיתי מעקב אצל רופא פרטי

בהתחלה הגעתי אליו פעם ב-3 שבועות, אבל מהר מאוד התחלתי לבוא פעם בשבוע למוניטור ובדיקת צוואר הרחם, אם כי ממש לשוחח איתו המשכתי פעם ב-3 שבועות. את הבדיקות השגרתיות הייתי עושה בקופה ומביאה לו את התוצאות. עתליה

אורי M2B

New member
עתליה, היתה סיבה למעבר של מעקב

כל כך צפוף? עברתי גרידות של הריונות שלא התפתחו ואני רוצה מעקב אחר מצב צואר רחם, מה שבנתיים בכלל לא עושים לי.

אי ספיקה של צוואר הרחם + צירים

היו סיבות לחשוד שתהיה פתיחה בשלב כלשהו ובשבוע 20 היא באמת הופיעה, וזה הצריך מעקב צמוד מאוד אחרי מצב הצוואר והצירים. בלי המעקב הרופא לא היה יודע מתי לרתק אותי למיטה, מתי לתת פרסולט או תרופות אחרות, מתי לתת את הצלסטון ומתי לאשפז... אני חושבת שיש לך סיבה מוצדקת להיות מוטרדת ממצב צוואר הרחם ולהתעקש שיבדקו אותו! מאחלת לך המון
והמשך הריון ארוווווווווך, עתליה

אורי M2B

New member
../images/Emo51.gif כללית לכל מי שעונה ואני גם

משרשרת כמה שאלות בהקשר לתשובות שניתנו.

באיזה קופת חולים את???

בכל אופן ד"ר רוני חן מקבל באור יהודה - סגן מנהל מחלקת הריון בסיכון גבוהה בבלינסון. מומלץ!@

למעלה