שאלה על ציפוי line-X

efratcn

New member
שאלה על ציפוי line-X

אנחנו שוקלים לעשות כי הממ"ד המתוכנן אצלנו (אנחנו לא מחוייבים אז כל התקנות לא חלות עלינו) פונה מאילוצים טכניים לכיוון האיום (אנחנו גרים סמוך לעוטף עזה והממ"ד בכיוון דרום/מערב). היתרון הבולט של הטיח הוא חיסכון בבטון (בלוקים במקום בטון או לרדת בעובי הבטון) ונראה שהוא בטוח מפני פגיעות קרובות. לכן גם יש חיסכון כלכלי (עלות הטיח לחדר היא כ-3000 $). מישהו מכיר את הטיח ויכול לחוות דיעה? יתרונות/חסרונות? בעיקר חסרונות שקשורים לאיכות סביבה ומחיה בחדר כזה. תודה

BRONCO

New member
היי אפרת

צפיתי גם אני בשידור המעניין הזה ועדיין נשארו לי כמה שאלות ללא מענה אבל ראשית כול אני רוצה לומר שאני לא בטוח שהחומר כבר יצא לשוק לשימוש וזה לא טיח אלה חומר ציפוי שקוף של כמה מילמטרים 1 לפי הכתבה נראה היה שהחומר עצר את הדף הקאסם אבל פגע אנושות בקיר האם לאחר הדף ונזק כזה הקיר יכול לספוג הדף נוסף? 2 בפני כמה נפילות טילים החומר יכול לעמוד? בסרט ראו איך שהחומר נמתח בזמן פגיעת הטיל כמה פעמים החומר יכול להימתח ללא ירידה באלסטיות של החומר 3 מה אורח חיים של החומר על הקיר בעמידות לUV ובכלל כידוע השמש שלנו חזקה מאוד (לדעתי זה טרם נבדק) 4 האם יש לצפות את הקיר מבפנים או מבחוץ? 5 מה עוצמת ההדף שהחומר יכול לשאת? כלומר האם יפלו שניים או שלושה קאסמים במקרה על אותו קטע האם החומר יוכל לעצור את ההדף? או לחילופין ישנם 5 סוגי רקטות עם כמות חומר נפץ גדולה יותר מאחד לשני? על איזה קאסם מדובר? מבחינת מהירות ביצוע עבודה של החומר הזה היא נראת די מהירה ביחס לבנייה של ממ"ד אבל עדיין לדעתי ממ"ד נותן פיתרון טוב יותר ובטוח למתקפות חוזרות ונשנות של טילי קאסם זו דעתי האישית בברכה

efratcn

New member
היי ברונקו ותודה על התשובה. החומר כבר משווק

וידוע לי שהוא ניתן כבר ליישום. אני אבדוק את השאלות שהעלת (ואם תרצה אספר לך מה היו התשובות
). מבחינת UV למיטב ידיעתי מצפים את הקיר רק מבפנים ולכן זה לא רלבנטי. בסרט הראו איך שהחומר נמתח אבל מדובר בבלוקים. מעניין מה קורה בבטון 20 למשל (במקום 25). בדקו רק נגד הדף ולא רסס וגם לזה יש משמעות. לגבי נפילות רצופות של קסאמים, אני מניחה שזה לא סביר שבאותה נקודה יפלו כמה וכמה קסאמים מעצם אופן השיגור וזויות השיגור והנפילה שהן לא מדוייקות. התייעצנו עם גורם בכיר לגבי מיגון מפני פגיעה ישירה מקסאם (פה פשוט צריך עובי קיר בטון גדול יותר) ופגיעות גראד. בטווח שלנו אין סיבה למגן מפני גראד כי טווח הרקטה עובר אותנו (הזוי שבכלל חושבים על זה...). בכל מקרה תודה רבה על התובנות

BRONCO

New member
היי אפרת

ראשית כול אשמח לדעת תשובות לשאלות זה בהחלט מעניין עוד שאלה שעלתה במוחי האם החומר פגיע לפגיעה מכאנית כלומר האם הוא יכול להחתך בקלות או אולי להינזק מחור של מסמר אם כן האם זה משפיע על תפקוד החומר ? אני מבין שאת הציפוי צריך לבצע על כול קירות החדר ? אחת הסיבות ששאלתי על עמידות החומר במס' נפילות קאסמים היא בגלל שהשיגור הוא לא מדוייק אבל בהחלט מצב כזה עלול לקרוא כי אי אפשר לנחש כמויות שיגור של טילים לא הייתי הולך על ניחושים, ניחוש זה ספקולציה לא טובה שמדובר בחיים של אנשים בכול אופן צריך קצת יותר אינפורמציה על החומר למרות שבסרט נראה שהחומר עושה פלאים הבנתי שפיקוד העורף עדיין לא המליץ באופן פומבי על החומר למרות הכול אם אפשר הייתי הולך על מיגון מבטון גם בטוח בפני רסיסים ,גם בטוח בהדף ,וגם פגיעה ישירה תלוי בעובי הבטון לסיכום אשמח לדעת את אשר החלטת ומה עמד מאחורי ההחלטה בברכה

למעלה