שאלה על תזונה

miko007

New member
שאלה על תזונה

אני מטופל דיאליזה במשך חודש כמעט, הבדיקות שלי תקינות... לא הדריכו אותי לדיאטה מסויימת, הרופאה אמרה להמשיך לחיות רגיל. עכשיו ראיתי פה כמה הודעות שממש מפחידות אותי מאשלגן... אני לא מתפרע עם פירות מה לגבי פיצוחים? מותר לאכול קצת? פעם בשבוע מול משחק כדורגל...

Avraham F

New member
תזונה לחולי דיאליזה

קרא בקישור - http://www.klayot.org.il/Index.asp?ArticleID=186&CategoryID=77&Page=1 שאל אח"כ כל מה שלא ברור.

שרית(^_^)

New member
פיצוחים

פיצוחים עשירים באשלגן ובזרחן, ולכן מומלץ לא להגזים. חופן אחד, פעם בשבוע נשמע סביר בהחלט. במידה והבדיקות שלך תקינות, אתה יכול ללכת לפי שיטת הניסוי והטעיה. בכל פעם, יום לפני בדיקת הדם החודשית,לאכול כמות מסויימת של פירות וירקות (כמובן לא מאלה האסורים, כמו בננה, אבוקדו וכו') ולרשום בצד, ואז לראות כמה יוצאת בדיקת האשלגן שלך יום למחרת. במידה והיא עדיין נמוכה, זה אומר שמעתה תוכל להגדיל קצת את הכמות, עד שתגיע לתוצאה של 5.5, ואז תדע שזהו הגבול האישי שלך, ושמעבר לכך, זה כבר עלול להיות מסוכן. פירות וירקות תורמים מאד לבריאות (נוגדי סרטן, נוגדי חימצון וכו'), ולכן רצוי לצרוך כמה שיותר במסגרת המגבלות. גם עם זרחן יש בעיה, אבל הוא אינו מהוה סכנת חיים מיידית כמו האשלגן. אני מניחה שגם נתנו לך תרופות קושרות זרחן.

למעלה