שאלה שאותי מטרידה....

שאלה שאותי מטרידה....

היי חברים, קודם כל מזל טוב לחוצנית ולטאי על הפורום החדש, בשם כולנו. ועכשיו משהו שאותי כבר משגע הרבה זמן: למה "יהודים חרדים" לא עובדים ולא משרתים בצבא?, לא, אני לא מתכוון לעיניין של לקטר או משהו. בעיקר מעניין אותי מהי ההצדקה הדתית לכך? ורק שתי הערות לצורך הדיון, מישהו זוכר במלחמותיו של יהשוע בן נון, את עיניין ה"תורתם אומנותם"? והשני, מה הקשר לעבודה, כלומר איפה כתוב בתורה, הכתובה (לא במוחו של איזה "חכם"), שיש חלק מהאנשים, או כולם, הפטורים מעבודה? מעניין אותי לשמוע מה דעתכם. ישנוני כי ציווני חירות

תלתלית

New member
הם לא מכירים בקיומה של המדינה

כך שהם לא רואים צורך להגן עליה. מה שמדאיג אף יותר זה שהם מאמינים בכל לב שהגאולה תגיע רק ע"י תפילה נטו. כל מה שקורה לנו עכשיו זה חבלי משיחלפי ראות עיניהם ואם כולנו נחזור בתשוב מלאה תגיע הגאולה. כלומר, כל הסבל שעובר על עמינו בימים אלה זה כי אני הולכת על גופיות ולפעמים בלי חזייה (ירחם השם) וגם כי אני לא גאון בתורה. ישנוני , אין לי סימוכין תנכי"ם אבל זה מה שאני יודעת עוד בימי התנועה הציונית עליה אני קוראת ממש עכשיו, הם לא הכירו במימוש הלאומיות הישראלית שלנו וכפועל יוצא מכך גם לא ישרתו בצבא שלנו שהוא של חילוניים כופרים ..

היי תלתלית....הערה לחשיבה

תראי, נטורי קרתא שהם הקיצוניים ביותר מבין החרדים לא מכירים במדינה, גם חלק מהחרדים האשכנזים לא מכירים במדינה. אבל השסניקים? חלקם שרת בצבא, רוב ציבור מצביעיהם גם שירת. לכן עיניין "ההכרה במדינה" הוא חלקי. נכון שלאט לאט גם הספרדים החרדים מחנכים את ילדיהם לא להכיר בערכי המדינה, וזו בעייה קשה. כך או כך אני מחפש את הסימוכין של התורה לכך, ןלא סתם כי יש לי סימוכין בדיוק הפוך, אתייחס לכך בהמשך. תודה תלתליתוש
אגב, למה בלי חזיה? קריר לא? חחחחחחחחחחחחח סתם סתם ישנוני

ישנוניק

יכולה רק לומר מה דעתי, אני לא ממש מתמצאת בזה. צבא אני חושבת רק על זה אני מתה מצחוק לא יודעת אם הם מועילים או מזיקים למרות שיש דתיים שכן משרתים בצהל או מתנדבים, עבודה זה כבר ממש לא מובן לי... ובאמת מניין להם כסף לפרנס משפחה מרובת ילדים? שאלה קשה מבחינתי, אני ממש לא "עוקבת" בעניין

חחחחחחח בטח רובם לא יועילו....

אבל זה עיניין עקרוני חוצי, את לא חושבת, יש פה עיניין של נשיאה משותפת בנטל. תראי, אבות המחשבה המדינית, כמו תומס הובס וגון לוק, ניסו להסביר את הרציו´ מאחורי המושג "מדינה" ומסקנתם הייתה, שקבוצת אנשים מקימה מדינה כדי לשמור על: החיים ועל הרכוש. טוב אז אני כמשרת בצבא שומר על חיי כולם, כולל על חיי החרדי, ואילו הוא החרדי לא מוכן לשמור על חיי. מכאן במונחים של מיסדי המחשבה המדינית אין לי ולחרדי בכלל בסיס משותף להקים או לחיות, באותה מדינה. כלומר הכלל הבסיסי ברצון המשותף להקים מדינה לא מתקיים כאן. לגבי הכסף לפרנס משפחות מרובות הילדים...רוב ציבור המשפחות החרדיות נמצא מתחת לקו העוני, למה? כי האבא לא עובד. נו, אין חובתו של אב לפרנס את ילדיו?. לכן חוצנית אני מחפש סימוכין מהתורה. משהו פה רקוב ב"יהדות" הזו, זה מה שאני חש. ישנוני

לא אכנס לזה....

כי באמת שאין לי מושג הם חושבים אחרת, חים אחרת מאמינים בדברים מסוימים ומפה ההסברים גם אני מניחה...... בקשר לזה שאתה צודק אין לי בכלל ספק

Mוניk

New member
טוב ישנוני אם נכנס לתורה אז....

א. היא נכתבה לפני שנים רבות (מאז העולם השתנה) ב. במצב היום לא עוקבים אחר התורה. ג. סוג הדתיים או החרדים שאתה מדבר עליהם היו פרזיטים וישארו כאלה. כך שאני לא מקשרת אותם לתורה או לדת בשום צורה שהיא (הפרזיטים משנים את הפסוקים כל יום שיתאימו לצרכייהם) מביאה לך פה דוגמא קלאסית מהיכרותי האישית (לא מייצגת את כל הרובד החדרי/דתי) יש לי אח מאוד חרדי פעיל בש"ס ובתנועות דתיות יש לו ששה ילדים והשבעי בדרך בע"ה הוא אדם עובד למחייתו עובד קשה ולא מקבל מאף אחד בחינם אפילו לו טיפת מים גם אשתו עובדת בגן ילדים עירוני שלא קשור לש"ס וכל החברים הקרובים שלהם כולם אנשים דתיים חרדיים עובדים למחייתם ומפרנסים את משפחתם בכבוד ללא תרומה משום גוף, חילוני או דתי. דרך אחי הכרתי המון חרדים ובני משפחותהים שהם בדיוק כמוני כמוך ואפילו עובדים יותר קשה. וזו קבוצה די גדולה שאני מכירה רק באיזור מגורי, אני מתארת לעצמי שייש עוד רבים וטובים מהם, שטועמים את לחמם בזיעת אפיים. ואגב כל הקבוצה הזו הם בגילאי 30 עד 35 ומשרתים במילואים כמו כולם ולהזכירך הם דתדיים חרדיים מש"ס ישנוניקקקקק אל תכעס עלי מאמי
מוניק

מוניק הארת נקודה יפה

תראי, זה שיש חרדים שעובדים את זה אנו יודעים, וזה יפה בעיניי. אגב, כל החרדים בברוקלין עובדים. מה שמלמד שפה מישהו "המציא" לו דת, ואנו החברה כולה משלמים את המחיר, וזה לא רק הכסף. בכלל לא כועס חמודה, יפה אמרת. ואגב, גם אם תחלקי על דעתי העיניין לא קשור לכעס, אלא לדעות ואמונות. תראי ש"ס היא גם תנועה מסוכנת, למה? כי היא באה מתוך הציונות, רוב בוחריה, באו מהליכוד שהיא מפלגה ציונית, ופיתאום רבנייה מחנכים לאי שירות בצבא, וללימודים ללא עבודה בצידם, לפרזיטיות. ישנוני

קצבאות; קצבאות; קצבאות; קצבאות !

האם אתם יודעים כמה קצבאות החרדים מקבלים? * הבטחת הכנסה * קצבת ילדים * הנחות בארנונה * בתי ספר וגני ילדים של החינוך התורני בכמעט חינם (בניגוד אלינו) * אבטלה (לזמן מוגבל) יותר משתלם להיות חרדי במשרה מלאה מאשר לעבוד במשרה מלאה!

הם סבורים שתפילה עוזרת לבטחון

המדינה הרבה יותר מאשר שירות זה או אחר בצה"ל, הם סבורים שצה"ל מלא בתועבה, ושהם יועילו הרבה יותר בתפילותיהם.

נכון מחשב זה מה שהם טוענים...

רק מה.....משה רבינו לא נלחם על הארץ? יהשוע בו נון לא נלחם? ודוד המלך? שאול? שלמה? השופטים? לכן אם הם טוענים אני אומר איפה האסמכתא מתוך התנ"ך? מהכתובים. ישנוני

תלתלית

New member
אל תשכח שיהושוע שופטים

שמואל א´ וכל החבר´ה מונו לתפקידם בצו אלוהי!!!

האמנם ../images/Emo140.gif

היי תלתלית לכך יש לי כמה הערות: 1. אני לא שוכח, כי אני לא אטאיסט, לידיעתך. 2. זה שהוא "מינה" אותם לא סותר את העובדה שהם לקחו את העם למלחמות, כלומר לא היתה כלל טענה האומרת שכולם ישבו בבית להתפלל וה´ יעשה להם את המלחמה. לכן נשאלת השאלה את חרדיות זו בכלל יהדות? 3. תראי, גם בעיניין ה"מינה" אותם, התנ"ך אינו "דיברי אלוהים חיים" בניגוד לעשרת הדיברות שניתנו למשה מידי האל עצמו, כל היתר נכתב בידי כותבי התנ"ך. כלומר גם פה אנו יכולים להניח בביקורתיות, שהיו מילחמות יהודים לשליטה. זוכרת את עיניין אבשלום, שביקש לרשת את דוד בעוד דוד האב חי ונושם. 4. אין לי דבר וחצי דבר נגד דתיים באשר הם, יש לי הערכה רבה לחלק מהם. אבל, לתופעות מוזרות ומטורפות צריך להתייחס. סתם פרט נוסף והפעם קשור לשאלה בדבר העבודה או אי העבודה של החרדים, מישהו יודע, או קרא פעם מה אמר הרמב"ם על החרדים? יום נעים לכולם, ישנוני כי ציווני חירות

נכון ישנוני, אבל

היום כל החרדים הולכים אחרי הרבנים שלהם, הם כבר לא ממש "שמים" על מה שכתוב, רק על איך שהרבנים שלהם מפרשים את זה, בין אם זה נכון ובין אם לאו, הם עדר. אגב, אני חדש פה, ורציתי לתת
לכולם

למעלה