שאלה של מתחילים

rebull

New member
שאלה של מתחילים

היי אני חדש לחלוטין ללינוקס. מעולם לא נגעתי בו.
יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן תושב
א. למה זה בכלל טוב? כאילו מה זה יתן לי לעבור מווינדוס?
ב. לא יחסרו לי מלא תוכנות?
ג. במידה ואני מפתח בasp.net איזה תחליף יהיה לי בלינוקס?

בצג

New member
אני מתחיל בעצמי ולכן מרשה לעצמי לענות

א. כי הלינוקסים למיניהם מאוד נפוצים בעולם השרתים, זה יתן לך אפשרות לעבוד עם עוד כלים.
ב. יחסרו לך מלא תוכנות שאתה לא יכול לדמיין. יהיו לך הרבה תחליפים, טובים יותר או פחות. ויחסרו לך שעות שינה של לימוד מערכת חדשה.
ג. PHP. ככל הנראה זה מה שתתעסק בו.

לבסוף, אם יש לך את הזמן, את היכולת ואת הרצון ללמוד דברים חדשים - קח את הזמן ולמד
אם אתה מעדיף לדעת מעולה את מה שאתה עושה ולהמשיך רק בקו הזה - אז אל. זה ידיר שינה מעיניך

BravoMan

Active member
אתה שואל את השאלות הלא נכונות, ולכן גם אי

אפשר לתת לך תשובות מתאימות.

1. למה זה טוב? להכול, ולכלום, תלוי מי אתה.
2. יחסרו לך תוכנות? אולי כולן, אולי אף אחת, תלוי באלו תוכנות אתה משתמש.
3. מה זה "תחליף asp.net"? כלים חלופיים לפיתוח באותה שפה, או שפה אחרת שעושה את אותו הדבר?

אז בוא אני אשאל אותך במקום:
למה אתה רוצה להתעסק עם לינוקס? מה אתה רוצה לעשות איתו?
הם יש איזושהי סיבה שבגללה אתה לא מרוצה מ-Windows?

אם תספר מה הם הרצונות והדרישות נוכל לענות האם לינוקס עונה על הצרכים שלך, אבל אם אתה מרוצה ממה שיש לך, המעבר רק יגרום לכעב ראש וייאוש.

אומנם ללמוד דברים חדשים זה תמיד טוב, במיוחד במקצועות היי-טק שם העולם מתקדם מהר מאוד, אבל אם אתה בא מראש בגישה של "מה זה ייתן לי?" כנראה שאתה לא מחפש חווית לימוד, ואני לא הולך לשכנע אותך.

שלא תבין אותי לא נכון - אני לא מזלזל, ולא מנסה ללעוג! (אני רוצה להיות בטוח שלא כך הבנת את דברי).

אבל יש הרבה אנשים שניסו להשתמש בלינוקס כי אמרו להם שזה "הדבר" בלי שלאנשים האלה באמת היה צורך או רצון להחליף את המערכת שהיית להם קודם, וכתוצאה מכך הם בזבזו זמן ומאמץ ויצאו מאוכזבים, וכעת הם חושבים ש-"לינוקס זה זבל" ומוכנים לספר על כך לכל מי שיקשיב.

הייתי רוצה להימנע ממקרים כאלה.

rebull

New member
אני בסך הכל רוצה להכיר משהו חדש

אני מפתח ב .NET ואני רוצה ללמוד ולהכיר מערכות שונות חשבתי להתקין לינוקס על מחשב ישן שיש לי ולא בשימוש כדי
א. לנסות וללמוד
ב. לנסות ולפתח בשפות אחרות מלבד דוט נט. חשבתי על רובי.

נסיון להשיב

"למה זה טוב?" - כדי ללמוד משהו חדש ולהתפתח.
"לא יחסרו לי הרבה תוכנות?" - יש המון תוכנות, לחלקן יש תחליף בסביבת חלונות. מקסימום - תתקין על החלונות שלך cygwin.
התחליף לASP.NET בלינוקס הוא mod-mono על שרת אפצ'י (יש גם מודים אחרים לשרתים אחרים). אבל אני ממליץ להשתמש בכלי אחר אולי PHP שיתן לך מענה נוח יותר. (asp.net לא רץ באופן טבעי).

BravoMan

Active member
אם כך, הנה מספר דברים שכדאי לך לדעת:

1. החלטה להרחיב אופקים, היא מצוינת!
אם המחשב הראשי שלך יחסית חדש ועם 4GB זיכרון RAM, תוכל אפילו להתנסות בלינוקס על מכונה ווירטואלית, במקום לחפש מחשב ישן לניסויים.

יש עוד אופציות, במידה ותתקשה למצוא חומרה ייעודית.

2. למעשה, ניתן לפתח ב-NET. גם בלינוקס, זה נקרא Mono אבל המימוש הוא של גרסה ישנה יותר של של ה-framework ולא העדכנית.

3. Ruby היא שפה מאוד פופולרית, אבל היא גם חוצת פלטפורמות, כך שאם תרצה תוכל לעבוד איתה גם על Windows (אם כי ייתכן שזה יהיה פחות נוח מאשר בלינוקס).

בכל מקרה, אם תספר על איזו חומרה את מתכוון להתקין לינוקס, נוכל גם להמליץ לך על הפצה מתאימה.

ובהצלחה!

למעלה