שאלה שקשורה לניהול סיכונים

WGFFlame

New member
שאלה שקשורה לניהול סיכונים

אני מתכוון להתחיל לסחור החל בשבוע הקרוב. עקב סיבות טכניות עומד לרשותי לפחות עד חודש אוגוסט רק סכום קטן של פחות או יותר 11000 שח. רציתי להשקיע בחול פחות או יותר כמו אסטרל אבל יש לכך מגרעות משמעותיות. עמלת המינימום שלי לחול היא 14$ זה אומר שאני משלם (על כל הסכום) יותר מחצי אחוז עמלת קניה ומכירה. חוץ מזה זה גם אומר שאני משקיע את כל הכסף בטרייד בודד שזה ממש לא מומלץ. עקב הבעיה הזו שקלתי כמה אפשרויות כמו לסחור בארץ (עמלת מינימום 4.65 שח) לסחור באופציות או ב forex ולנצל את המינוף. (לא מכיר את forex מספיק ולא יודע אילו בטחונות אני צריך שם) אני בכל זאת מאוד רוצה לסחור במניות חול ויש לי גם אמצעים יותר טובים להצליח שם. כמה שאלות 1. עד כמה אני עושה שטות. 2. האם הצבת סטופ לוס פותרת אותי מהצורך בגוון מכיון שהיא מקטינה את סטית התקן ל% הסטופ. האם הצבת סטופ לוס מוגדרת במערכת של וואלה טרייד ואם כן האם אני יכול להיות בטוח ב 99.9 אחוז שלא הפסיד יותר מהסטופ ? תודה לכל מי שיענה.

maofplayer

New member
האם כבר למדת

כל מה שאפשר ללמוד, ממסחר וירטאולי, וממסחר על העבר ? אם כן, השלב הבא הוא אולי מסחר בכסף אמיתי, אבל תחת מגבלות כמו שאתה מתאר יהיה קשה להתקדם בלימוד. ישנם מספר חברות (זכור לי כרגע רק PI-TRADERS), אשר טוענות שהם מלמדות אותך לסחור, ובסוף אתה פועל בכספי הנוסטרו שלהם, יכול להיות שכדאי לך ללכת למסלול כזה (רק בזהירות-יש הרבה שרלטנים, לבדוק היטב). לגבי סטופ - אם מדובר אך ורק בתוך יומי, ואין אירוע חריג ביותר אשר גורם לכך שלא תהיה נזילות (התמוטטות תאומים וכו') - אפשר להרגיש נוח. אם מדובר ביותר מיום אחד, ברור שאין משמעות לסטופ-לוס משום שהמסחר למחרת יכול להפתח בשער נמוך משמעותית משער הסטופ.

WGFFlame

New member
נשמע מעניין

לא ניסיתי אפילו מסחר ורטואלי בחול (לא מכיר אפשרות שכזו בכלל), הדבר היחיד שעשיתי בחול זה השקעה לטווח ארוך ,שלא דומה בכלום לקצב המסחר שאני רוצה לעשות עכשיו. מה שכן די הרבה זמו אני עוקב אחרי מניות בזמן אמת בוחן מתנדים, מזהה נקודות כניסה ויציאה טובות. אבל ברור שזה לא כמו מסחר ורטואלי כי אין לי שום track record. אני אבדק את הקטע של הפי טריידס זה נראה מעניין. משהו מכיר אתר להשקע ורטואלית בחול ?

stac

New member
משחק וירטואלי אבל הזכיה אמיתית

http://www.virtualstockexchange.com/Home/default.asp תעשה תשואה טובה תקבל כסף אמיתי תתחיל להשקיע על אמת. קיצור זה ממש כיף.

RonenM62

New member
פליים:

יתכן שמסחר במט"ח עשוי לעניין אותך בשלב הראשון, מאחר ומסחר מארג' (ספוט) מאפשר לך מינוף של 1% לערך (סוחר ב- 100,000$ על כל 1,000$ שהפקדת) והעמלות זעירות (כ- 5 פיפס...) אם זה מעניין אותך, נפתחת ביום ג' ה- 8/7 השתלמות שתמשך 3 מפגשים למסחר במט"ח (יומי). אני עצמי משתתף בהשתלמות הזו ובמידה ותרצה בכך, שלח אלי במסר את הדוא"ל שלך ואשלח לך פרטים נוספים ואת סיליבוס ההשתלמות. אגב, ההשתלמות נערכת על ידי Efix הנחשב אחד מבתי ההשקעות ( המתמחים במט"ח) המובילים בישראל (לפי המלצות שנתנו לי סוחרי מט"ח ותיקים). אשמח כאמור להעביר אליך (ולאחרים המעוניינים בכך) פרטים נוספים. שבוע טוב, רונן

WGFFlame

New member
אני גר בפתח תקוה

והקורס שלכם בחיפה. אולי נפגש באמצע- בנתניה, בקורס הבא של דוביד. נראה לי קורס שווה, וכך גם אומרים החניכים. הבעיה זה די יקר לתפרן כמוני.

RonenM62

New member
הקורס מתנהל ליד "לב המפרץ" שבו

התחנה המרכזית הגדולה באיזור הצפון וגם תחנת רכבת. עניין של 45 דקות מתחנת האוניברסיטה או השלום בת"א... (שמעתי שגם בפ"ת יש רכבת...) אני מכיר מאות אנשים שעושים את "הקו" הזה מדי יום ביומו...

WGFFlame

New member
שונא את הדרך הזו

עשיתי את הדרך לחיפה וחזרה כלכך הרבה פעמים, זו אחת מהסיבות להתיאשות שלי מהלימודים בטכניון אחרי 120 נק' (לקח לי יותר מ 3 שנים) וממוצע לא רע של 82. פשוט קבלתי בחילה מכל מה שקשור לטכניון. נראה לי שאני אוותר הפעם. תודה בכל מקרה. תהנו

מיכאלבב

New member
גם אני

עוד לא התחלתי לסחור בחו"ל אבל עשיתי קצת שיעורי בית לגבי חברות. כאמור אין לי נסיון מסחר אמיתי איתן - רק לפי מה שקראתי באתר. לגבי מסחר במניות - INTERACTIVE CROKERS - עמלת מינימום רק של דולר ובכלל עמלות מאוד נמוכות. מתאים מאוד למסחר בסכומים קטנים. לגבי פורקס - FOREX.COM - היא חברה שותפה של גיפט (החברה הגדולה בעולם של פורקס) ויש לה הרבה יתרונות על מתחרים - ביצוע כמעט מיידי (לגבי הוראות סטופ ולימיט - הם מבטיחים ביצוע בשער ההוראה) , ספריד של 4 פיפס, ואפשרות לסחור בסכומים קטנים (מיני). צירפתי קישור לשני האתרים - כאמור אין לי נסיון מסחר איתם.

astral travel

New member
flame - עדיף שתתאמן על יבש

עד שיהיה לך סכום יותר גדול להתחיל לסחור איתו, ובכל מקרה תוכל להעביר את הכסף שלך לברוקר בחו"ל שלוקח עמלה לפי מניה - ככה שניהול סיכונים נכון מתאפשר ללא קשר לגודל התיק ותוכל לפרס גם תיק קטן על מספר טריידים, interactive brokers הם גם אפשרות אבל תסחור ווירטואלי קודם, לפחות חצי שנה, מאוד חשוב - אחרת סתם תמחוק את הכסף שלך, וזה בדוק

astral travel

New member
או אפשרות אחרת

(וזאת ההעדפה שלי) היא שפשוט תנהל לעצמך תיק ווירטואלי על גיליון אקסל כאשר החלטה על מכירה או קניה מתבצעת רק לפי שער סוף יום ! - ללא ספק אין שצריך לעבוד שים לעצמך סכום ווירטואלי של 10,000$ עם הגבלה של 20% מהתיק לטרייד (אף פעם אסור לקחת טרייד עם יותר מ-20% משווי התיק) - ואם אחרי חצי שנה (למרות שהייתי ממליץ לך על שנה) התיק שלך יעמוד על תשואה טובה - אתה כשיר להתחיל לסחור במציאות. אני מכיר מישהו שסוחר בשווקים מזה כ-9 שנים, ולפני כן - שנתיים ראשונות הוא סחר ווירטואלי. הוא היום אחד הסוחרים הטובים שאני מכיר. אז כאורך האימון שלך - כך יהיו גובה התוצאות שלך.

astral travel

New member
אה דבר נוסף

סחור רק על מניות סחירות, - כך שאם הגדרת סטופלוס על מחיר מסויים - אתה יודע שבמציאות היציאה מהמניה באמת הייתה מתבצעת במחיר של הסטופלוס. (סטופלוס שהופעל הוא המצב היחידי במסחר הווירטואלי שמאפשר לך לצאת לא בסוף יום, כנ"ל לגבי "פקודת מכירה" שהוצבה מראש !, אך חוץ מזה - כל ההחלטות לקניה ומכירה שלא הוחלטו מראש - רק בסוף יום).

למעלה