שאלה

שאלה

אני מנסה כבר הרבה שמן להכין שמלות/ חולצות ויש לי בעיה רצינית. אני אף פעם לא יודעת איך בדיוק מכינים את החור שאליו מכניסים את היד בחולצה. זה תמיד יוצא לי קטן מדי. יש איזה שיטה? משהו בסגנון היקף היד בריבוע
? מקווה שהבנתם את השאלה ותודה לעונים

אין זו תגובה מזלזלת, זו האמת לאמיתה,

יש חוקים לבניית גזרה, ומכאן בין היתר גם לבנייה של פתח השרוול, בשביל זה צריך ידע בתדמיתנות. את יכולה להוציא גזרה מחוברת בורדה שם פתח השרוול משורטט בהתאם לחוקים ולמידות ולשנות את הגזרה בהתאם לרצונך. בהצלחה

לטעמי זה זלזול.

להוציא גיזרה זו לא הבעיה. השאלה היא איך בדיוק מודדים את זה. יכול להיות שאני לא מסבירה את עצמי טוב
בכל אופן, תודה על התשובה.

רות מלר

New member
זוהר יש דברים שאי אפשר ללמד בהתכתבות

המלצת על גלשי כמורה קחי לעצמך שיעור גם ותתקדמי בהנאה

את מבלבלת בין שני מושגים

גיזרה, ודגם. כשאת מצביעה על תמונה בעיתון זה דגם, זה גיזרה זה חלקי נייר שמעתיקים מבורדה או עיתון אחר או קונים במעטפה, והם מסמלים את חלקי הבד שלפיהם גוזרים, ומחברים ותופרים בגד. זו גיזרה. חתיכות נייר בצורות שכשהן מתחברות יוצרות בגד, ולא תמונה או ציור של בגד שמוצא חן בענייך. שירטוט גזרה הוא דבר מסובך מאוד שלומדים אותו במשך כ 100 שעות העתקת גזרה היא דבר מורכב פחות אם כי מומלץ לקחת כמה שיעורים כדי ללמוד לעשות זאת כהלכה. בהצלחה

מאיפה הגעת למסקנה שאני מבלבלת בין השניים?

תודה רבה על ההסבר המפורט אבל אני חייבת להודות שלא חידשת לי. גם בהכנת גיזרה יש קטעים של מדידה ואני לא בדיוק יודעת איך למדוד כדי להתאים את עצמי לבגד. וזאת הבעיה אצלי, גם בהכנה של גיזרה וכן גם בהעתקה. ודווקא אני עד כה נהנת מלנסות ולטעות לבד.

ruth0561

New member
זוהר אני אסביר לך לאט

לחור שבבגד קוראים בית שחי אם את מבינה מה זו גיזרה אני מבינה שאת רוצה לבנות לעצמך את הגיזרה נניח לחולצה או שימלה ואת גם רוצה להכין חור בגודל הנכון על מנת שהיד תעבור דרכו- זאת אומרת לבנות נכון את צורתו וגודלו של בית השחי וכיוון שאת אוהבת לנסות ולטעות לבד- שזה מבחינתי מצויין- כי אני לא אפגע בפרנסתם של חנויות הבדים צהם את רוכשת את כל הבדים שבסוף הולכים לפח כי המוצר לא הצליח אבל לשלוח אותך לדרכך בלי שום המלצה נראה בעיניי פסול אז לכי לחנות הספרים הנעימה לך ביותר ורכשי את הספר דיגום בשטח -יסודות גזרה לבגדי בשים המחשברת מדיה לרנר ההוצאה לאור -מודן זה ספר די ישן אבל הוא עדיין נמצא למכירה - גם בחנויות שמוכרות באינטרנט כמו בוקמי ודיבוק ודומיהם יש שטוענים שהוא לא ספר מדהים לטעמי- למי שנמצא בשלבי חוסר ההבנה שמו שלך- הוא ספר מצויין כי הוא מסביר די בקלות איך לבנות את ההתחלה ואחרי שתביני תחליטי כמה רחוק את רוצה להתקדם עם הידע שיהיה לך. בהצלחה להתראות עוד חצי שנה רות

חישוב היקף בית השחי הוא תהליך מורכב שנעשה

לפי נוסחה שלוקחת בחשבון כל כך הרבה משתנים שנחוץ קצת זמן ללמוד אותם. לא לשכוח שגם גובה בית השחי חשוב מאד. בנוסף, צורת בית השחי והגובה שלו משתנים בהתאם להמשך - שרוול ארוך, קצר או קצרצר, ללא שרוול בכלל או בצורת גופיה, ואם גופיה או ללא שרוול, אז הצורה שוב משתנה לפי סוג העיבוד שעושים לפתח. ועוד לא אמרתי כלום על בדים שונים שמגיבים כל אחד קצת אחרת. הצעה - במקום לשבור את הראש על הנייר, תפרי לך טואל וסמני עליו את הפתח שאת רוצה, ואז העבירי את התיקון בחזרה לנייר.

הו. זו בדיוק הכוונה שלי.

איך בדיוק משתמשים בנתונים של האורך, ההיקף, איך מתאימים את זה לשרוול וכו'. יכול להיות שמה שנחוץ לי זה ספר עם הסברים מפורטים על גזרות. בכל אופן תתפלאו דווקא עד כה לא זרקתי בגד לפח וכולם משמשים אותי ואפילו התפירה שלהם (שנעשית ביד כמובן...
) מחזיקה מעמד טוב טוב. רציתי להכין גופייה עם פס עבה וזה לא הלך ותהיתי עם המדידות פשוט לא היו נכונות אז חשבתי שאני אקבל את העזרה שאני צריכה פה... תודה לעונים.

Ron613

New member
אני מעוניין ללמוד "העתקת גיזרה"

איפה אני יכול ללמוד את זה? תודה מראש

למעלה