שאלה

מילי12

New member
שאלה

שלום לכולם, בתי בת 10.5 בתפקוד בנוני. קצת יותר מחצי שנה יש לה בעיה (ולנו) ,כל 5 דקות היא צריכה לשרותים.לפעמים היא נכנסת ואחרי שניה היא צריכה שוב. זה נורא מקשה על החיים,אי אפשר ללכת לגן שעשועים או למקום אחר שאין בו שרותים,וגם באמצע הלילה אני שומעת אותה גוררת רגליים לשם.אני לא יודעת כמה היא ישנה. האם מישהו ניתקל בבעיה דומה? עשינו לה בדיקת שתן ואולטרסאונד ולא מצאו שום בעיה.

doron s

New member
השתנה תכופה

אני מניח ששללתם סכרת ודלקת. אם ישנה עליה באותה תקופה של OCD , חרדת נטישה ? במקרה כזה צריך לבדוק אפשרות ל PANDAS. אם ההשתנה מלווה בכאב , השתן נראה חולי/גבישי ? כנראה שיש בעית אוקסלטים Oxalates שאפשר לבדוק בבדיקת חומצות אורגניות בשתן OAT. במזונות מסויימים יש יותר אוקסלטים שביחד עם סידן יוצרים גבישים , כשיש מעי דליף וחסרים חיידקים פרוביוטים שמפרקים אותם , האוקסלטים מגיעים לזרם הדם ומשם לכליות ולשתן , גבישי האוקסלטים גורמים לנזק לרקמות שונות בגוף ותורמים לעקה חימצונית ומשפיעים גם על ההתנהגות. כפתרון יש דיאטת המנעות ממזונות גבוהים באוקסלטים: http://www.lowoxalate.info/ הסבר נוסף ממעבדת Great Plains : http://www.greatplainslaboratory.com/home/eng/oxalates.asp

razgalili

New member
יש לבדוק diabetes melitus

להתעקש לבצע בדיקה הורמנלית גם אם הרופא אומר שהיא לא עונה על הקרטריון. מחסור בהורמון ADH גורם להשתנה תכופה ומצריך תיסוף של ההורמון לחיים נורמלים. סכרת נעורים ודלקת בדרכי השתן הן אכן נפוצות הרבה יותר וצריך לשלול אותן.

מילי12

New member
תודה למגיבים

איך עושים בדיקה הורמונלית? האורולוג אמר שיש בדיקה מכאיבה עם קטטר והוא לא רוצה לשלוח אותה לבדיקה הזאת. האם מדובר באותה בדיקה? בדיקת שתן עשינו ולא נימצאו חיידקים.

יש אפשרות לקנדידה במערכת השתן- הבדיקה שלילית

היי מילי, מעבר לאפשרויות שהוצעו כאן, שסביר להניח שיש בעייה כלשהי, כמו אוקסאלטים שדורון נתן מידע עליהם, יש אפשרות גם של זיהום של פטריות או קנדידה בשתן. הסימנים יראו כמו של UTI רגיל, עם צורך מרובה במתן שתן ובדיקת שתן לחיידקים תהיה שלילית. אם יש סימנים נוספים של קנדידה בגוף, אפשר לזהות בקלות. אם לא, כדאי לשלוח בדיקת שתן לקנדידה במעבדה באלישע. נדיר יותר מצב של סוכרת אינסיפידוס אבל זיהום של קנדידה נפוץ יותר.

מילי12

New member
תלמה תודה

קראתי את מה שכתוב בקישורים ואין לילדה את התופעות שמוזכרות שם.גם אין לה את התופעות שמוזכרות בדברים של דורון. קיבלנו את התוצאות לבדיקות האוסמולליות ואנחנו מחכים לראות מה הרופא יגיד.

מילי12

New member
ממי לבקש הפניה לבדיקה הזו

רופא משפחה? רופא נשים? זו בדיקת דם פשוטה? תודה על העזרה ומועדים לשמחה.

למעלה