שאלה

שאלה

כידוע, מדי פעם אני מעלה פה דילמות כבדות משקל המאיבות על חיי... והפעם: ד"ר אהרון יעקובי. מישהו שמע? ומה? מישהו סיפר לי שהוא לומד אצלו, נכנסתי לאתר וישר בלוטות ריר הקורסים שלי התחילו לפעול (בלי קשר ספציפי למקום, כמובן). אז... מי אומר מה ולמה? המלצות אחרות למשהו קצר וקולע?

ub8

New member
אני שמעתי עליו

וגם יצא לי לדבר איתו מספר פעמים. יש לו רזומה די מרשים והוא בעל ידע רב. לדעתי, הוא מתאים יותר למי שרוצה להתעמק בבעיות אורטופדיות ולא למי שמחפש את הבסיס.

שמעתי עליו רבות

בערך את אותם דברים שאודי אמר... לא בשביל ידע בסיסי - לגמרי כן בשביל התמקצעות בטיפול בפציעות ובעיות אורטופדיות. אם תרצה - אני יכול לנסות לקשר אותך לתלמיד שלו שיספר לך כמה ולמה הוא כלכך מעריץ אותו

וזהו?

אין עוד המלצות למקומות/ מורים שעושים קורסים קצרים ומעניינים? נפתח לי התיאבון...

0 אור 0

New member
המלצות

אלפונס - עושה המון סדנאות וקורסים והשתלמויות שונים. ללקק את האצבעות. לפעמים הוא עושה את זה בשלוס - ושם יש עוד כלמיני, אבללא מכירה את כל המורים. ברימה - שיטה שקשה להסביר מה היא ומה היא עושה (חיצונית זה קצת דומה לעיסוי תאילנדי אבל חוץ מזה הכל אחר לגמרי), אבל לי היא עזרה גם כאדם וגם להיות מטפלת יותר טובה. יש בשוהם כל הזמן ובגדות פעם בחודש עם מרל ינקלוביץ, יש בזכרון ותל אביב עם צביה איזנברג

dudusch

New member
תראה, תקשיב;

אני למדתי אצלו עיסוי רפואי. ההבדל העיקרי בינו לבין בתי ספר אחרים הוא שאצלו לומדים את הנושאים המעשיים. כמובן שלומדים אנטומיה וכאלה, אבל לא כקורס נפרד אלא כחלק אינטגרלי מהקורס. כל שיעור כולל חלק עיוני וחלק מעשי, לומדים את האנטומיה של איזור מסויים, ואז את הפרוטוקול הרלוונטי לאותו איזור. לדעתי זו שיטה מעולה, מאחר והיישום המעשי המיידי מסייעים להטמיע את שמות השרירים והאיברים. מאחר ואתה כבר לא "בתול" בתחום, כדאי לך, לדעתי להתעניין בקורס האורטופדי. מבחינת ידע וניסיון הוא מעולה, בעל למעלה מ - 20 שנות ניסיון וכו'. ואם אני לא טועה, הוא מאפשר להשתתף בשיעור ניסיון.

0 אור 0

New member
אז לא הבנתי מה ההבדל ממקומות אחרים?

מה שתיארת זו הגישה הקלאסית ללימוד עיסוי רפואי, ובכלל טכניקות עיסוי מתקדמות. עוברים על האנטומיה של האיזור, מדברים על פתולוגיה, לומדים אותה ואת ההשלכות שלה ואז עובדים על הפרוטוקול הקשור. הלימודים בקורס אנטומיה ופתולוגיה בנפרד אולי מוסיפים ומחזקים אבל הם בכלל לא במקום .

dudusch

New member
לפי מה שהבנתי

במקומות אחרים לומדים קורס מבוא, רק אחריו אנטומיה, ורק אח"כ אפשר להתקדם לעיסויים המתקדמים יותר... יכול להיות שאני טועה, אבל ככה זכור לי.

0 אור 0

New member
וזה לא נראה לך נכון?

אתה חושב שבן אדם ללא כל רקע במגע בסיסי ובאנטומיה בסיסית בשל לקלוט ולהבין את הפתולוגיות המסובכות לטיפול ואת הפרוטוקולים לטיפול בהן? אני יכולה לספר לך מנסיון אישי - שלמדתי עיסוי בסדר הפוך, למדתי עיסוי תאילנדי כקורס ראשון (אבל אצל מורה שמניח שהתלמידים כולם כבר עברו גם שבדי וגם רקמות עמוק וקיבל אותי רק בגלל שהכיר אותי כמטפלת ברפלקסולוגיה). לי היה מאד קשה לעכל בבת אחת את הכל - גם השמות של השרירים שעד היום אני לא בדיוק זוכרת את כולם, והתנועתיות שלהם, ושיטות מגע שונות, וכל זה יחד עם הקאטות של הטיפול, ועוד בתאילנדי שאתה גם צריך לזכור איך לזוז עם הגוף שלך. הייתי עסוקה כל כך בטכניקה, שלא הייתי פנויה לקלוט חלק גדול ממה שנלמד שם. השיטה שסיפרת עליה כשיטת למידה עובדת טוב בשטח - אבל היא מתאימה לתלמידים שכבר יש להם נסיון ובטחון במגע, הכרות בסיסית עם אנטומיה (הלימוד בתחילת השיעור הופך להיות סוג של חזרה יחד עם מיקוד בפתולוגיה הספציפית, לא פעם ראשונה שאתה שומע על השריר או המפרק הזה.) והם פנויים להתמקד בנושא הלימוד ולהעמיק בו.

dudusch

New member
אני (ורוב אלה שהיו איתי בקבוצה)

הגיעו לקורס הזה כקורס ראשון. לאמר לך שכולם היו מעולים וידעו הכל? כמובן שלא. גם מה שאת אומרת הוא הגיוני, שבלי להיות "בראש" של האנטומיה וכו, יהיה קשה להשתלט גם על הפרוטוקולים וגם על הפתולוגיות וגם על שמות האיברים. ועדיין, אני חושב שיצאו מאצלו כמה מטפלים לא רעים בכלל (ואני לא מכליל את עצמי, כי אני לא ממש עוסק בזה
).

0 אור 0

New member
גם אם לומדים בשיטה לא נכונה

אם האדם רציני, הוא תמיד יכול אחר כך ללכת ולהשלים את החומר, ללמוד את היסודות , לחזור להעמיק, אני מכירה כמה אנשים שלמדו בתחילה אצל אחד מהחפפנים בתחום (אלה שמלמדים בחצי שנה 18 שיטות עיסוי כולל רפלקסולוגיה ושיאצו) , ואחרי שראו כמה מעט הם יודעים , המשיכו ללמוד, השלימו את היסודות והפכו למרות ההתחלה השגויה למטפלים טובים. זה עדיין לא הופך את הדרך הזו לנכונה. במקרה הזה, אני חושבת שהדרך הנכונה היא ללמוד קודם את הבסיס, לרכוש נסיון להתנסות עם מטופלים ורק אז להעמיק וללמוד את ההתמחויות שדורשות דיוק וידע.

למעלה