שאלה

קציצון

New member
שאלה

אפשר בעזרת דמיון מודרך ל"שפר" את עצמך? למשל אם אני רוצה להיות יותר טוב במתמטיקה אני יכול בעזר תדמיון מודרך לעשות את זה? עוד דבר ראיתי ביינתים שכל מי שמתעסק פה בדמיון מודרך זה אנשים שיש להם תארים שונים בהקשר ובתור בן אדם שעוד לא סיים תיכון ולא יודע יותר מדי על דמיון מודרך אני יכול להשתמש בדמיון מודרך בלי עזרה של גורם חיצוני?

דמיון מודרך

´דמיון מודרך´ כפי שאני מכירה אותו, שונה ממה שמתואר כאן. כאן נערכה השוואה בין היפנוזה לדמיון מודרך - כלומר בהקשר לחזרה לאירועי עבר ואילו דמיון מודרך כפי שאני יודעת הוא הדמיה של אירועי עתיד. אתה יכול להעזר בדמיון מודרך על מנת לשפר את ציוניך. השיטה שאני מכירה היא לעצום עיניים, לקחת כמה נשימות עמוקות, להרגע, להרפות את הגוף ואז לדמיין את הציון המבוקש, או לדמיין את עצמך מחזיק ביד את המבחן לאחר קבלתו ומחייך. יש לחזור על כך כמה פעמים ביום. מסתבר שהיקום יימצא כבר את דרכו לעזור לך לשפר את ציוניך.

קציצון

New member
אני לא מדבר על היפנוזה

או על ציון טוב קשה לי גם להאמין שאם אני אדמיין ציון 99 אני אקבל אני מאמין שאפשר בעזרת דמיון מודרך לעשות דברים אבל לא כאלה אני רוצה להשתפר במקצוע שחלק מזה זה הציון נכון אבל אני מדבר על להבין ולהצליח בדברים שאני לא טוב בהם כמו המקצוע למשל

m_katzmann

New member
התחל להאמין

דמיון מודרך מבחינתי הוא חלק מתהליך של עבודה על הדימוי העצמי שלך. דרך דמיון מודרך אתה משדר לתת מודע שלך את רצונותך הברורים והתת מודע לא מכיר חוכמות. מה שמשדרים לו את זה הוא מבצע. אם תוכל לעשות את זה לבד - בטח, לאחר תדרוך מסויים. ממליצה שתקרא 2 ספרים שיפתחו אותך קצת להאמין בעצמך, ביכולת שלך ובמה שדמיון מודרך יכול לעשות. כוחו של התת מודע (לא זוכרת מי הסופר) ורפא את חייך של לואיז היי. האם רק דמיון מודרך יכול לשנות את דפוסי החשיבה שלך? - עד לשלב מסויים כן, אבל כדי לעקור את הדפוסים מן השורש יש צורך בשילוב של עבודת גוף-נפש. ורק כדי שתתחיל להאמין ב"ניסים" שהדמיון המודרך יכול לחולל אז 2 סיפורים קצרים: שכבתי בבית חולים עם פצע בקרנית העיין. העיין היתה אדומה לגמרי וקיבלתי טיפול מסיבי כל שעה. במצב זה לפני שהלכתי לישון דמיינתי איך אני משפשפת את האדום של העיין בעזרת נייר זכוכית ומורידה כך את כל האדום. בבוקר כשהתעוררתי ראיתי בעיני דמיוני את העיין שלי קורצת אלי (זה כבר לא היה דמיון מודרך שעשיתי, אלא תגובה אליו). בבוקר אמרה לי האחות שכל הלילה חייכתי תוך כדי שינה. בבוקר קמתי וכל האדום נעלם כלא היה וזה לא עקב הטיפול, כי בפעמים הקודמות שאושפזתי באותו המצב - לקח לי שבוע להרפות את הכאב והאדמימות. מאז דרך אגב - אין לי עוד בעייה בעיין ואפילו הייתי ילדה רעה ולא המשכתי לקחת את כל הסטרואידים שנתנו לי. שיחקתי עם תלמיד והוא הפסיד 3 פעמים במשחק. עשיתי לו דמיון מודרך והוא ראה את עצמו מנצח במשחק ולמרבה ה"פלא" הוא אכן ניצח אותי. דמיון מודרך - כלי מופלא והלוואי והיו מלמדים אותו בבית הספר, או לפחות נותנים אותו כטיפול בבית הספר, בקופת חולים... מאיה

קציצון

New member
כמה דברים

אני מאמין בעצמי קראתי את כוחו של התת מודע ואני מודע לכוחו ואני משתמש בו אבל להסתבלכ על ציון 99 בדמיון בלי ללמוד מתמטיקה קשה לי להאמין בזה להגיד לעצמי שאני טוב במתמטיקה ואני מצליח לפתור תרגילים נראה לי יותר טוב אבל אני מוכן לנסות בנוסף לסג´סטה גם את הדמיון של המבחן המוצלח שאלה בקשר למה שכתבת בסוף אמרת שהוא דמיין שהוא מנצח והוא ניצח אני יודע שלרוב ההשפעה של התת מודע לוקחת זמן ואני לא מחפש פתרון מהיר (כמובן שהייתי רוצה שיהיה) תוך כמה זמן זה יכול לקרות מה שאני מבקש?

m_katzmann

New member
תלוי כמה אתה באמת רוצה

היי קציצון, כמו שאמרתי כבר קודם, אני מאמינה מאוד בדמיון המודרך כחלק מתהליך של עבודה על חסימה ששמת על יכולת מסויימת במקרה זה יכולתך ללמוד מתמטיקה.ולכן עליך לשבור את דפוס החשיבה שמונע ממך מלהצליח במתמטיקה. איך לעשות זאת? על ידי זרימה בין מוח ימין למוח שמאל, על ידי שבירת המחסום במעבר האינפורמציה,באיכסון המידע ובשליפתו. אחת הדרכים להגיע לתוצאה זאת היא בהחלט הדמיון המודרך, אך אינני חושבת שרק בעזרת הדמיון המודרך ניתן להגיע למטרה זו. שילוב של טיפול גוף=נפש יכול לעשות זאת. השפעתו של התת מודע תלויה מאוד בפתיחות שלך, ברצינות שלך, באמונה שלך, בך. מאיה

קציצון

New member
אוקי

אז איך אני עושה את זה איך אני שובר את המחסום, מה לדמיין?

m_katzmann

New member
רגע לפני

רגע לפני שאנחנו הולכים לדמיין, אנחנו צריכים לדעת מה חוסם אותך. כמובן שלטיפול אינטרנטי יש את המגבלות שלו ואתה כל כך התקמצנת בתאור של מי האדם שמאחורי, אבל בכל זאת ננסה. רשום לפניך 5-6 ארועים שקרו לך בעבר והם הגורם המעכב אותך בהווה. שים יד על המצח ויד על המוח האחורי. נשום כמה נשימות עמוקות ומרגיעות והתחל להסריט לך את הארוע, כאשר אתה משתדל להשתמש במקסימום חושים: ריח, צבע, קול, מגע, צורה וכו. חזור על תסריט זה כמה וכמה פעמים, אחר כך שבור את רצף התסריט החל מהסוף לאמצע ולהתחלה. חזור שוב על התסריט אבל הפעם שנה את הסוף לסוף שהיית רוצה שיהיה. אם אתה רוצה בחר לך קטע מהתסריט ומסגר אותו במסגרת עגולה,משולשת... בצבע... בעובי... ותלה אותה במקום מסויים. נשום שתי נשימות עמוקות ופקח את עיניך. כל פעם שתעבור במקום בו תלית את התמונה נסה לשחזר אותה בעיני דמיונך. תרגיל נוסף: חשוב על האדם שפגע בך באותו ארוע. הרפה את עצמך בנשימות עמוקות ואז דמיין לך שאתה נמצא בתאטרון מואפל. על הבמה מופיע האדם שפגע בך. דמיין דברים טובים שקורים לו. דמיין אותו שמח ומאושר ואז תן לו לדעוך אט אט . אז דמיין את עצמך עולה על הבמה דמיין דברים שקורים לך וגורמים לך להיות שמח ומאושר, כך שאתה ממלא את כל האולם באור גדול. נשום שתי נשימות עמוקות כאשר אתה מרגיש איך כל האושר הזה נכנס לכל עצם בגופך. פקח את עיניך. אמור לעצמך משפט חיובי הקשור לארוע. אמור זאת תוך הבעת כמה שיותר רגשות. רצוי לעבוד על כל ארוע בנפרד ולנטרל קודם כל את כל המתח מארוע זה. מאיה

קציצון

New member
וואו

טוב זה יהיה קשה בקשר לתרגיל הראשון ארוע שחוסם אותי מהבחינה שבגללו אני חושב שאני לא טוב במתמטיקה

m_katzmann

New member
אם אתה רוצה בשינוי מהותי

- העבודה גם צריכה להיות מהותית, אך בסופו של דבר זה שווה. ובקשר לתרגיל הראשון נסה להזכר בארועים שקרו לך עם הוריך, חבריך, מוריך בשנות חייך הראשונות בבית הספר ואולי עוד קודם. אם תעצום עיניים הארוע כבר יגיע. בהצלחה, מאיה

להצליח בבחינה בעזרת דמיון מודרך

הדיון שהתנהל כאן על הצלחה בבחינות מעניין ותודה לכל מי שהוסיף מתוך נסיונו והבנתו. חשוב עם זאת להבין את השאלה לעומקה. תלמיד שלא למד את החומר לבחינה ושם את המחברת מתחת לכרית עם המחשבה שזה יעזור - לא לזה הכוונה בדמיון מודרך. אין תחליף ללימוד החומר ובמיוחד למתמטיקה. אבל רובינו בגלל לחץ בבחינה או מתח מכל סיבה שהיא לא מצליחים להתעלות על עצמינו, להיות במיטבינו. טיפלתי פעם בנערה בת 17 שנכשלה במבחני מתמטיקה בזה אחר זה. הוריה מצאו לה מורה פרטי אבל זה לא עזר. היא נגשה לבחינות עם הידיעה שהיא תכשל ואכן כך קרה. הפחד מהכשלון גרם לה להכשל. לאחר מספר טיפולים הבנו מה הגורמים למתח, והיא הגיעה לתובנה שהפחד להכשל הרצון לרצות את הוריה והדימוי העצמי שנשען על הצלחה בבחינות יצרו מתח אדיר. היא הסכימה להכשל ונרגעה. בעזרת דמיון מודרך הוסרו המכשולים ולהפתעתה קיבלה 84 במבחן הבא. מאז כבר טיפלתי מספר נערים ונערות בנושא זה. ההצלחה ממש הדהימה אותי. לסיכום צריך לדעת את החומר. אחר כך דמיון מודרך הינו כלי שמאפשר לנו להיות במיטבינו ומתוך רגיעה פנימית התוצאות מפתיעות. בנוסף דמיון מודרך יכול לעזור לנו לשפר את יכולת הלימוד והקליטה. על זה ארחיב פעם אחרת. בינתיים אאחל לך בהצלחה בבחינה.

למעלה