שאלה...

שאלה...

מה מקבלים מהצבא אחרי שמשתחררים ולא צריכים להשתמש בו לדבר מסויים כמו לימודים או פתיחת עסק? כלומר כסף כרגיל? אם יש בכלל דבר כזה?

dana19il

New member
יש את המענק...

שזה כסף ששווה בערך לכל המשכורות שקיבלת עד כה מצה"ל...

יוֹאב

New member
לא הגיוני.

מענק שחרור לחייל קרבי ששירת לפחות שנתיים ו-8 חודשים הוא 3800 ש"ח. 3800 לחלק ל-32 חודש = מאה וקצת שקלים לחודש. שכר של לוחם = 646 ש"ח בחודש (לפחות אז קיבלתי ככה. לא יודע כמה זה היום)

יוֹאב

New member
בתוך 30 יום מהשחרור

הכסף אמור להכנס לך לעו"ש. בדיוק לחשבון שאליו נכנסה המשכורת הצה"לית. הסכון אצל בנות לדעתי עומד על כ-2200 ש"ח, אבל אני לא בטוח לחלוטין.

LMOL

New member
חוץ מהמענק יש גם

פיקדון שאת יכולה להשתמש בו ללימודים, רכישת דירה או פתיחת עסק פרטים על הפיקדון אפשר למצוא כאן לילה טוב!

marysia

New member
כרגע..

עידכנו את זה וזה בערך 3100 ש"ח שניכנס לך לחשבון תוך 30 מיום השיחרור. הכסף ללימודים שזה הפיקדון בערך 9200 שאת תוכלי לקחת רק ללימודים.

יוֹאב

New member
לבנים זה סכום גבוה יותר

שלשום קיבלתי עדכון בדואר (הפקדון מתעדכן לפי המדד) ויש לי עדיין 14,935.11 ש"ח שלא נגעתי בהם.

Sparker

New member
קיבלת עדכון בדואר???

מעניין... אני מעולם לא קיבלתי כלום... לאור ההסטוריה שלי עם צה"ל, אני לא אתפלא אם החליטו ל"השקיע" את הכסף שלי בבורסה של ליבריה...

PooKiPsiT

New member
אמורים לקבל..

בערך חודש אחרי השחרור. אני קיבלתי לא מזמן (3 חודשים אחרי השחרור). אם לא קיבלת ואתה רוצה אז לדעתי צריך להתקשר לקרן לקליטת חיילים משוחררים ולבקש מהם.

Sparker

New member
תודה רבה!! לא ידעתי בכלל שקיימת

אפשרות כזאת... רק חבל שהכסף לא צמוד לדולר... בקצב הזה אני אקבל עוד 3 שנים 20 שקל של 2001...

יוֹאב

New member
אני לא דיברתי על זה

קיבלתי כחודש לאחר השחרור, וגם עכשיו, שנה וחודש לאחריו.

PooKiPsiT

New member
מענק שחרור

נכנס לחשבון שאליו נכנסו המשכורות הצבאיות שלך. אתה יכול לעשות איתו מה שבא לך. נכנס עד חודשיים אחרי השחרור. והסכומים (מעודכן לאנשים שהתגייסו אחרי ה1.1.94): ג'ובניקים - 147.57 כפול מספר חודשי השירות תומכ"ל - 184.46 כפול מספר חודשי השירות לוחם - 221.35 כפול מספר חודשי השירות כמובן שהסכומים צמודים למדד ועלולים להשתנות קצת. אבל אלה בערך הסכומים המדוברים.

למעלה