שאלה

• פותח הנושא MERD!
  • פורסם בתאריך

MERD!

New member
שאלה

רציתי לנסות את העניין הזה של חלום צלול ועמדתי להתחיל עם יומן חלומות אבל אני לא זוכר כלום מהחלומות שלי ביומיים האחרונים אפילו לא פרט קטן וגם אם אנישממשיך לשכב עם עניים סגורות אני מנסה להזכר ולא מצליח...

MERD!

New member
הא רק רגע...

נזכרתי בחלום שהיה לי ממזמן הרגע סתם ככה, להוסיף אותו ליומן חלומות? כי הוא ישן.. הרגע הבנתי מה זה היה... זה היה חלום שהבנתי בו שאני חולם אז אחרי זה ישר לקחתי את האוטו של אבא שלי ונסעתי בכל העיר, אחרי כמה זמן גם היה מרדף עם שוטרים וזה היה כיף לאללה וזה נראה אמיתי.. ואז בסוף הם תפסו אותו והחזירו אותי וזהו אז קמתי . אז צריך להוסיף את זה ליומן חלומות? או רק חלומות חדשים?

Panther

New member
כן

תוסיף אם זה היה מהחודש האחרון, אבל לא אם זה היה לפני שנתיים. בבוקר אתה יכול לשים שעון מעורר לשעה לפני, להתעורר, לכתוב את החלומות שאתה זוכר, ואז להרדם שוב עד השעה שאתה מתעורר בד``כ ולכתוב את החלומות שאתה זוכר וכך תזכור עוד חלומות. בהתחלה תשתמש באוטוסוגסטיה - תגיד לעצמך לפני שאתה נרדם ``כשאתעורר אני אזכור מצוין את החלומות שלי וארשום אותם`` אתה יכול לשנות את המשפט למשפט שהכי ישפיע עלייך וחשוב לך.

Variety

New member
האטוטסג`סטיה מאוד עוזר

אני כשהתחלתי לרשום יומן חלומות, לא זכרתי כלום, אפילו לא חפץ הכי קטן מהחלום, באמת השיטה של להגיד לעצמך ``כשאקום, אזכור את חלומותיי`` ולחזור על זה כמה פעמים לפני שישנים מאוד עוזר. אפשר לשנות את המשפט אבל שהעקרון ישאר. זה לא לוקח הרבה זמן, ורק משתפרים, אפילו אם אתה זוכר שראית חתול בחלום או כל דבר הכי קטן תרשום את התאריך ו: ``ראיתי חתול...`` אני מסמן שלוש נקודות כשאני לא זוכר מה קרה הלאה. בלילה שבו אני לא אומר את המשפט שלי, אני זוכר חלום אחד עד שלושה עם פחות פרטים. אבל כשאני אומר, זה ממש עוזר, לא רק שאני זוכר 3 חלומות ויות (השיא שזכרתי איזה 8 חלומות מאוד ארוכים כל אחד, ולילה אחר 13 חלומות באורך קצר עד ממוצע) והפרטים היו מאוד מדוייקים. ככה שהשיטה יכולה לעבוד! ולעבוד מעולה! בהצלחה Variety-

Variety

New member
זה לא הדיוק כך לפי מה ששמעתי

אנחנו חולמים מספר שעות של חלומות זה לא לפי כמות חלומות אלא לפי זמן. (ואם לא חולמים אז הגוף מתחיל להראות את החלום כשערים, ז``א אם עוצמים לרגע עיניים אחרי הרבה זמן שלא ישנים רואים תמונות היפנוגוגיות חזקות). לכן, אם אתה ישן הרבה יותר שעות, אתה חולם הרבה יותר חלומות. גם ככל שאתה ישן יותר, מחזור החלומות נעשה יותר ארוך והם מתארכים יותר ויותר. ימים בהם אני ישן 6 שעות אזכור פחות חלומות כי היו לי פחות חלומות (כי מחזור החלומות מתחיל כל 90 דקות), אבל בימים שאני ישן 10 - 14 שעות, אני חולם יותר חלומות והם נעשים יותר ויותר ארוכים. ובעזרת אימון, אפשר לזכור את רובם ואף את כולם. למה יש הרבה תרגילים שאומרים לך לישון 6 שעות, להתעורר, לעשות את השיטה ולחזור לישון, כי אחרי שש שעות אורך כל חלום הוא הרבה יותר ארוך מאשר ב 6 שעות הראשונות, יהיה לך יותר סיכוי לזכור גם את החלומות המאוחרים יותר. Variety-

MegA~MooN

New member
אממממ......

איך יודעים מתי נגמר חלום אחד ומתחיל חלום שני?? כי כשחולמים חלום רגיל אז זה מעורבב, קופץ ממקום למקום... ז``T שכשזה קופץ- אז יש מעבר בין חלום לחלום?

Variety

New member
שינוי עלילה, קפיצה...

ל MegA~MooN: אני קובע מתי מתחיל חלום ומתי נגמר בד``כ ע``פ העלילה, בין כל חלום לחלום יש לי עלילה שונה, אז כגשהיא משתנה אני מפריד בין החלומות. לרוב הם באמת נראים לי מחוברים אבל אני יכול לשים לב באמת לשינוי, נניח של מקום, יום ולילה, שבד``כ גורמים לשינוי עלילה. גם לפעמים אני זוכר שאני לא חולם לזמן מסויים, הכל שחור, ואז אני שוב חולם. ואז אני בטוח שהייתה הפרדה. Variety-

למעלה