שאלה...

cohevet

New member
שאלה...

טוב תכננתי היום להתחיל את דיאטת סקארסדייל או סאות' ביץ' שמבוססות על חלבונים.. אבל הסתכלתי על התפריטים בספרים וזה ממש לא ניראה לי מתאים לי... יש גבול לכמות בשר שאני מסוגלת לאכול ביום... בכל מקרה אני עכשיו באה בגישה בפוכה.. ואני רוצה לנסות את דיאטת הלחם הקל... איך זה בדיוק עובד? מה אמורים לאכול?? זה בריא??

הגוף יכול לסבול מעודף חלבונים מן הח

עודף חלבונים מן החי יכול להעמיס על המערכות בגוף לדעתי כדאי לך דיאטה שתכלול כל הסוגים אבל קצת מכל דבר אני טבעונית ולא אוכלת בשר , ביצים , חלב ודגים ואת מה שאני כן אוכלת אני משתדלת לאכול עד 19:00 בערב ואחר כך אפילו לא פרי ולא תה - רק מים ! כדי שהמערכות של הגוף ינוחו ולא תהיינה עסוקות בעיכול כל היום ואז למחרת בבוקר, כעבור 12 שעות אני שותה תה או קפה או מה שבא לי ובסביבות 9:00 עושה ארוחה בעבודה של סלט וממרחים (טבעונייים) ובצהרים שוב ארוחה בריאה ובערב מוקדם עוד ארוחה - וזהו ! בהתחלה היה קשה לא לאכול בלילה מול הטלויזיה אבל זה משתלם לבריאות ולגוף שלנו בהצלחה !

דיאטת חלבונים מול דיאטת פחמימות

אכן לאכול הרבה מאוד פחמימות לא מתאים לרבים, במיוחד לרבות: נשים ברובן די סובלות העודף פחמימות, משום שזה מוריד את רמת הסרוטונין במוח והופך אתן עבניות, עייפות ורעבות. בנוסף לכך דיאטת חלבונים עלולה לגרום לבעיות בריאות. לעומת זאת, דיאטה שמבוססת על פחמימו מתאימה לרוב הנשים הרבה יותר, היא נוחה, די טעימה ולא דורשת בישולים, כמן כן היא בראיה אם עושים אותה לפי ההוראות. את יכולה למצוא את ההוראות המדוייקות בספר "לאכול לחם ולרזות" וללכת לפיו, את יכולה גם להתקשר לאיכילוב לבדוק בקשר לקבוצות הרזייה ותמיכה הפועלות לפי שיטה זו. עקרונית, הדיאטה מבוססת על פחמימות מורכבות, בהתחלה יותר על לחם קל, לאחר מכן על תחליפיו, כמו אורז, פסטה וכדומה. החשוב ביותר לאכול ארוחות קטנות כל 3-4 שעות, לשתות 8 כוסות נוזלים ללא תוספת סוכר, לאכול שפע ירקות, מותר 3 פעמים בשבוע לאכול סוגי בשר רזים אודג, 3-4 פעמים בשבוע ביצה, שמן זית או קנולה, מעט מוצאי חלב ומעט פירות. בהצלחה.

אכן לאכול הרבה מאוד פחמימות לא מתאים לרבים, במיוחד לרבות: נשים ברובן די סובלות העודף פחמימות, משום שזה מוריד את רמת הסרוטונין במוח והופך אתן עבניות, עייפות ורעבות. בנוסף לכך דיאטת חלבונים עלולה לגרום לבעיות בריאות. לעומת זאת, דיאטה שמבוססת על פחמימו מתאימה לרוב הנשים הרבה יותר, היא נוחה, די טעימה ולא דורשת בישולים, כמן כן היא בראיה אם עושים אותה לפי ההוראות. את יכולה למצוא את ההוראות המדוייקות בספר "לאכול לחם ולרזות" וללכת לפיו, את יכולה גם להתקשר לאיכילוב לבדוק בקשר לקבוצות הרזייה ותמיכה הפועלות לפי שיטה זו. עקרונית, הדיאטה מבוססת על פחמימות מורכבות, בהתחלה יותר על לחם קל, לאחר מכן על תחליפיו, כמו אורז, פסטה וכדומה. החשוב ביותר לאכול ארוחות קטנות כל 3-4 שעות, לשתות 8 כוסות נוזלים ללא תוספת סוכר, לאכול שפע ירקות, מותר 3 פעמים בשבוע לאכול סוגי בשר רזים אודג, 3-4 פעמים בשבוע ביצה, שמן זית או קנולה, מעט מוצאי חלב ומעט פירות. בהצלחה.

מתוך זה שחשבתי על פחמימות כתבתי הפוך. להלן התיקון: משפט הראשון צריך להיות: אכן לאכול הרבה מאוד חלבונים לא מתאים לרבים, במיוחד לרבות: נשים ברובן די סובלות העודף חלבונים, משום שזה מוריד את רמת הסרוטונין במוח והופך אתן עבניות, עייפות ורעבות.

למעלה