שאלה

ilanush198

New member
שאלה

שלום! אני בת 17 ועתידה להתגייס באפריל 2006. עד אפריל הייתי רוצה ללמוד סוג של הגנה עצמית, משהו שכל נערה צריכה לדעת וזה במקביל לאימונים בחדר כושר. מישהו יכול להמליץ לי על סוג הלחימה שמתאים לי? ובאיזה מסגרת? אני גרה בת"א... תודה.

בודוקאן

New member
הצעה אפשרית

אינני מומחית להגנה עצמית, ואוכל רק להציע ובודאי תקבלי עוד רעיונות. בכל אומנות לחימה קיים האלמנט של הגנה עצמית, לפעמים יותר ולפעמים פחות. אלא שברוב השיטות לוקח שנים של אימונים כדי להגיע לרמה סבירה של אפשרות להתגונן. ישנו שיטות, שאינן מודגרות כאומנות לחימה (למיטב הבנתי) ופונות באופן יותר ספציפי לפאן של הגנה עצמית, ומטרתם להקנות כלים תוך זמן קצר. המוכרות שביניהן: קרב מגע וקרב מגן ישראלי (קמ"י) שהן מאוד קרובות אחת לשניה. ההבדל הוא בעיקר ארגוני. נסי למצא חוג לאחת מאלה קרוב לביתך. בהצלחה.

ilanush198

New member
מה עם קונויצ'י??

ביקרתי באתר של יעל ומדובר שם על חוג קונויצ'י. מישהו שמע על זה? זה בעצם מה שאני מחפשת...רק שאני לא בטוחה שיש בת"א...וגם אני רוצה לדעת מה המחירים.

בודוקאן

New member
אנא ספרי לנו חויות ../images/Emo51.gif

כי זה מענין וגם כדי שנדע להמליץ כאשר אחרים ישאלו. בהצלחה.

נראה לי (על פניו)

שזה מתאים לצרכים שלה. לא מכיר אותה ולא מכיר את השיטה ודרך הלימוד, אבל נראה שזה שווה בדיקה. נסי. מה יכול להיות?

בודוקאן

New member
מהאתר שהבאת...

אני מבינה כי מדובר במדריכה שבאה מרקע של נינג'וצו. איני מכירה אותה אישית, כך שלא אוכל להביע דיעה. אבל תוכלי לקבל כאן מידע על הנינג'וצו, ברגע שמר ש. מים
יואיל בטובו...
ואולי גם אחרים?

Pyongwon

New member
יש הגנה עצמית בטאקוונד, כמו כן

גמישות, כושר, כיף, וקרבות וטכני. יש בדיזנגוף סנטר או ברעננה. סה"כ כיף! ג'ס.

בודוקאן

New member
ברוכה הבאה ג'ס ../images/Emo24.gif והערה...

השטלה היתה לגבי רכישת מיומנוית של הגנה עצמית תוך זמן קצר. לאומן טקוונדו בוודאי שיש כלים כאלה, כמו ג'ודוקא או קראטיסט או אייקידוקא, שלא לדבר על אימתו של המאסוגו הסיני. אבל אלה לא נרכשים תוך זמן קצר. לוקח הרבה זמן של אימונים, לימודים כולל פומסות וקאטות, עד שמגיעים למיומנות, כי ההגנה העצמית אינה המטרה הראשית. זה יותר "דו". לכן הצעתי שיטות שזה העיקר בהן, הגנה עצמית. אני שמחה שבאת לבקר אותנו ומקווה לראות אותך כאן הרבה.

avima

New member
זה לא מדויק

האימון הוא שאלה של מינון כלומר יש מגוון רחב של דברים כולל הגנה עצמית,פומסה,עבודה בזוגות ועוד אם מגיעה מישהי שזו מטרתה העיקרית אפשר להגדיל את המינון של מרכיב אחד מסוים עבורה למרות שזה לא נהוג חוץ מזה מזלט ובהצלחה

בודוקאן

New member
ברוך הבא ../images/Emo24.gif ותודה

על ההערה. אם אתה אומר, אז כנראה שאכן אפשר.

ש מים

New member
קונואיצ'י

זו "האישה הנינג'ה". לא יודע מי זו יעל (היא שייכת לשיטה אחרת של נינג'יטסו). מה שכן: לא אהבתי את התמונות ובנוסף, אם תמונות יכלו לדבר, אז ניכר בה רקע עמוק בקרטה וקרב מגע וכמעט ולא ראיתי נינג'יטסו (כמו שאני מכיר, מהבוג'ינקאן). בכל מקרה, אין לך מה להפסיד, לכי ונסי. אפשרויות נוספות יש לך ברמת-גן ובמעוז-אביב.

ממליץ על יעל

ואם את רוצה גם את האתר של הנינג'טסו (של סנסיי איתן המאמן של יעל) אז הינה www.ninjitsu.co.il

יש קורסים מיוחדים להגנה עצמית

בהן לומדים בעיקר הגנה עצמית (לרוב קורסים אלה הן בתחום כלשהו, כמו קרב מגע או קונג-פו).

המלצה

שלום לך. גם אני לפני שעזבתי את הבית הרגשתי שרוצה ללמוד "סוג של הגנה עצמית". הגעתי למכבי ת"א ועשיתי מנוי "פתוח" לג'ודו, קראטה וקרב מגע למשך חודש. 5 פעמים בשבוע, כל יום טעמתי משהו אחר, עד שבחרתי בג'ודו. למה דווקא מכבי ת"א? היה קרוב לי הביתה, ומצא חן בעיני המועדון. רק בהתנסות תדעי מה מתאים לך. הרבה יותר טוב מכל המלצה והגדרה עצמית. אחרי שתבחרי אמנות שתוכלי להתמיד בה, וודאי שהמאמן והאווירה בדוג'ו מתאימים לך. (דרך אגב לא התמדתי בגלל הלימודים, וחזרתי לג'ודו אחרי 15 שנה. אבל כבר ידעתי מה אני מחפשת...) בהצלחה!

בודוקאן

New member
למדת גם קראטה וקרב מגע../images/Emo35.gif../images/Emo12.gif

ואת לא מספרת? עכשיו אני מבינה מאיפה הכחולים שלי

מודה באשמה../images/Emo9.gif

שטעמתי גם מזה וגם מזה, אבל לא אקרא לזה לימוד. שם למדתי לפספס... ומיד לבקש סליחה...

marx04

New member
קרב מגע !

שלום לך, אני ממליץ לך בחום לבחור בקרב מגע. זו אומנות לחימה "מודרנית" שמטרתה להכשיר את המתאמן בה לנטרל תוקף במהירות מרבית ובמאמץ קטן ככל האפשר. מסיבה זו קרב מגע נחשבת אומנות לחימה יעילה מאד. להבדיל מאומנויות לחימה "קלאסיות" או "מסורתיות", שבהן נדרשות מספר שנים לא מעטות כדי לרכוש מיומנות מספקת לשם הגנה עצמית, הרי שלאחר שנה של אימונים בקרב מגע יהיו בידיך מיומנויות מצוינות של הגנה עצמית. אני מבקש לציין, כי בעבר התאמנתי בקרב מגע כשבע שנים, אך זה זמן רב שאינני עוסק בקרב מגע (כך שאיני קשור לאף בית ספר לקרב מגע), וכיום אני עוסק באומנות לחימה אחרת (המעבר לא נבע מחוסר שביעות רצון מקרב מגע, אלא מנסיבות אישיות אחרות). מצ"ב קישורים לאתרים שונים בתחום קרב המגע (העמותה המקורית שהוקמה ב-1978 התפצלה למרבה הצער למספר איגודים שונים): http://www.kravmaga.co.il/ http://www.kravmagaisraeli.com/ http://www.kami.org.il/index_eng.htm אגב, אל תסתפקי בהמלצתי זו או בהמלצות אחרות של משתתפים בפורום. חשוב מאד שתבקרי בבתי ספר שונים (של אומנויות לחימה שונות) ותתרשמי בעצמך מאומנות הלחימה, מהמורה ומהתלמידים. בברכה, אורי.

למעלה