שאלה

מצב
הנושא נעול.
שאלה

שאלה
אני נמצאת בעיצומם של הליכים. הכרתי גבר פנוי ואני מעוניינת לפתח איתו את הקשר לקשר עתידי. האם גם כעת, כשאני כבר פרודה אסור לי הדבר? האם עליי להמתין עד לגט עצמו?

תשובה

שאלה
אני נמצאת בעיצומם של הליכים. הכרתי גבר פנוי ואני מעוניינת לפתח איתו את הקשר לקשר עתידי. האם גם כעת, כשאני כבר פרודה אסור לי הדבר? האם עליי להמתין עד לגט עצמו?
תשובה
יחסי אישות עם אחר מזכים הבעל בקבלת גט ולכאורה הם לא צריכים לפגוע בך כיוון שבכל מקרה אתם בהליכי גירושין. אולם מבחינה מעשית וכדי למנוע צעדים נקמניים מצד הבעל רצוי להמתין עד לאחר הגט.

תשובה

שאלה
תשובה
קיום יחסי אישות עם גבר זר עלול לפגוע בזכותך למזונות אשה. אם את מקבלת בינתים מזונות אשה, כדאי להיות מאוד מאוד זהירה... מעבר לכך - על פי ההלכה, את אסורה על "בעלך ובועלך", ועל כן במידה והדבר יתגלה לבעלך והוא יוכיח זאת בבית הדין הרבני, לא תוכלי להנשא בנישואין יהודיים לאותו אדם. קחי בחשבון שנישואין אזרחיים כן אפשריים ובכל מקרה אם יוולד לכם ילד, גם ללא נישואין (כמובן ל א ח ר שתתגרשי) הוא לא יהיה ממזר אפילו אם הוכרזת כ"אסורה" על אותו אדם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה