שאלה

עופר ב.ה

New member
שאלה

בסרט בו הייתי אתמול ("מתחת לחול") הוזכר סיפרה של ויג´יניה וולף - הגלים. מאחר שטרם קראתי מספריה (אוי לבורות), אשמח אם מישהו יכתוב במספר מילים על מה הספר (בין עם עלילה או נושאים המועלים בו). תודה עופר

הגלים - אחד הספרים האהובים עלי

מה אמרו עליו אתמול? אני מסוקרנת. בכל אופן, זה לא ספר קל לקרוא והרבה אנשים בכיתה שלי לא אהבו אותו בכלל. בתחילת כל פרק יש תיאור טבע, שאם מתעמקים בו מאד רואים הקבלה בינו לבין השלב בחיים שבו נמצאים הגיבורים, מינקות ועד זקנה. הגיבורים הם 6 - 3 גברים ו-3 נשים שהיו חברים מילדות והם מספרים כל אחד בתורו על מה שקרה לו ולחבריו. היה חבר נוסף שנהרג, שהוא בעצם הגיבור השביעי החבוי. המבנה של הספר מוזר מאד. בכלל קשה לקלוט מה קורה שם ומי נגד מי, אבל הספר שבה אותי לחלוטין. הציטוט החביב עלי בעולם בא מהספר הזה: "I am not one and simple, but complex and many" - אני חושבת שהציטוט הזה מאפיין יפה גם את הדמויות, שעושה רושם שאין גבולות מוגדרים ביניהם (ואולי הן מדומינות לחלוטין? אולי זה שנשאר לספר עליהם בפרק האחרון, שהוא גם זה שנחשב הדמות המייצגת של וולף עצמה, המציא אותם בכלל?), גם את הספר עצמו, שהוא ממש לא פשוט וגם את וירג´יניה וולף, שכל דבר שהיא כתבה אפשר לקלף עוד ועוד ולא להגיע לסוף, כמו בצל. בכלל, וולף היא נהדרת. אני ממליצה עליה בחום.

עופר ב.ה

New member
לא ממש אמרו עליו

בסרט, הדמות הראשית, אנגליה במקור שעברה לגור בצרפת, היא מרצה לספרות אנגלית במקצועה, והיתה סצינה שבה היא מקריאה לסטודנטים מונולוג של אישה מספרה של וולף. כרגע אני לא זוכר אותו, אבל הוא היה מאוד יפה
. הסרט מומלץ, כתבתי עליו (בקצרה) כאן, בפורום סרטים. עופר

אושר מ

New member
תודה על הקישור. בדיוק התכוונתי ללכת

לקרוא. ואגב - גם אני לא קראתי וירג´יניה וולף...

למעלה