שאלות... הרבה

Quicksilvermad

New member
שאלות... הרבה

היי כולם! אני יעלי ואני לומדת בתיכון. אני מקווה שזה לא נשמע קצת מטופש אבל אני די חושבת על הלימודים שאחרי הצבא למרות שזה די רחוק וחשבתי על לימודים בארה"ב. בגלל שאני בתחילת התיכון זאת אומרת כיתה י', ואם אני ארצה להחליף מגמה אני אוכל, אני בודקת אם המגמה שאני נמצאת בה (ביוטכנולוגיה) תוכל לעזור לי כאשר אני ארצה להתקבל לאוני'. לאוניברסיטה שבה אני מתעניינת יש תנאי קבלה ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין אותם. אז ככה כתוב שאני צריכה הכנה בבית ספר התיכון שהיא: 4 שנים מתמטיקה שנה פיזיקה שנה כימיה 3 שנים אנגלית עכשיו השאלות... * מה זאת אומרת שנים? איך אני יכולה להמיר את היחידות שאותן אני עושה בארץ ליחידות לימוד שם? * אני היום לומדת 5 יח' מיקרוביולוגיה, 5 ביוכימיה ו5 כימיה ובנוסף אני לומדת פיזיקה לא לבגרות. האם זה מספיק? כיוון שדורשים ממני שנה פיזיקה? בשנה הבאה אני אמורה להפסיק ללמוד פיזיקה ולהמשיך עם כל היתר... * לפי היחידות לימוד האם מספיקות לי 4 יחידות מתמטיקה? באתר אחר שנקרא College Board אולי אתם מכירים... על אותה האוניברסיטה כתוב במקום הפיזיקה והכימיה - 2 יחידות מדעים, מה זה אומר? וכתוב שצריך יחידה Social studies מה המקביל של זה בארץ? תודה רבה, יעלי

WC

New member
פי, ילדה עם מתרות!

כעקרון את נחשבת כתלמידת חוץ, ולכן אין לך מה לשבור את הראש מול הקריטריונים של הצלמידים האמריקאים, כי ועדת הקבלה תשקול את תעודת הבגרות שלך, בידיעה שהיא בנויה אחרת. אישית, האסלה ממליצה לך ליצור קשר עם משרד הקבלה של האוניברסיטאות אליהן את רוצה להגיש קבלה ולברר את תנאי הקבלה לתלמידים ישראלים. אבל גם זאת בשעה טובה, הרי זמן יש והקריטריונים מתשתנים משנה לשנה. רק כידע כללי, מדעי החברה (SOCIAL STUDIES)כולל בתוכו הרבה מקתועות הומנים, כך שהיסטוריה, כלכלה פסיכולוגיה וכיוב יחשבו לך כמקצועות למדעי החברה (אגב, גם תנ"ך יחשב כאחד). אבל שוב, אין לך מה לרוץ ולתור אחרי היחידות הללו, כי את התעודות שלך שוקלים אחרת מאשר אלו האמריקאיות. וגם חשוב לומר שליחידות הלימוד הישראליות אין המרה לאלו האמריקאיות, אבל הן כן חשובות, היות ואת זקוקה לתעודת בגרות עבור קבלה. בתקווה לעוד שאלות, הגיגים, ועדשות מגע שלא מגרדות בעין. WC תפוס

Quicksilvermad

New member
תודה רבה ושאלה../images/Emo140.gif

המון תודה זה מאוד מאוד עזר לי!:) עוד שאלה... לפי המערכת שלי אני לא אוכל לעשות בגרות בפיזיקה עכשיו אם אומרים לי שדרושה הכנה בפיזיקה ברמה של שנתיים לפי מה שכתוב שם, זה משנה אם יש לי בגרות בזה או שפשוט למדתי את המקצוע במשך שנתיים? עוד פעם
, יעלי

למעלה