שאלות ותהיות לגבי לימודים והוראה

שאלות ותהיות לגבי לימודים והוראה

נושא שמציק לי בערך כל חיי המקצועיים בתחום הזה ואף פעם לא העלתי לדיון. מעניין אותי לדעת מה אנשים חושבים ואני בטוח שכל אחד מחזיק בדעה שונה מהאחר. מה הופך בעיניכם אדם להיות ראוי לתואר "מורה" בתחום המגע? הרי מבחינה אקדמית אין דבר כזה... המורים הכי נחשבים \\ מחזיקים באותה זכות חוקית לקרוא לעצמם מורים, כמו משה מהמכולת שלמע עיסוי שבדי מזורז וסיים אתמול... אני למשל קיבלתי הצעות ללמד כבר לפני 3 שנים ולא הסכמתי כי הרגשתי "לא ראוי". למה לא ראוי? לפי הקריטריונים שלי, מורה צריך להיות בראש ובראשונה משופשף מאוד. ואני, כולה 4 שנים לפני לא ידעתי מה זה אפלוראז'! שאני אקרא לעצמי "מורה"? נראה לי קצת הזוי... אמרתי לעצמי שמוטב שאשמור את השלב הזה לגיל 40-50 כשיהיה לי גם נסיון של "שועל וותיק"... ישנם הרבה אנשים שתחילו איתי את דרכם בתחום, לא התקדמו מקצועית יותר ממני ובהחלט מרשים לעצמם להעביר קורסים של שבדי, תאילנדי, ואפילו דיקור, רקמות עמוק ורפואי רחמנא ניצלן... הקטע העצוב יותר הוא שהם אפילו לא ממש מרגישים "מורים" או איזשהו ייצר להוראה. זה פשוט יותר כלכלי זה הכל... בעיניי זה סוג של זילות של המקצוע בחלק מהמקרים. אז אמרתי ששפשוף זה דבר שחשוב לי. חשוב לי גם מיקוד. מורה לעיסוי רקמות עמוק מבחינתי צריך להיות בנאדם שהתמקד בתחום הזה כל הקריירה שלו ולא מלמד גם שבדי תאילנדי וצרפתי תוך כדי. חשוב לי גם נסיון ההוראה. אלא אם כן זה מקרה ממש יוצא דופן - אני לא ארצה ללמוד במחזור ראשון של אף מורה באף תחום וגם לא בשני. חשוב לי הפאסון. חשוב לי שהמורה שלי יהיה ידען גדול בנישה שלו. מורה לעיסוי רקמות עמוק שלא יודע להגיד לי מה יש מתחת לאמצע שלי עד העצם בכל מקום שאני מניח אותה על הגוף שלו - הוא לא מורה מבחינתי. מורה לדיקור שצריך לפתוח ספר כדי להזכר איפה כל נקודה נמצאת - הוא אולי מטפל ממדרגה ראשונה, אבל המורה שלי הוא לא יהיה.... אז אני מסכם את זה לשפשוף (נסיון קליני), נסיון בהוראה, ידענות ומיקוד בתחום... מה איתכם?

0 אור 0

New member
אני לא מסכימה עם המיקוד

ומסיבה אחת - שאחד המורים הידענים והמשופשפים והמנוסים ביותר בארץ, מעביר מצד אחד קורסים מאד מתקדמים ומדויקים בעיסוי רקמות עמוק ועיסוי רפואי שיקומי ,ומצד שני סדנאת סוף שבוע לעיסוי תאילנדי או עיסוי רגליים תאילנדי בתור מישהי שלמדה אצלו רק קורסים הוליסטיים , אני יכולה להגיד לך שהעובדה שבקורס אנמו, הוא מסביר לנו לעומק את הפתולוגיות באיזור שעליו אנחנו לומדים, אולי לא הכרחי לקורס קצר כזה, אבל החלט הוסיף ותרם המון. עם שאר הדברים שאמרת אני מאד מסכימה. יוצא לי להתקל מדי פעם במתיימרים להיות מורים שאני פשוט נדהמת מהתעוזה שלהם ללמד, ולצערי גם בתלמידים של כל מיני בתי ספר חפפניים (מאלו שהתכתבנו לגביהם בעבר במסרים) - כדי להוסיף חטא על פשע, הם גם לא יודעים בעצמם, וגם מהר מאד מתיימרים להפוך למומחים ולהעביר סדנאות לאחרים. הבעיה הגדולה היא שבמדדים של ניירת קשה מאד להבדיל בין אלו לאו - לכל אחד יש קלף יפה על הקיר, ורק הרזומה האמיתי בשטח והמגע והידע מגלה את האמת.

מורה טוב .

שלום, נושא חשוב העלת כאן ואני הקטן שמח להשתתף בעיני מורה הוא קודם כל מי שהטבע שלו הוא להיות מורה מאלו שאנשים מקשיבים כשיש להם מה לומר ופונים אליהם לעצה קצת דומה למטפל טוב . באופן איש במסעי הארוך בטיפול וברפואה המשלימה יצא לי לפגוש גם מאלו וגם מאלו קליברים כבדים שכבר עשרים שנה מלמדים ולפעמים המציאו את השיטה וכאלו "שזה כבר הקורס השביעי שהם מלמדים " ונאמר עליהם שהם מכירים את כל שמות השרירים ניסיון מעשי בתחום הזה הוא זה שבונה מטפל טוב ואחרי מאות שעות אולי גם מורה טוב הידע לעומק ולרוחב לדעתי מאוד חשוב כי הוא זה שנותן את התמונה הכוללת ורק דרכה אפשר להעביר חומר לאדם אחר נושא המיקוד הוא מאוד אישי לאדם ולדעתי הוא פחות קריטי כי החיבור בין שיטות שונות הוא לפעמים קרוב ונחוץ לטיפול וכמונו שלמדנו ארבע וחמישה תחומים טבעי שגם מורה טוב ילך בדרך הזו . לדעתי כמו בכל תחום הקצף צף על פני המים שלא לומר את הדברים בגסות ואלו שהם פחות טובים נדחקים לשולים והטובים עולים ועולים למעלה ולך נחום אני אומר קח בידיך את המושכות ורוץ גם להוראה למענך ולמען המטפלים והמטופלים . דניאל

יאללה שכנעת אותי

אני רץ לפתוח כיתה של עיסוי שבדי בתאילנד

0 אור 0

New member
אבל כשתחזור לארץ

תוכל לפתוח לנו סדנת בודי לפי הפניות יש ביקוש עצום

מורה טוב הוא...

מורה טוב הוא קודם כל דוגמא אישית, ובעל ידע מקצועי רב ושנים של ניסיון .למורה טוב יש את היכולת להקשיב ולענות על סמך ניסיון רב.מורה טוב הוא זה שתלמידיו באים לאחר השעור לומר לו שהיה שיעור מדהים . ושתלמידיו בסיום הלימודים מבינים ויודעים את החומר הנלמד ב100% ותמיד תמיד הם ידעו שאם ישנם שאלות הם יוכלו ליצור קשר עימו וימצאו מענה לשאלותיהם. ישנו הבדל עצום , בין ללמד עיסוי רקמות עמוק או עיסוי רפואי (מבחינת היקף החומר והידע הנדרש) , לבין להעביר סדנא מרוכזת בתחום ספציפי וממוקד. אני לדוגמא לא העיז לעמוד מול כיתה בעיסוי שבדי אלא רק לאחר שנתיים כמתרגל. למרות שיש לי ניסיון רב בהעברת סדנאות ,הדרכה, ושיעורים פרונטליים (בעברי איש חינוך) לסיכום, מקצועיות דוגמא אישית, אוקיינוס של סבלנות וסובלנות ,ניסיון רב מאד.ולהיות בן אדם.

חנוש45

New member
תשובה באיחור אבל אגיב בכל זאת ../images/Emo13.gif

נחום, אני מסכימה כמעט עם כל מה שאתה אומר לגבי הגדרת "מהו המורה". בשש שנים שבהם אני למדתי עיסוי (ועדיין ממשיכה ללמוד) גיליתי כמה מורים מדהימים בעיני וכמה מורים שלא התרשמתי מהם כל כך. לדוגמא- המורה לעיסוי נשים בהריון ותינוקות (לא אציין את שמה בפורום) מלמדת 13 שנה בתחום זה אבל למרבה הפתעתי באחד השיעורים אצלה גיליתי שהיא בעצם לא יודעת את שמות העצמות, שמות השרירים וכל מיני, זה בהתחלה הפריע לי מאד כי בעיני מורה חייב לדעת אנטומיה אחרת הוא לא יכול לטפל או ללמד אבל משום מה... אחרי כמה שיעורים אצלה ראיתי שקיבלתי הרבה ידע ממנה מבחינת איך להתחבר לאינטואציה במצבים שקורים לתינוק ואיך לטפל בו נכון. סטונדטית אחת שהיא אמא הביאה תינוקת שלה והיא פתאום התחילה לבכות והאמא לא הצליחה להרגיע אותה והמורה פשוט ביקשה ממנה רשות לקחת ממנה את התינוקת כדי שהכיתה תראה איך אפשר להרגיע אותה ובעזרת העיסוי שלה עליה, היא פשוט הפסיקה להתבכיין תוך חצי דקה והתחילה לחייך. אז נחום, יש מורים שחסר להם ידע פה ושם אבל יודעים ללמד את מה שצריך לדעת. הציעו לי בעבר להעביר קורסים של עיסוי תאילנדי ועיסוי שבדי לקהילת חרשים וכבדי שמיעה אבל אמרתי להם שאני לא יכולה להעביר קורס שלם כמו שמעבירים במכללות אלא להעביר סדנאות בקצרה של 3-4 מפגשים כי הרי אין לי מספיק ידע ללמד כמו המורים שמוסמכים לכך. אגב הסדנאות שהעברתי הם רק לאנשים שחובבים עיסוי ולא בעצם למטפלים אשר רוצים להוסיף ידע ואז לטפל באחרים כי אני ממש נגד זה. טוב, נראה לי שעשיתי מגילה ארוכה מספיק.. אסיים עד כאן
אגב.. שוב, איך עורכים את החתימה מלמטה? שוב הספקתי לשכוח

מייק34

New member
לימודים והתמקצעות בתחום העיסוק

לנחום וחברי הפורום שלום רב נחום אני חושב שלכל דבר בחיינו יש את הרגע והזמן המתאים בכדי להגשים את עצמנו או להמציא את עצמנו מחדש וכמה פעמים בחיים אנו אומרים לעצמנו איזה פיספוס הייתי צריך להתחיל עם המקצוע כמה שנים ליפני אבל כפי שאמרתי לכל דבר יש את הזמן שלו והרגע המתאים ביותר להגשמה ולא צריך להצטער על כלום בעניין מטרותייך בתחום המקצועי לדעתי כאשר אתה בשל ומאמין בעצמך סמן את המטרה ותישאף להגיע אליה בקצב שלך וכמובן תתמקצע ותלמד כל הזמן זו הדרך הנכונה להצלחה כאשר אתה מסמן מטרה יש לך לאן לכוון ואוליי הפגיעות לא ייהו כל כך מדוייקות בהתחלה אבל לאחר זמן מסויים של ניסיון והשתפשפות במקצוע אתה תפגע במטרה ותכבוש את היעד אמרו חכמים אין דבר העומד בפניי רצון וצדקו מהכרות שלי איתך בפורום אני חושב שאתה ראוי ללמד ולהעשיר את הסובבים אותך בתחום העיסויים כמו כן לדעתי יש לרכוש ניסיון רב בטיפולים על מנת להכיר את מגוון שיטות העיסוי והטיפול ולהביא משהו מניסיונך האישי מאחר שבספרות בקטגוריית העיסויים הרפואיים כבר נגעו ברוב הפתולוגיות ולפעמים לאחר עיסויים אתה מקבל פידבקים ממטופלים וממשיך באותה שיטה ורוכש ניסיון ואז אתה רואה ששיטת הטיפול עובדת וראוי ביותר להעבירה כשיטת עיסוי שלך המאפיינת אותך לדעתי אתה יכול להתחיל בקטן וללמד קבוצה של אנשים עיסויים חוויתיים רק בשביל לקבל את תחושת המדריך או המורה מאחר שישנם מורים שאולי שולטים בחומר הלימוד אך אינם כישרוניים בהעברתו לתלמידים וראיתי בחיי מורים כאלו אבל תנסה ולדעתי לאט לאט תגיע ליעד הנכסף ומה שנישאר לי ולכולנו לאחל לך בהצלחה מיכאל אברגיל מאמן כושר לשיקום עמוד שידרה ולגיל השלישי ומעסה רפואי

למעלה