שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

שלום לכולם, מצורפת תקשורת מייל שלי עם חבר טוב בשם קובי, השאלות שהוא שאל היו מאוד מעינות, וחשבתי שכולכם תוכלו להפיק מהתשובות עליהן. מקווה שתהנו מהן, בברכה שפי היי שפי שבוע טוב ומבורך רציתי לשואלך -ברשותך כמובן א.ב"סוד" תמיד אומרים שאין לקנא כי קנאה מעידה על חוסר . אך אני שואל הרי בוודאי שפעמים אנו חשים חסרים החיים יוצרים יותר מידי הזדמנויות לראות עד כמה אתה חסר.סתם לרמות את עצמך ולומר שהכל מושלם אצלך? ב. בנושא הסוגסטיה(השאה עצמית)- אני מבין שזה טוב ויעזור למי שיש את הכוחות הללו ואינם מנצלם וההשאה עצמית עוזרת לו לבנות את מה שגלום בתוכו ,אך למי שאין את מה שאומר בהשאה עצמית מה זה יעזור לו? ( למשל מה יעזור אם אדם יאמר לעצמו שהוא כדורגלן טוב וביצועיו משתפרים מיום ליום , אם הוא שחקן גרוע ואין לו כישורים כלל) זו סתם עבודה בעיניים , הלא כן? ג. למה ב"סוד"לא מתמקדים גם באיזהו עשיר ? השמח בחלקו!(אע"פ שיש גם מאמרים כאלו). אני כן בעד שאדם ינצל את כישוריו(ולכן הוא צריך להאמין בעצמו, ביטחון עצמי , תוכנית מסוימת וכ'ו וכך יתרום מכישוריו).אך זה נראה גם יותר מזה- למשל: דרכים להשיג רכב שווה, פלאפון שווה ,דירה עם בריכה, מיליונים וכ'ו וכ'ו , האם זה מה שיביא לאדם אושר? אינני בטוח כלל.בד"כ לאחר שאדם משיג את הדברים הללו לאחר שבועות מספר הריגושים יורדים ומחפשים ריגוש אחר(זאת לבטח לא החברה "הערכית" שאנו רוצים לבנות עליה בעתיד). תודה מראש על התיחסותך. --------------------------- הי קובי א. זה לא החיים יוצרים, זה אנחנו יוצרים במחשבות שלנו. קח דוגמה, הייתי מקפיץ אותך עכשיו לאנגליה של הנרי השמיני, אתה בן חצר המלכות, האיש האהוב ביותר על המלך. יש לך כל מה שניתן לקבל באותו זמן, כסף, אוכל, נשים, הופעות מוזיקה - הכל. אבל השרותים שלך הם בור שאתה שסליחה על הבוטות צריך לחרבן לתוכו שמסריח בטירוף, המים הם מי באר, והם אף פעם לא ממש קרים, אין נייר טואלט כמו שצריך, אין לך טלוויזיה או ספרים, לפחות לא במגוון של היום, הנשים הכי יפות שיביאו לך לא מתקרבות לאישה המודרנית, למעשה הן ממש מכוערות במושגים של היום. ואלה האנשים הכי עשירים והכי "מצליחים" של אותה תקופה. דבר דומה יקרה כנראה אם תשווה את היום לעוד 10-20 שנה. אתה תרגיש אולי שאתה יותר עני ממה שאתה עכשיו. אבל אתה יודע מה משותף לכל התקופות האלה, אנשים תמיד רצו להיות במקום טוב יותר, להרגיש שהם יותר טובים מאחרים, שיש להם יותר, שהם יכולים להרשות לעצמם כל מה שהם רוצים. אז זה הכל בראש הכל מחשבות. תראה - לי יש מספיק מזל בחיים (מזל זו אגב הכנה + והזדמנות) שאני כמעט תמיד מקבל את מה שאני רוצה וצריך, זה אומר שהיו לי מספיק הזדמנויות, לרצות משכורת יותר גדולה, בית יותר יפה, זוגיות טובה, מכונית וכו וכו, וגם השגתי את כולם. ואתה יודע מה, אני הייתי מאושר לפני זה, ואני מאושר עכשיו, וכשאני לא מרוצה, או מרגיש שאני צריך משהו חדש, אז זה לא משנה כמה כסף יש לי ולאישתי, זה לא איזה בית אנחנו חיים או איזה מכונית אנחנו נוסעים, אנחנו פשוט נרצה עוד, או משהו אחר. מה שחשוב לזכור שזה הכל בראש, וכבר עכשיו יש לך דברים מצויינים ומדהימים בחיים, אם לא תלמד להנות מהם ברגע זה, לא משנה מה תשיג, תוך כמה זמן ההתלהבות עוברת, ואתה שוב תרגיש שמשהו חסר לך. אז מה שחשוב זה ללמוד להנות ממה שיש לך, ולראות את הטוב בדברים שיש לך. אין מה לקנא באחרים, אתה לא רוצה את הברכות שלהם, כמו שאתה לא רוצה את הצרות שלהם. ב. השאה עצמית עוזרת בכל מקרה. אבל אתה צודק במידה מסוימת במה שאתה אומר, העניין הוא כזה, אנשים צריכים לזהות מה הם באמת רוצים וצריכים, ואז ההשאה העצמית תעבוד, כי זה מה שנכון להם, והיקום יודע את זה. למשל "אני הולך לפגוש דוגמנית מהממת, שתאהב אותי ותרצה אותי תמיד, ולהתחתן איתה" אתה יכול לומר את המשפט הזה מהיום ועד הלילה, ואולי אם יהיה לך חוסר מזל של ממש - גם תקבל את זה - רק כדי ללמוד שזה לא מה שבאמת רצית. רוב מי שאומר את זה - מה שהוא רוצה באמת זה "אני רוצה לפגוש בחורה שתאהב אותי ותעריך אותי, ושאני אוהב ואעריך אותה, שנתאים אחד לשני, ושנבנה ביחד זוגיות נפלאה. אתה מבין מה ההבדל. אז אם אדם מבקש את הדוגמנית, יכולים לקרות כמה דברים. 1. הוא לא יקבל את זה או שום דבר אחר כי זה לא נכון לו. 2. הוא יקבל את הדוגמנית, אבל זה לא יעבוד לו מסיבות שונות, יאבד את ההתלהבות, היא לא תהיה מספיק חכמה או קרובה אליו, או שהיא לא תרצה אותו לאורך זמן, וכדומה 3. הוא יקבל הזדמנות להכיר את הבחורה שבאמת מתאימה לו, אבל מרוב שהוא מחפש את הדוגמנית הוא אפילו לא יראה את זה - וישאר לבד. בגלל זה מדברים על להיות בהתאמה עם הבקשות שלך, זו הדרך היחידה שאתה יכול באמת לקבל אותן. ג. די ענינו על החלק למה זה נכון העשיר השמח בחלקו בתשובות הקודמות, זה מאוד חשוב שאתה מבין אתה זה. מצד שני אין שום דבר רע בלרצות עוד כסף. אתה יודע שאם הכסף היה מחולק שווה בעולה לגמרי, היו לך ביד מליון לירות שטרלינג? מה שזה אומר של 90% מהאנשים מגיע בעיקרון שיהיה להם הרבה יותר כסף, ולכן זה הגיוני לרצות יותר. מעבר לזה כסף הוא דבר מדיד מאוד, והוא סוג של אנרגיה, כי תן כסף לאדם טוב הוא יעשה טוב, תן כסף לאדם רע (אין באמת אנשים רעים, בתחלס יש אנשים מבולבלים) והוא יעשה דברים שאינם טובים. ובדר"כ ככל שאדם עושה יותר מה שנכון שבשבילו, וככל שהוא חי יותר מאוזן, כסף לא יהיה בעיה. אני עובד עם אנשים שמרוויחים הרבה כסף, והם נמצאים במקום נוח בחיים שלהם, ותתפלא כמה הם יותר נחמדים ועוזרים אחד לשני, ומתנדבים למרות שהם לא עשירים גדולים, פשוט בגלל שבעיות הנוגעות לכסף, קצת פחות מטרידות אותם מאחרים. הסוד מדבר המון על כסף, מפני הוא מתחיל מהפשוט, הוא מדבר על מה שכולם רוצים יותר ממנו כדי ליצור את העניין הראשוני, ואין הוכחה מהירה יותר שהדברים עובדים, מלהשיג כסף או מכונית, ותאמין לי שאם בן אדם הצליח למשוך לחייב כסף, או זוגיות או משהו אחר שמשמעותי בעיניו, הוא ידע לעשות זאת גם עם דברים אחרים שחשובים לו, ברגע שהוא ילמד לזהות אותם. טוב, זה היה די מעניין. אני הולך להעלות את השאלות שלך והתשובות לפורום, בלי להזכיר את שמך כמובן, שגם אחרים יוכלו ללמוד מהן. בברכה שפי בתאריך 8 בנובמבר 2009 02:08, מאת רועי חזן <[email protected]>: בס"ד היי שפי שבוע טוב ומבורך רציתי לשואלך -ברשותך כמובן א.ב"סוד" תמיד אומרים שאין לקנא כי קנאה מעידה על חוסר . אך אני שואל הרי בוודאי שפעמים אנו חשים חסרים החיים יוצרים יותר מידי הזדמנויות לראות עד כמה אתה חסר.סתם לרמות את עצמך ולומר שהכל מושלם אצלך? ב. בנושא הסוגסטיה(השאה עצמית)- אני מבין שזה טוב ויעזור למי שיש את הכוחות הללו ואינם מנצלם וההשאה עצמית עוזרת לו לבנות את מה שגלום בתוכו ,אך למי שאין את מה שאומר בהשאה עצמית מה זה יעזור לו? ( למשל מה יעזור אם אדם יאמר לעצמו שהוא כדורגלן טוב וביצועיו משתפרים מיום ליום , אם הוא שחקן גרוע ואין לו כישורים כלל) זו סתם עבודה בעיניים , הלא כן? ג. למה ב"סוד"לא מתמקדים גם באיזהו עשיר ? השמח בחלקו!(אע"פ שיש גם מאמרים כאלו). אני כן בעד שאדם ינצל את כישוריו(ולכן הוא צריך להאמין בעצמו, ביטחון עצמי , תוכנית מסוימת וכ'ו וכך יתרום מכישוריו).אך זה נראה גם יותר מזה- למשל: דרכים להשיג רכב שווה, פלאפון שווה ,דירה עם בריכה, מיליונים וכ'ו וכ'ו , האם זה מה שיביא לאדם אושר? אינני בטוח כלל.בד"כ לאחר שאדם משיג את הדברים הללו לאחר שבועות מספר הריגושים יורדים ומחפשים ריגוש אחר(זאת לבטח לא החברה "הערכית" שאנו רוצים לבנות עליה בעתיד). תודה מראש על התיחסותך. בברכה שפי

תודה רבה! ../images/Emo140.gif

לי אישית זה הוסיף המון

למעלה