שאלות כלליות

אין כאן קיפוח

רוב הקבוצות מעורבות, ויש גם קבוצות בהן עברית תהיה יותר שלטת. כל הרוסים שירצו להיות אלפים חייבים להיות בקבוצה ישראלית. זה נראה לך הטייה לרעתך?

sparrow_ml

New member
סליחה..

לאותם רוסים ש"יצתרכו" לשחק בקבוצות ישראליות אין בעיה של שפה בכלל!!!! [כי אחרי הכל הם גם דוברי עברית... תקן אותי אם אני טועה] ואילו לאותם ישראלים שאינם דוברי רוסית יש בעיה מעצם העניין שהם לא דוברי רוסית!! כך שאין סיכוי שיוכלו להשתלב בקבוצה מעיין זו. [אני אומנם הסכמתי עם חברי כי נדבר עברית, גם עם דוברי הרוסית שבינהם] ואם אתה אומר לי שאין לי מה להרשם לגונדור רק בגלל שהקבוצה מוגדרת לשפה הרוסית אז אני כבר מודיע לך שנעלב אני קשות מכך!!!

Toyvo

New member
גונדור

אם כל שאלות הנוגעות לגונדור, אתה מוזמן לפנות לדואל שלי. לגבי העברית: לחלק ניקר מהשחקנים בקבוצה שלנו (כולל הקפטן) אין שליטה מספיקה בשפה שתאפשר להם לשחק בהצלחה בעברית. לכן, בשבילינו העברית היא שפת העלפים שרק מעטים מאוד בקבוצה יודעים לדבר בה. אם תחת האילוץ החשוב הזה תוכלו למצוא דרך להשטלב בקבוצתינו, אתם מוזמנים לפנות אלי ישירות.

דוד לוי

New member
אבל באמת ק"ת

למה אתם כל הזמן אומרים "רוסים וישראלים" במקום "עולים ו-"ותיקים", זה נשמע רע מאוד.

MiSHUTka

New member
שלושה שגיות...

ידידי, sparrow_ml בנאומך עשיתה שלושה שגיות: שגיה ראשונה - אתה מתווכח עם מאסתר, במיוחד עם מאסתר הראשי של המשחק, ועוד בצהקות כמו שהבנתי מהקונטקסת. דבר שעובר לך יחסית בקלות בפורום, במשחק יגרום להחזרתך הביתה. שגיה שניה - אתה מדבר על הדברים שעדיין אינם קיימים, אני מצתת : "...אך חברי שישחקו בצבא גונדור ידברו עברית...". זה ששאלון שלך הגיעה ורשום בו גונדור, "קבוצה של סלביק" וכדומה, עדיין לא מבטיח שתשחק בקבוצה הזאת. את השאלון קודם כל רואים מאסטרים, ואנחנו מחליטים האם לעביר אותו לקפטיין או לא .כעיקרון אנחנו משתדלים לתת לשחקן את מה שהוא מבקש, עד שזה לא פוגעה בקונצפת של המשחק. והדבר שאתה מציעה פוגעה. שגיה שלישית - רוב הקבוצות הן מעורבות או דוברות עברית וחסרים להן אנשים איכותים. לקבוצות ששפה שלהן מוגדרות כי רוסית יש הרבה שיקולים וסיבות של מאסטרים שזה היה כך. בכבוד רב מיכאל, מאסתר הראשי של "מלחמת הטבעת"

MiSHUTka

New member
רגע, אתה המסטר הראשי, או לשקה?

שנינו מסטרים ראשים. פשות יש חלוקת תפקידים. אני - אירגוני-פיננסי. לשקה בימוי.

sparrow_ml

New member
באשר לשגיאותי...

ראשית אני מתנצל על הנוקשות והחריפות שלי בהודעות הקודמות. (באותו היום שקראתי את התגובות למה שכתבתי, שהוא אותו יום שכתבתי את התגובות, הייתי במצב רוח מאוד קרבי.. שלצערי התבטא בהודעות שלי) שנית אנא תודיעו לי בקשר להצתרפותי לקבוצה שבא ביקשתי לשחק. אם זה אפשרי אני מוכן אפילו למצוא סיפור טוב לכך שאיני מדבר בשפת בני-האדם. ואפילו מוכן לחשוב על מצב של דמות אילמת או שהחליטה לא לדבר, אבל רק אם אף דרך אחרת לכך שאוכל לשחק בגונדור. ושוב אני חוזר ומתנצל, אך מוסיף כי כל ההתפרצות שלי היית מחוסר ידיעה על כך שהבדלי השפות נועדו לשימוש במשחק עצמו. דבר שכעת אני יודע ומבין. אני מצטער מעימקי נפשי אם פגעתי שמישהו באחת מהודעות אלה, וחייב להוסיף כי הרושם שקיבלתם לגבי הינו שונה לגמרי ממי שאני באמת. ולסיום: אנא שכחו מהודעותי הקודמות ותנו לי הזדמנות נוספת. בתקווה לסיכוי נוסף ולפתיחת דף חדש דרור [המוכר לכם כ- Sparrow_ML]

יופי של תיקון!!

הרוח החדשה שאתה מפגין היא הרבה יותר מהוגנת, אם כי תסכים איתי שהתקפי הזעם אופייניים יותר לברבארים במזרח מאשר לגונדור... היות וותיקי גונדור ושליטיה ידעו עלפית תוכל לנסות "להתברג" איפה שהוא, אולם זה לא מענייני להחליט. כך או כך, שים לב שאילם עדיין מבין מה אומרים לו. אני הייתי הולך יותר לכיוון של נצר לשושלת מידידי העלפים ש-אבוי- הוכה בשגעון-משהו, והוא מסרב לדבר בשפה המדוברת, ומתכונן ליום בו ישוב יורש איסילדור ויביא איתו כוחות אלדר להשיב את ליבות האדם לדרך הישרה ואת רוחם לחכמת הולאר... הקפטין של גונדור מסתובב כאן בפורום, והכינוי שלו: Toyvo פנה אליו. מקווה שעזרתי. (ואז, אם ימצאו המסטרים זמן להתייחס, נוכל להזמין בשימחה נציגים מגונדור לElven-PreGame)

Toyvo

New member
תיקון

איני קפטן של גונדור. תקרא לי סגנו, שרו, דובר הקבוצה וכו´, אבל אני (למזלי!!!!) לא הקפטן:))))

sparrow_ml

New member
תודה רבה על סיפור הרקע ../images/Emo13.gif

סיכוי גדול שאשתמש בו. אם המאסטרים יקבלו אותו כמובן.

isaackurtz

New member
דוברי עברית

שלום, אני ועוד בארך 6 שחקנים אמורים להיות גם בצבא גונדור ואנו כולנו מדברים עברית. נכון שהשפה העיקרית היא רוסית אבל היינו בכמה משחקים אחרים שדיברו אך ורק רוסית. ואני חושב שבכל זאת היסתדרנו בסדר ונהיננו.

sparrow_ml

New member
בקשר לשפה...

אל תבקש את סליחתי ואל תתנצל!! אומנם איני דובר רוסית [ואולי אפילו טיפה גאה בזה] ואולי אתה צודק שהקבוצה של גונדור מוגדרת כדוברי רוסית... אך חברי שישחקו בצבא גונדור ידברו עברית ואין שום סיבה שאני כאדם שאינו דובר רוסית אך רוצה לשחק בקבוצה של גונדור לא יוכל רק בגלל הגדרות השפה העכשיויים של הקבוצה ואם אני טועה בכך אז מצבנו ממש עגום... פריבילגיות לשפה במשחק כזה ממש לא אמורות להיות! וזאת בגלל שזו תהיה כפיה על השחקנים שאינם דוברי רוסית להשתייך למספר בודד של קבוצות. ומשמע הדבר הוא שהנאת המשחק תרד לאותם שחקנים, ואילו לדוברי הרוסית ההנאה מהמשחק לא ממש תשתנה. ובכך אני אסיים, בתקווה שהבהרתי את טענתי.

דוד לוי

New member
לא ממש

אני משוכנע שאין כאן אפליה אל רקע ספה, אלא על רקע שקולים הגיוניים: חלק "משחק התפקידים" בלארפ מבוסס ברובו על חילופי דברים בין המשתתפים, ואלו שאינם דוברי רוסית לא יוכלו לעשות כן עם רוב ה-"גונדורים" שהחליטו לדבר רוסית, מה גם שחלקם מתקשה בהבנת עברית, כעולים חדשים.

אולבסון

New member
נשמע כואב...

כששמעתי על הארוע, מיד שלפתי את "פטיש המלחמה" המרופד שלי והתחלתי לרפד וולרכך כל פינה שראיתי כדי שהוא יעבור את מבחן הבטיחות [לבטח הוא יעבור]. ואז שמעתי שבמשחק משתמשים בכלי נשק מעץ... זה לא כואב? קודם כל האם זה נכון? ואיך אני מגן על עצמי מעלת עץ וחרב עץ ואיך אני מתקיף בלי להכאיב למישהו? איל

אולבסון

New member
מה הכוונה?

זה לא עוזר לי אני צריך לדעת איך לא להפצע ואיך לא לפצוע. אני גם לא יודע איך להכין את כלי הנשק כשהם עשויים עץ.

Mammoth

New member
soft weapons

O.K. First of all if are used to working with "soft" weapons , every one would be nothing but glad if you would bring your WarHammer .You will be happy becouse you will use a weapon that you are familiar with and your targets will be safe . That´s about not hearting anyone . About the defence part .... Well , most , if not all , of the wooden weapon users are quite able fighter and will try to never hit you in a way that can harm you .... If you consider your self unlucky then do what i do - armor your self from chin to toe . Belive me - "Kaplas" based helmet and 1.5 mm thin alluminium quirass WILL keep you from harms way ! Dan - Mammoth , Sergant . Blue Mountains Patrol .

למעלה