שאלות תם

יעלנ2

New member
שאלות תם

ברוח פסח אבקש לשאול שתי שאלות אני משתתפת בשעורי ספינינג כ-3 פעמיים בשבוע אצל מדריכים שונים ותהיתי... 1) האם מדריך ספינינג אמור לרכב עם מתאמניו במהלך כל השיעור? רובו? חלקו או לא הכרחי שירכב בכלל (יש דבר כזה תורת האימון בספינינג?) 2) במצב 2 ברכיבה, האם הכתפיים אמורות להיות מעל האגן (כלומר לרכב זקופים) או נוטות קדימה באלכסון?

daykal

New member
../images/Emo140.gif היי יעל נ2

אצלנו המדיכות רוכבות איתנו במהלך השיעור וגם יורדות מהאופניים כדי לתקן יציבה ולבדוק דופק למי שעובד עם מד-דופק לגביי השאלה השנייה שלך אני אישית רוכבת בד"כ כשהגב שלי מוטה קדימה והידיים נמצאות על הכידון מקווה שהצלחתי לענות לך על השאלות ושיהיה לך המשך שבוע מקסים ומהנה

Guy Brand

New member
מסכים ומוסיף

אם תנסי לרכוב בתנוחת ניצב לקרקע, את בסה"כ תייצבי את הגוף מעל האופניים ולא תעבדי כ"כ עם הרגליים. קשה לי קצת להסביר את זה (מחסום שפה חדש), אבל תחשבי איך היית מצליחה לעשות את זה על אופניים רגילים ותראי שזאת לא תנוחת רכיבה אופטימלית.

רוןר9

New member
היי יעל

1) תפקידם של המדריכים בראש ובראשונה לאמן . כשהמדריך/ה על האופנים זה בונוס עבורום . יש אימונים שאני נאלץ לוותר על אופנים שלי לטובת מתאמנים שאין להם מקום בכיתה.וזו דרכי אני מאמין שזה הנכון יש מדריכים שחולקים עליי וזה גם בסדר. 2)במצב 2 נסי לעבוד ולהרגיש את שריריי הגלוטאוס ואת זוקפי הגב (ישבן לאחור גב ישר כתפיים משוחררות כמובן עם נטיה קדימה). למצב 2 יש גם ערך מוסף ותפקיד חשוב בהתאוששות הגוף והורדת דופק לאחר מאמץ רון9

תשובות :

1) תלוי במאמן תלוי במתאמנים. תאורתית הוא יכול גם לא לרכוב כלל, אבל לעטמי זה בד"כ פוגע במוטיבציה של המתאמנים (למרות שיש כאלו שכנראה מסוגלים להיות מדרבנים גם בלי לעלות על האופניים). אני אישית חושב שהאידאלי זה לרדת מספר פעמים ולעבור בין הרוכבים וכמובן בכל מצב שאתה רואה שמישהו זקוק לך/ עושה משהו לא בריא. זה אומר שמשהו כמו 70-80 אחוז מהזמן אתה רוכב עם הקבוצה. 2) לא זקופים. כמו כן במצב הזה שבדרך כלל מאופיין בעומס לא ממש גבוה חשוב לתת דגש על ה"משיכות". אם את זקופה לגמרי התנועה נעשית בעייתית וסביר שיופעל לחץ רב על מפרק הברך.

יעלנ2

New member
"ברח" לי מהר מידי...

ראשית תודה רבה לעונים. אסף, מצטרפת לדעתך שישנה חשיבות רבה להצטרפותו של המדריך לרכיבה זה בהחלט מדרבן (לפחות אותי...) ומעודד להגיע ליכולות גבוהות יותר. לאחרונה נתקלתי לצערי במדריכים שטוענים שמכיוון שהם מעבירים מספר שעורים ביום, נכון יותר שלא יעלו על האופניים בכל השעורים. אני חייבת לציין שבשעורים אלו, למרות נסיונם של המדריכים, הקצב, האווירה והאנרגיות לא היו זהות לשעורים בהם מדריכים רוכבים, לפחות מירב השעור עם המתאמנים. ולגבי מנח הגוף במצב 2 החכמתי - שוב, תודה!

בכייף

לי אישית קשה מאוד לא לרכוב עם הקבוצה. גם כשהעברתי למעלה מ20 שעורים בשבוע הייתי כך. פשוט חלק מהשעורים הייתי רוכב בעצימות נמוכה יותר. התקופה העליזה של ה8-8.5 אחוזי שומן חחח

למעלה