שאלות

באפי32

New member
שאלות

חג חנוכה שמח ד"ר בוצן מס´ שאלות לי אלייך : 1. מה זה הריון כימי? ( זה מופיע פה הרבה בפורום ) 2. האם יש להימנע מקיום יחסי מין כשבוע לפני היסרוסקופיה אבחנתית ? אני לאחר מחזור ivf אחד + 2 החזרות מוקפאים ללא הצלחה , וכעת אני לפני היסטרוסקופיה . 3. האם במהלך היסרוסקופיה אבחנתית , במידה והרופא מזהה הדבקויות או כל דבר אחר , הוא יכול להחליט על טיפול הבעיה בזמן הבדיקה ? 4. יש לי בן, הוא בן שנה ו- 4 חודשיים , באמצעות ivf - מיקרומניפולציה . במי השפיר מצאו שכרומוזום 13 ן -14 מחוברים , האם זה תוצאה של תהליך ההפריה ? תודה מראש באפי

תשובות

באפי32 שלום הריון כימי הנו מצב בו מאובחן הריון ע"פ בדיקת דם להריון, ובהמשך יש ירידה ברמת ההורמון עד העלמות ההריון, מבלי שהגענו לשלב בו ניתן היה לזהות את ההריון באולטראסאונד. יש להמנע מיחסים במידה והפעולה מתבצעת סביב או לאחר הביוץ, בכדי למנוע סיכון שתהרי לפני ביצוע הפעולה. במידה ומבוצעת היסטרוסקופיה אבחנתית, ללא הרדמה, לא ניתן לבצע פעולות כירורגיות במסגרתה, במידה ומבוצעת מראש פעולה בהרדמה, ניתן לבצע שלל פעולות כירורגיות נצרכות. המצב המתואר אצל בנך מחייב ביצוע בדיקת כרומוזומים לך ולבעלך, ובהתאם לממצאים בדיקות בהריון או במסגרת ההכנה להריון הבא. בדר"כ מצב זה הנקרא טרנסלוקאציה רוברטסיאנית כנראה מאוזנת אינו קשור דוקא לטיפול הפריון. ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה