שאלות

ישראל2004

New member
שאלות

רציתי לדעת האם מישהו התנסה בגידול יחד של סרטנים קטנים (שמוכירים בחנוית של דגים) או צבי מים מתוקים קטנים עם הדגים באקווריום? ויש מיחשהו כאן שנותן אוכל חי לדגים שלו....זה לא קצת מגעיל? וכל העינינים האלה של גוף חימום,פילטרים,משאבות ותאורה לא צורכים יותר מידי חשמל(יקר מידי....) והאם צריך להפעיל את החברה האלה גם בלילה?

glock X

New member
קודם כל תרגע ותנשום עמוק!!

גידול דגים זה לא דבר מסובך אבל זה נשמע מסובך רק בגלל שמפרטים ובוחנים נקודה אחת עם 9484 שירשורים זה מאוד קל לגדל דגים ועכשיו לתשובות לשאלות שלך : לסרטנים הקטנים קוראים לובסטרים הם חמודים ולא מזיקים אוכלים הכל ממש הכל החל מליכלוך ועד לתולעי דם, אפשר לשים אותם עם מרבית הדגים בתנאי שמאורגן להם מקומות מסתור. יש לי שניים כאלה באקוואריום ענקי עם שאר הציקלידים שלי שאגב נוסף עוד אחד היום ציקליד אפריקאי מטורף. בנוגע לאוכל חי לדגים מותר ורצוי לשים להם איזה מולי אחד או שניים בכמה חודשים זה חיוני מבחינת הוויטמינים שהם צריכים לקבל זה לא מגעיל אבל זה קצת קורע את הלב לראות אותם מתנפלים על דג וקורעים אותו אני הפסקתי עם זה. בנוגע לחשמל זה בכלל לא יקר אני מפעיל ביחד (תספור) גוף חימום, פילטר חיצוני, פילטר פנימי, תאורת פלורסנט, ומשאבה לרוב חוץ מהתאורה כולם עובדים רצוף אם תחשב את האמפרים ביחד אולי תקבל עליהם איזה 20 שקל לחודש, הגוף חימום זה שטויות והוא כמעט צורך הכי הרבה חשמל. הגידול לא ממש מסובך כפי שזה נשמע, זה כייפי, פצצות להסתכל עליהם, זה פשוט קל וכמעט הכי נוח וקל לגדל דגים כחיות בית, ואם נתפסת בזה אתה רק תשקיע ותשקיע זה לא נגמר אף פעם!!!!!! בהצלחה

wiz

New member
לא כדאי בכלל...

לובסטרים הם טורפים, והם ידאגו לצמצם לך את אוכלוסיית האקווריום מהרגע שתכניס אותם לאקווריום. הרבה דגים ישנים בסמוך לקרקעית, והם הראשונים שייטרפו. חבל. צבי מים (באמת חמודים) גם לא כדאי להכניס לאקווריום. גם הם טורפים דגים, ובנוסף הם מזהמים את המים וגדלים למימדים עצומים (ואז האקווריום כבר קטן מדי עבורם). אם יש לך בריכה שתוכל לגדל בה את הצבים זה נחמד, אם לא - לדעתי כדאי לוותר על הרעיון... פילטרים / משאבות / תאורה (פלורוסנט סטנדרטית) הם בלעי הספק נמוך מאוד (וואטים ספורים), ואינם אלו שמנפחים את חשבון החשמל בבית. מחמם צורך יותר הספק, אבל אינו פועל ברציפות זמן רב (רוב המחממים כיום הם בעלי תרמוסטט). פילטרים ומשאבות למיניהן אסור לכבות, תאורה אפשר ורצוי. גם הדגים זקוקים למנוחה, והם ישגשגו הרבה יותר אם תחקה את מחזור היום והלילה שבטבע מבחינת תאורה. אני אישית רכשתי שעון שבת פשוט שדואג לזה, ואני ממליץ בחום לאחרים על הרעיון.

למעלה