שאלת -מה אומר החוק - בנושא צילום ילדים

Luli Who

New member
שאלת -מה אומר החוק - בנושא צילום ילדים

האם מותר לצלם פשוט להגיע לתוך גן ילדים, בשעות הגן , לצלם אותם, להדפיס 3 תמונות ולשלוח את התמונות עם הילד להורים עם פתק " נא לשלוח 25 ש"ח או להחזיר את התמונות "
כשכל זה נעשה בהסכמת הגננת - מן הסתם היא הכניסה אותו - אבל ללא ידיעת או הסכמת ההורים ......

מעבר למשחק המניפולטיבי המגעיל על גבם של הילדים , מעניין אותי מאד ברצינות האם זה בכלל חוקי ?!

מידע לא משפטי - זה חוקי

גם מבחינת החוק- אני יודעת שיש אי בהירות לגבי צילום- והכוונה היא רק לפרסום התמונות [האם מותר לצלם מאחור? קבוצת ילדים? זה לא ברור] אבל זה רק לנושא פרסום

לגבי המקרה שלכם- נשמע לי כשר אבל מואי, מואי מואי מסריח

אבל אני כאמור לא עו"ד ולא הצלחתי למצוא חוקים לגבי צילום ילדים, וגם העו"ד של החברה לא הצליח למצוא לי בדיוק מה רשום [יכול להיות שהוא זרק עלי $$##@]

Luli Who

New member
גם אני קוראת על צילום במקום ציבורי

אבל , האם להכניס צלם לתוך גן ילדים בשעות פעילות הגן ללא ידיעת ההורים נחשב למרחב ציבורי ??

איכשהו - לא נשמע לי ......

כל כך מעצבן אותי הקטע הזה - אוף

applebee

New member
לא יודעת מה אומר החוק

אבל אני בשוק ממה שאת מתארת פה, זה באמת קרה???

Luli Who

New member
קרה ועוד איך קרה וזו לא פעם ראשונה !!!

שנה שעברה, אותה הגננת, עשתה לנו קטע דומה עם לוח שנה..... היא טענה שהיא צילמה את התמונות ושלחה לעשות לוח לכל ילד.

לשון ההודעה הייתה אותה אחת....שלחו 30 ש"ח עבור הלוח שנה או החזירו אותו......

אפשר להבין איך הילד ירגיש שהוא לא יכול להשאיר את זה אצלו .....
ניהלנו איתה אז - שנה שעברה שיחה על כמה זה לא מקובל- שאנחנו מרגישים שמכניסים לנו יד לכיס ועושים לנו מניפולציות על גבם של הילדים.

טענה שהמסר עבר ומאז - היה שקט.

והיום, ....בעיית זכרון קלה לגברת - הופ, אותה גברת בשינוי אדרת -....

לאורך 9 שנותי במוסדות החינוך זה קורה לא פעם ו

ולא פעמיים אני פשוט מסבירה לילדים שלי שיש לנו את התמונות שלנו וזה מספק אותם

דפי26

New member
לא יודעת מה אומר החוק אבל זה מריח רע

והייתי מדברת עם הגננת. אצלנו החתימו בתחילת השנה את ההורים מי מוסכן או לא שיצלמו את ילדיו לאתר הגן( משהו עירוני).
אגב אנקדוטה בנושא,במהלך השנה ליוותי טיול בגן של הקטנה. צילמתי המון תמונות של כל הילדים ושלחתי קישור להורים לפיקסה שיועד לכך,מתוך מחשבה שודאי ישמחו לראות מה ילדיהם עושים כשהם לא באיזור. ההורים והגננת התלהבו ומאז התבקשתי לצלם אותם בכל מיני אירועים.... בפורים אמא אחת שלחה לי מייל מה עם התמונות של פורים????? כל ההורים היו בגן וכולם היו עם מצלמות,מה היא חשבה שאני צלם הבית?
אמרתי לה שבפורים באתי על תקן של אמא שלאיקס בלבד ואני מוכנה לשלוח לה תמונות של איקס אם בא לה....

Luli Who

New member
אין עם מי לדבר. אטימות מוחלטת. כל פעם סיפור

|תראי מה כתבתי למעלה ל applebee |

אני שוקלת מאד ברצינות כשהילדים יסיימו את הגן לכתוב מכתב למשרד החינוך עם העתק לכל גורם רלוונטי על ההתנהלות שלה .
אם כי אני תוהה אם זה ישנה משהו ואם זה שווה את האנרגיות......

ובאמת התלהבה האמא ההיא ....היית עונה שעבור תשלום סמלי

scorpio 1

New member
המניפולציה הזאת לא חדשה

שמעתי על סיפורים כאלה בעבר...
לא יודעת אם זה חוקי, אבל זה ללא ספק מסריח.
לא הייתי משתפת פעולה במקרה כזה וגם הייתי דואגת לומר לגננת את דעתי,
שלהבא תיידע את ההורים מראש (שלא לדבר על פרסום - שאסור בהחלט ללא הסכמה מפורשת).

shuttles

New member
אצלנו זה מריח בירור במשטרה

כשמבוגר זר מצלם ילדים קטנים ללא רשות ההורים, זה מריח כל כך הרבה דברים, שהעניין עובר בקלות לבירור במשטרה.

המצב לא לא מריח בירור במשטרה

זה לא שהצלם נכנס לגן ללא אישור בכלל וצילם הוא נכנס באישור המבוגר האחראי באותם רגעים ולכן אין כאן שום עילה משטרתית

Noich80

New member
וואו זה כל כך מרגיז...

אבל לאחי- בן 25 וחצי- זה כבר קרה כשהוא היה בגן...

hag70

New member
ומה יקרה אם לא תחזירי את התמונות

אבל גם לא תתני את הכסף?

סתם.
בשביל להראות למי יש את המילה האחרונה
.
יעני מסר לגננת:
הסכמת שיצלמו את הילדים בלי רשות ההורים?
סבבה.
שלחת את התמונות להורים כי מישהו קיווה שהם ישלמו (כי מי יכול לסרב לתמונות של הקטנטנים)?
סבבה מספר 2.
אבל נחשי מה? יש הורים שלא מסכימים לזה, אבל התמונות מה זה חמודות

אז עכשיו תתמודדי עם זה שהסכמת להכניס לגן בלי לשול אף אחד

אתי@

New member
אני חייבת לומר שזה שרשור ממש תמוה

מה? באמת צריך אישור ההורים להביא צלם לגן?
הרי מביאים לגן כל מיני פעילויות חד פעמיות ולא עושים הצבעה מי רוצה ומי אינו רוצה שהילד שלו ישתתף בפעילות.
הציעו לכם תמונות. לא רוצים? לא צריך.
אני בכל שנה מחזירה את התמונה המזוויעה של חנוכה לגננת, כבר שלושה ילדים רצוף
ומרגישה עם זה בנוח! התמונה מכוערת אבל אני לא כועסת שהגננת לפחות ניסתה...

עכשיו בנוגע לזה שיש מישהו שמצלם את הילדים ואולי הוא פדופיל - אם האם זה אומר שאתם לעולם לא תהיו מוכנים שמישהו יצלם את הילדים שלכם בגן? אני נוטה להיות קצת פחות חשדנית כלפי צלם שעובר בגנים בחג ומנסה להתפרנס.
אני הרבה יותר מודאגת כשאני רואה אנשים מבוגרים יושבים בגינה הציבורית ומסתכלים על הילדים.

בקיצור - תשחררו.

Luli Who

New member
תשמעי, אותי מרגיז בעיקר המשחק הרגשי עם הילדים

אני לא יודעת איך ומה בדיוק היא עושה שם, אבל הילדים יוצאים בסוף היום מהגן, כל אחד עם התמונה שלו בהתרגשות כאילו הם מינימום קיבלו עכשיו מיליון דולר.

אצלנו אגב התמונות באמת לא מזוויעות - אבל במחיר של 3 תמונות מסכנות אני יכולה להדפיס להם אלבום שלם ....

למה אני צריכה להיות כבולה למניפולציה הזו ולמצוא את עצמי תוהה בין לתת לה להכניס לי יד לכיס בכוח לבין להיות מאולצת להסביר לילדים שלי למה הם לא יכולים להשאיר את התמונה ...?

אז שנה שעברה נכנעתי ללחץ כי ממש ריחמת על הילדים. השנה הסברתי להם את המצב, הם מקבלים אותו ועדיין - זה מבאס. עבורם ועבורי - כל הסיטואציה.

אין לה הזכות לשים אותי במצב הזה בעיקר אחרי שבאסיפת הורים שנה שעברה , אותה גננת, חצי מהרכב הגן עדיין - אותו הרכב היא בפירוש נתבקשה לא לעשות את זה ?

למה כהורה לא יכולה להיות לי מילה לדרוש שדברים כאלה לא יקרו בתוך הגן ? ולמה זה בסדר שאחרי שכבר היא נתבקשה לכזה דבר היא בכל זאת עושה את זה ?

אתי@

New member
את צודקת בנוגע למניפולציה ע"י הילדים

אני לא הייתי בסיטואציה שהילדים שלי ראו את התמונה ונקשרו אליה. אולי בגלל הגיל, אולי כי הגננת לא נתנה את זה לילדים אלא להורים (נקודה למחשבה!), אולי כי הילדים שלי שוכחים מהר שהם קיבלו משהו

אין ספק שאם אחרי שהעירו לה היא ממשיכה, אז יש כאן בעיה.

לי אין בעיה עם עצם הבאת הצלם לגן. עם כל השאר - בהחלט כן.

אגב - זה לא טריק חדש - למי אין תמונה מחנוכה עם נר על הראש? או תמונה שהוא מחזיק את אחת מחיות הגן?

ודבר אחרון לאלה שחוששים מפדופיל אבל רוצים תמונות - תביאו צלמת!

Tula1

New member
מה בדיוק תמוה בעינייך?

ואיך בדיוק פעילות חד פעמית של הפעלה דומה לזה שמצלמים את הילד שלך ללא רשותך?
את לא חושבת שאת בתור ההורה צריכה לקבוע אם בא לך או לא בא לך שיצלמו את הילד שלך?
אותי מאו דמתמיהה הפליאה שלך והזלזול בחוסר הרצון שלנו שלא יצלמו את הילד.
היום הצלם הזה בא ומצלם את הילד שלך ודורש 25 ש"ח
מחר הוא ימכור את זה לאיזה שהוא בנק-תמונות (מאלה שמשתמשים בתמונות גנריות לפרסומות דלות תקציב) ויטען שזכותו כי התמונות הן רכוש שלו כי את החזרת לו אותן

אז לא חייבים ישר לקפוץ "פדופיליה!פדופיליה!"
אלא פשוט שימוש בתמונה של ילד שלך ללא רשותך.
אז אולי תשחררי את ותתני לכל אחד להרגיש איך שבא לו?
נו באמת.....

למעלה