שאלת -מה אומר החוק - בנושא צילום ילדים

yulinka

New member
שלשום בני בן השנתיים קיבל מאחות קופת חולים

סוכריית טופי בתור פרס אחרי שהיא לקחה לו דם
כל כך הייתי מותשת שפשוט לקחת את הסוכריה לפני שהיא הגיעה לידיים של הילדון (כי משם כבר אי אפשר להוציא דברים
) וברחתי משם

ומסר למכבי שרותי בריאות
בבקשה הפסיקו לחלק סוכריות טופי לילדים בני שנתיים

שקדייה

New member
גם הרופאת ילדים שלנו מחלקת טופי...

יש לה בחדר מין צנצנת בצורת פיל שכשפותחים אותה זה משמיע מין קול חזק של פיל...
את צריכה לראות איך בכל פעם שהצנצנת נפתחת בחדר כללללללללללללל הילדים בחדר המתנה מקבלים רעד של ריגוש! ממש הכלב המרייר של פבלוב.

אתי@

New member
נכון, וגם כשמתיעצים לא תמיד תהיה הסכמה

ומישהו יצטרך לקבל החלטה שלא תמצא חן בעיני כולם.
אז זה אפילו לא קשור להחלטה אחד צדדית או לא....

היה לנו אותו סיפור עם ופלים/ביסקוויטים לארוחת ביניים בין הבוקר לצהריים. אחד ההורים הציע לקנות במרוכז, אני הבעתי התנגדות וקיבלתי כאלה צעקות מאיזה אמא שלא היתה רחוקה לומר שהיא תאכיל את הבן שלי בכוח ביסקוויטים

שקדייה

New member
ואני תוהה. למה תמיד דעה שונה היא זלזול?

ואני מפנה את השאלה לא רק אליך טולה, אלא בכללי...
יש פה מין נוהל כזה שכשמישהו מביע דעה ששונה מדעת הרוב ישר מטיחים בפניו את שם התואר "זילזול".

מה זילזול במה שהיא כתבה?
היא סה"כ אמרה שלא ברור לה מה ההתלהמות על עניין הצלם.....

ואגב, אני איתה.....
אני מאוד נגד המניפולציה הרגשית על הילדים (לתת לילד ביד את התמונה ואז לבקש כסף מההורים זו חזירות)
אבל לא מבינה מה הלחץ עם הצילומים.... אולי יש פה ילדים יפיפים במיוחד שההורים מפחדים שיגנבו את תמונותיהם לפרסומות זולות. אני, הילדים שלי סטנדרטים לגמרי- לא נראה לי שיש סכנה כזו...

Tula1

New member
ואני תוהה איך התפספס לך

שבכלל לא התכוונתי לזה שהיא הביעה דעה שונה משלי (ואני האחרונה שתחנוק מישהו בגלל דעה שונה)
אלא צורת ההבעה.

כשאומרים לך-

"אני לא מבינה אותכם.....יאללה תשחררו....." זה מכעיס.
כשאומרים לך- "דעתי הפוכה משלך.....אני לא חושבת כך......מצד שני אני חושבת ש...."- זו תרבות דיון וזה הכי סבבה שבעולם.

זה לא התוכן , זו הצורה
וזה באמת באופן כללי, לא כלפי אתי@ אישית

Luli Who

New member
האמת אני שוקלת לקחת את זה צעד קדימה

ומכיוון שהתמונות צולמו ללא רשות ההורים בתוך ובזמן פעילות גן עירוני
לדרוש ממנה שתביא מכתב מהצלם שבו הוא מצהיר לא לעשות שימוש פרטי או מסחרי בקבצי התמונות שצולמו .....

קליספרה

New member
תמונות חמודות לא, לעומת זאת ללא אישורינו

זה אחלה טיעון שבעולם
לא מוכן שתמונות של הילדים שלי יסתובבו אצל צלם לא מוכר, אני יודע למה הוא יכול להשתמש בהם
לא רק שאין לי כל כוונה להחזיר אותם - נהפוך הוא אני דורש אישור בכתב ואת חתימתך כערבה - שהתמונות תמחקה מהמאגר של אותו צלם ולא יעשה בה כל שימוש.
לא אישרתי צילום של הילד . ואף אחד לא יכול לצלם אותו בלי רשותי

Tula1

New member
האמת? אני במקומך הייתי מתעצבנת נורא

אנחנו ההורים צריכים לקבוע אם מצלמים או לא את הילד שלנו

אצלנו למזלנו יש לנו חוקים ברורים-
הגננת החתימה אותנו -כל אחד בנפרד על טופס משלו- אם אנחנו מסכימים או לא מסכימים לצילום/פרסום תמונות וכד'.
הרוב המוחלט סירב לפרסום.
וזה שצלם שזו פרנסתו נכנס ומצלם ועוד דורש כסף ואם לא אז התמונות יעברו לרשותו- באיזו זכות??????

לו אני במקומך- שיחה דחופה על הגננת והתארגנות עם ההורים.
היום התמונות אצלו, מחר הוא ימכור אותן לאיזה מאגר תמונות ויעשה עליכם קופה.

Luli Who

New member
אז זהו - שצילום סוף שנה הוא בהחלט בתשלום

אצלנו בכל אופן.

והאמת, גם אם לא היה ולא היתי יודעת מזה - בהחלט הייתי מתעצבנת

dudusch

New member
לפנות דחוף לגורם האחראי

אם הגן כפוף לתמ"ת אז לתמ"ת, ואם למ. החינוך אז לפיקוח על הגנים.

יש נהלים מסודרים להכנסת מבוגרים שאינם הסגל הטיפולי / הורים לגן.

כמו למשל תעודת יושר מהמשטרה וכו'.

מעבר לזה, גם אם זה חוקי, זה בוודאי "מריח" רע. אולי ניסיון של הגננת לעשות עוד כמה שקלים על גבי ההורים..

אם יש הורים שיודעים לצלם, אפשר ליזום יום צילום ולמנוע את המסחרה של העניין.

בירור קטן העלה כי אין שום איסור על צילום

ילדים בגני ילדים ללא אישור ההורים - כלומר הגננת לא עשתה שום מעשה בניגוד להוראות מנ"כל או בניגוד לחוק.

בדיקה עם עורכי הדין שלנו אמרה שאם זה יכול להיות קשור במשהו למרות שהיא לא רואה שזה קשור אפשר לחפש את זה בחוק הגנת הפרטיות

ובכל מקרה של שאלה לגבני נהלים במערכת החינוך אפשר להתקשר ל

מרכז מידע של משרד החינוך עונה בעיקר לשאלות "האם זה חוקי?", "האם יש החובה/הזכות?" ומפנה אף לנוהל עצמו. המרכז נותן מענה טלפוני בימים א' – ה', בין השעות 8:00 – 15:00 בטל' חינם שמספרו 1-800-25-00-25 או בטל' 02-5602711.

dana2909

New member
אצלנו פורסמה לפני הודעה

מי שרוצה צריך עד היום של התחפושות להעביר 25 ש"ח. מי שלא יעביר הילד לא יצולם.
לא שאלו אם צלם יכול להכנס בכלל, זו עובדה שהוא נכנס

Luli Who

New member
עדיין , ידעו את ההורים על הדבר

מה שנתן למי מההורים שיש לו בעיה עם זה הזדמנות לומר משהו,
וניתנה לכם האפשרות להחליט על צילום ותשלום לפני שזה נעשה ולא בדיעבד תוך כדי שימוש ציני בילדים על הדרך ..... הבדל עצום.

אף פעם לא שמעתי שדורשים כסף על זה

תמיד הילדים הביאו לנו כל מיני מתנות עם תמונות של הילדים גם בגן וגם בבית הסםר אבל לעולם לא אמרו לנו שזה עולה ככה וככה ולהחזיר אם לא משלמים. לא מובן בכלל

פה זה מאוד מקובל- אבל בידיעת ההורים

(ונראה לי שפה קבור הכלב)-
פעם או פעמיים בשנה יש "Picture Day" מעוגן בלוח השנה, ההורים יודעים מראש ואף מקבלים תזכורות. באותו יום הילדים נשלחים לבית הספר במיטב מחצלותיהם (מי ישמע, חברה שלי שלחה את הבן שלה בחליפה, לא פחות
). הצלם והצוות עוברים בכל הכיתות, מצלמים (חמש דקות לכל ילד), וכעבור כמה שבועות מקבלים מעטפה עם תמונות (12 דולר לתמונה), משלמים, או מחזירים.

אישית, אני נהנית מזה- ויש לנו כמה תמונות מקסימות מהסשיין הזה של כל אחד מהילדים. מה שכן, אין לי בעיה להחזיר את התמונות אם הן לא מוצלחות. לא חשתי שזה גורם לתסכול אצל הילדים.... נראה לי שהמפתח הוא ההודעה מראש, ושליחת התמונות עם הילדים, במעטפה סגורה, כמו כל הודעה אחרת מהגן.... המניפולציה באמת מרגיזה.

למעלה