שאלת פרוצדורות

מצב
הנושא נעול.

רועיבת

New member
שאלת פרוצדורות

שאלת פרוצדורות
שלום לכולם! אחרי העדרות קצרה, אני חוזרת עם שאלות בעניני פרוצדורה: יש לי היום תור למומחה פיריון בכללית, אני רוצה לקבל אישור לגבי הצורך בתרומה (שכשהמאבק יצליח - נהיה גם אנחנו זכאים להחזרים
). כבר קיבלתי בעבר הפניה לכל בדיקות הדם שצריך, אבל לפני כמה ימים שמתי לב שכבר עברה כמעט חצי שנה מאז שעשיתי אותם - ישלחו אותי לעשות שוב??? מה הפרוצדורה לקבל אישור כזה (מדובר מבחינתי במילוי טפסים?) מישהי יודעת כמה זמן זה לוקח (כללית בת"א)? עוד משהו אני צריכה לבקש "אם אני כבר שם"? (הפניה לצילום רחם אולי??) המון תודה ראיתם ש
מחייכת היום????

ayoosh

New member
../images/Emo42.gif שלום !

שאלת פרוצדורות
שלום לכולם! אחרי העדרות קצרה, אני חוזרת עם שאלות בעניני פרוצדורה: יש לי היום תור למומחה פיריון בכללית, אני רוצה לקבל אישור לגבי הצורך בתרומה (שכשהמאבק יצליח - נהיה גם אנחנו זכאים להחזרים
). כבר קיבלתי בעבר הפניה לכל בדיקות הדם שצריך, אבל לפני כמה ימים שמתי לב שכבר עברה כמעט חצי שנה מאז שעשיתי אותם - ישלחו אותי לעשות שוב??? מה הפרוצדורה לקבל אישור כזה (מדובר מבחינתי במילוי טפסים?) מישהי יודעת כמה זמן זה לוקח (כללית בת"א)? עוד משהו אני צריכה לבקש "אם אני כבר שם"? (הפניה לצילום רחם אולי??) המון תודה ראיתם ש
מחייכת היום????
שלום !
באמת תהיתי לאן נעלמת... אבל הנה, חזרת עם ה
...
לגבי הזמן שחלף- אני יודעת שלי לקח יותר מחצי שנה בין הבדיקה הראשונה ששלחו אותי לעשות לאחרונה (8 חודשים?), בכל אופן, לא עשו לי בעיות, אבל האמת היא שבאופן כללי, בגלל שהם יודעים שאין תרומת ביציות בארץ והם בעצם נכון לעכשיו לא ממש יחזירו משהו (בעיקר שאנחנו עושים את ההחזרה בחו"ל), הם התייחסו לאישור שלי כעניין טכני....
לגבי צילום רחם- לי עשו היסטרוסקופיה אבחנתית (ואחריה ניתוחית...
) אני לא יודעת כלום על צילום רחם, אבל לפי מה שהבנתי משאלות קודמות כאן- אין צורך, אבל היסטרוסקופיה מחייבים בכללית (לבדוק שכל ה"צנרת" תקינה ופתוחה...) מבחינת הזמן- אני בכללית בירושלים, מה שעיכב אותי לא היה האישור שלהם (שהיה מהיר מאוד) אלא העיכוב שלי בעריכת כל הבדיקות...(למה לדחות למחר, מה שאפשר לדחות למחרתיים...
)... שיהיה בהצלחה ומהר!!!

רועיבת

New member
אהלן!

שלום !
באמת תהיתי לאן נעלמת... אבל הנה, חזרת עם ה
...
לגבי הזמן שחלף- אני יודעת שלי לקח יותר מחצי שנה בין הבדיקה הראשונה ששלחו אותי לעשות לאחרונה (8 חודשים?), בכל אופן, לא עשו לי בעיות, אבל האמת היא שבאופן כללי, בגלל שהם יודעים שאין תרומת ביציות בארץ והם בעצם נכון לעכשיו לא ממש יחזירו משהו (בעיקר שאנחנו עושים את ההחזרה בחו"ל), הם התייחסו לאישור שלי כעניין טכני....
לגבי צילום רחם- לי עשו היסטרוסקופיה אבחנתית (ואחריה ניתוחית...
) אני לא יודעת כלום על צילום רחם, אבל לפי מה שהבנתי משאלות קודמות כאן- אין צורך, אבל היסטרוסקופיה מחייבים בכללית (לבדוק שכל ה"צנרת" תקינה ופתוחה...) מבחינת הזמן- אני בכללית בירושלים, מה שעיכב אותי לא היה האישור שלהם (שהיה מהיר מאוד) אלא העיכוב שלי בעריכת כל הבדיקות...(למה לדחות למחר, מה שאפשר לדחות למחרתיים...
)... שיהיה בהצלחה ומהר!!!
אהלן!
היסטרוסקופיה אבחנתית זה לא צילום רחם?
(אח! הבורות, הבורות...). לגבי העיכוב, כמו שהבנת, עברה כבר כמעט חצי שנה מהיום שבו עשיתי את הבדיקות, אז את יכולה לנחש... כדאי לבקש היסטרוסקופיה? תודה!

ayoosh

New member
הבנתי שלא

אהלן!
(אח! הבורות, הבורות...). לגבי העיכוב, כמו שהבנת, עברה כבר כמעט חצי שנה מהיום שבו עשיתי את הבדיקות, אז את יכולה לנחש... כדאי לבקש היסטרוסקופיה? תודה!
הבנתי שלא
בטח אם תעשי חיפוש בפורום פוריות תביני (ואולי גם אני) אחת ולתמיד מה ההבדל... (אין סוף לבדיקות...
ממני דרשו היסטרו' לא שאלו אם אני רוצה, והאמת- זה טוב לדעת שהכל תקין...

ההבדל בין היסטרו וצילום רחם

אהלן!
צילום רחם זה בעצם צילום רנטגן, שבמהלכו מחניסים חומר ניגוד דרך הנרתיק לתוך הרחם, ומצלמים. החומר הוא לבן, ואז בצילום רואים האם הוא מגיע לשתי החצוצרות ואף יוצר לחלל הבטן - וכך יודעים שכל הצנרת פתוחה (או שלא, אם רואים שאין מעבר חומר באחד הצדדים או בשניהם) אפשר לראות לפעמים גם הדבקויות בתוך הרחם עצמו. בהיסטרוסקופיה אבחנתית זהו תהליך שהרופא מחדיר סיב אופטי לתוך חלל הרחם (שוב דרך הנרתיק) ומסתכל באמצעותו לתוך הרחם. רואים את זה על מסך כמו בUS, בבדיקה הזו אפשר ממש לראות את הרירית עצמו, ואת השטח כולו, בבדיקה זו בודקים האם הרירית סדירה, האם אין הידבקויות, האם יש מחיצה, פוליפים ושאר ירקות כאלה. כעקרון צילום רחם היא בדיקה יותר בסיסית מהיסטרוסקופיה. בהיסטרו לא רואים אם החצוצרות פתוחות לכל אורכן למשל. מקוה שעכשיו זה ברור.

רועיבת

New member
תודה../images/Emo140.gif

צילום רחם זה בעצם צילום רנטגן, שבמהלכו מחניסים חומר ניגוד דרך הנרתיק לתוך הרחם, ומצלמים. החומר הוא לבן, ואז בצילום רואים האם הוא מגיע לשתי החצוצרות ואף יוצר לחלל הבטן - וכך יודעים שכל הצנרת פתוחה (או שלא, אם רואים שאין מעבר חומר באחד הצדדים או בשניהם) אפשר לראות לפעמים גם הדבקויות בתוך הרחם עצמו. בהיסטרוסקופיה אבחנתית זהו תהליך שהרופא מחדיר סיב אופטי לתוך חלל הרחם (שוב דרך הנרתיק) ומסתכל באמצעותו לתוך הרחם. רואים את זה על מסך כמו בUS, בבדיקה הזו אפשר ממש לראות את הרירית עצמו, ואת השטח כולו, בבדיקה זו בודקים האם הרירית סדירה, האם אין הידבקויות, האם יש מחיצה, פוליפים ושאר ירקות כאלה. כעקרון צילום רחם היא בדיקה יותר בסיסית מהיסטרוסקופיה. בהיסטרו לא רואים אם החצוצרות פתוחות לכל אורכן למשל. מקוה שעכשיו זה ברור.
תודה

a17

New member
כשאני פניתי

שאלת פרוצדורות
מחייכת היום????
כשאני פניתי
בזמנו לאישור הרופא פוריות בקופ"ח מילא לי את הטופס, פקססתי לועדה וקיבלתי אישור תוך שבוע. אני מחוז שרון-שומרון של הכללית ו"הועדה" או לפחות מי שחתום על האישורים (גם ל-IVF בזמנו) זה ד"ר עופר גונן, על הטופס צריך לציין ביזה מקום את הולכת לבצע את התרומה (נניח במדיקל סנטר, אסותא או כל מקום אחר). בקשר לבדיקות- אצלי הסתפקו בבדיקות שעשיתי עוד ב-IVF שנה שנתיים לפני...ולא בקשו שום בדיקה נוספת (למרות שהתנדבתי לעשות כל מה שיבקשו). בכל מקרה בכללית גם עם את עושה בארץ בשיטת מדיקל או אסותא (כמוני) ההחזרים מצחיקים.

רועיבת

New member
נושא ההחזרים ידוע (וכואב...)

כשאני פניתי
בזמנו לאישור הרופא פוריות בקופ"ח מילא לי את הטופס, פקססתי לועדה וקיבלתי אישור תוך שבוע. אני מחוז שרון-שומרון של הכללית ו"הועדה" או לפחות מי שחתום על האישורים (גם ל-IVF בזמנו) זה ד"ר עופר גונן, על הטופס צריך לציין ביזה מקום את הולכת לבצע את התרומה (נניח במדיקל סנטר, אסותא או כל מקום אחר). בקשר לבדיקות- אצלי הסתפקו בבדיקות שעשיתי עוד ב-IVF שנה שנתיים לפני...ולא בקשו שום בדיקה נוספת (למרות שהתנדבתי לעשות כל מה שיבקשו). בכל מקרה בכללית גם עם את עושה בארץ בשיטת מדיקל או אסותא (כמוני) ההחזרים מצחיקים.
אני עדיין לא יודעת איפה אני הולכת לעשות את התרומה (אני רוצה שיהיה לי אישור עקרוני - כדי שגם אם זה יהיה בחו"ל לפחות תהיה לי השתתפות של הקופה בתרופות), זה נראה לך קריטי? המון תודה!

a17

New member
ההשתתפות בתרופות חשובה מאוד

אני עדיין לא יודעת איפה אני הולכת לעשות את התרומה (אני רוצה שיהיה לי אישור עקרוני - כדי שגם אם זה יהיה בחו"ל לפחות תהיה לי השתתפות של הקופה בתרופות), זה נראה לך קריטי? המון תודה!
ההשתתפות בתרופות חשובה מאוד
כי יש תרופות כמו הדקפפטיל למשל שעולות 55 ש"ח היח' מסובסד !!!!אז תארי לך כמה זה עולה לא מסובסד??? כמו גם האנדומטרין (זה סוג של פרוגסטרון שאוהבים במיוחד באסותא...) שעולה 240 ש"ח לאריזה עם 30 יח' ועוד... אני לא יודעת עם יתנו לך אישור בלי ציון המקום שאת הולכת ליהיות מטופלת בו...בכל מקרה מה שלא יהיה ב ה צ ל ח ה לך מכל הלב

vif

New member
../images/Emo96.gif../images/Emo184.gifבדיקות תרופות והשתתפות

בדיקות תרופות והשתתפות
הניסיון שלי הוא כזה בקשר לבדיקות-עשיתי את כל הבדיקות לivf היינו אצל רופא פרטי כך שכעברנו לתרומת ביצית לא עברתי אף בדיקה נוספת מיוחדת וגם לא את אישור הועדה עוד בקשר לבדיקות כדאי לך לברר אצל הרופא שאת מתעתדת לעבור אצלו טיפול מה הבדיקות הנחוצות ..אין טעם סתם לעשות היסטרוסקופיה או צילום רחם אבל אם הוא יגיד לך שצריך אז תעשי. בקשר להשתתפות קופת חולים ..אני לא מקבלת שום החזר על התרומה עצמה שאותה אני עושה בקפריסין(זיגי)אבל את כל התרופות קיבלתי בלי שום שאלה עד היום טפו טפו טפו ...וגם אני בכללית במחוז המרכז . הבאתי מרשמים של הרופא שלי הפרטי ששייך לכללית(וזה חשוב!!)ובקופת חולים במרכז לבריאות האישה אני כל פעם נכנסת לרופא אחר של פוריות והוא ממיר לי את המרשם..שום בעיה .. אז אני מבינה שהעיכובים הם הדרך שלך להתרגל לרעיון של התרומה וטוב שאת לוקחת את הזמן..אבל כדאי לבחור רופא ולהתחיל ממנו את הפרוצדורה ...לפי דעתי זה יותר קל.. בהצלחה

אני הצלחתי לסדר הפנייה

כשאני פניתי
אני הצלחתי לסדר הפנייה
מקופ"ח כללית- צריך הפנייה מרופא שם-וטפסים. עשיתי את זה באיכילוב כפי שציינתי. אצל פרופ' עמי עמית מנהל המחלקה באיכילוב.

שיר5520

New member
הי רועיבת!

שאלת פרוצדורות
מחייכת היום????
הי רועיבת!
ברוכה השבה. האישור לתרומה לא לקח לי המון זמן, אבל בכל מקרה מקבלים החזרים רק אחרי הטיפול, כך שזה לא ממש חשוב מתי זה יגיע. אפשר להתחיל בטיפול וכשתגישי את הקבלות בטח כבר יהיה אישור. אני לא חושבת שאחרי חצי שנה צריך שוב. נראה לי שאחרי שנה מבקשים שוב. בכל אופן, זה עניין של הרופא שאצלו תהיי מטופלת. כל אחד בטח ירצה דברים שונים. אם את נפגשת עם מומחה פוריות אז הוא בעצמו בטח יגיד לך איזה בדיקות כדאי לעשות - היסטרוסקופיה, צילום רחם, ביופציה, בדיקות דם.. זה החלטה לרופאים. בעניין בדיקות ותרופות לא היתה לי שום בעיה בכללית. מה שבסל הבריאות קיבלתי. אין שום קשר לכך שמדובר בתרומת ביציות. צריך איזה רופא בכללית שילווה אותך וייתן לך מרשמים לפי ההוראה של הרופא במרפאה הפרטית שבה תטופלי. שיהיה המון המון בהצלחה!

שאלה חשובה ../images/Emo70.gif ../images/Emo70.gif

הי רועיבת!
ברוכה השבה. האישור לתרומה לא לקח לי המון זמן, אבל בכל מקרה מקבלים החזרים רק אחרי הטיפול, כך שזה לא ממש חשוב מתי זה יגיע. אפשר להתחיל בטיפול וכשתגישי את הקבלות בטח כבר יהיה אישור. אני לא חושבת שאחרי חצי שנה צריך שוב. נראה לי שאחרי שנה מבקשים שוב. בכל אופן, זה עניין של הרופא שאצלו תהיי מטופלת. כל אחד בטח ירצה דברים שונים. אם את נפגשת עם מומחה פוריות אז הוא בעצמו בטח יגיד לך איזה בדיקות כדאי לעשות - היסטרוסקופיה, צילום רחם, ביופציה, בדיקות דם.. זה החלטה לרופאים. בעניין בדיקות ותרופות לא היתה לי שום בעיה בכללית. מה שבסל הבריאות קיבלתי. אין שום קשר לכך שמדובר בתרומת ביציות. צריך איזה רופא בכללית שילווה אותך וייתן לך מרשמים לפי ההוראה של הרופא במרפאה הפרטית שבה תטופלי. שיהיה המון המון בהצלחה!
שאלה חשובה

אם אני מטופלת אצל רופא פרטי, והוא נותן לי מרשמים לתרופות , האם אני יכולה לגשת הדגש|לרופא משפחה שהוא ילווה אותי ויתן לי מרשמים לפי הוראת הרופא הפרטי שלי , או זה חייב להיות רופא נשים כליל (זאת אומרת שלא מטפל ב ivf ? פלפלת

רועיבת

New member
עד עכשיו

שאלה חשובה

אם אני מטופלת אצל רופא פרטי, והוא נותן לי מרשמים לתרופות , האם אני יכולה לגשת הדגש|לרופא משפחה שהוא ילווה אותי ויתן לי מרשמים לפי הוראת הרופא הפרטי שלי , או זה חייב להיות רופא נשים כליל (זאת אומרת שלא מטפל ב ivf ? פלפלת
עד עכשיו
אני המרתי מרשמים אצל רופאת המשפחה שלי (אבל עד כה לא השתמשתי בתרופות לפריון - אז אני לא יודעת)

רועיבת

New member
אז בעצם....

שאלת פרוצדורות
מחייכת היום????
אז בעצם....
אם אני מתכננת על תרומה בחו"ל (ואני עוד לא יודעת מה אני מתכננת... אבל נגיד שאם אז אולי) אין לי שום סיבה לעבור ועדות ארורות - כי את התרופות ממילא אקבל מסובסד וכסף על הטיפול מימלא לא יחזירו לי. נכון? (משום מה היה נדמה לי שכדי לקבל השתתפות בתשלום לתרופות פיריון צריך אישור של ועדה
). המון תודה לכן על האינפורמציה...

נכון מאוד.

אז בעצם....
אם אני מתכננת על תרומה בחו"ל (ואני עוד לא יודעת מה אני מתכננת... אבל נגיד שאם אז אולי) אין לי שום סיבה לעבור ועדות ארורות - כי את התרופות ממילא אקבל מסובסד וכסף על הטיפול מימלא לא יחזירו לי. נכון? (משום מה היה נדמה לי שכדי לקבל השתתפות בתשלום לתרופות פיריון צריך אישור של ועדה
נכון מאוד.
תרופות פריון את יכולה לקבל מרשם מהרופא- ולקבל אותן בקופ"ח (ג'סטון מסובסד- אנדומטרין לא)

שיר5520

New member
תלוי איפה את מטופלת

אז בעצם....
תלוי איפה את מטופלת
אם ההחזרה היא בארץ מחזירים חלק. אם ההחזרה בחו"ל לא מחזירים כלום בדר"כ, חוץ ממכבי שלאחרונה התחילו כנראה להחזיר על טיפול אחד בחו"ל חד פעמי.

סביון1

New member
ענו לך כבר על הכל אז אני רק אוסיף

שאלת פרוצדורות
מחייכת היום????
הערה קטנה משלי. אני לא רופאה כידוע, אבל נראה לי שעדיף לך לעשות היסטרוסקופיה ולא צילום רחם. כי לפי מיטב הבנתי, היתרון של צילום רחם על היסטרוסקופיה הוא ביכולת לבדוק עבירות נוזל בחצוצרות. ואנחנו, מה לעשות, החצוצרות שלנו לא משחקות כבר תפקיד בתרומת ביצית (כמו גם ב-IVF רגיל). עבירות בחצוצורות יכולה לעזור רק במקרה של נסיונות להרות ספונטנית או בהזרעות. לעומת זאת בהיסטרוסקופיה מקבלים תמונה הרבה יותר מדויקת של מצב הרחם ורירית הרחם וזה מה שחשוב אצלנו. אז שימי לב לנקודה הזאת, ותבררי בדיוק מה עדיף לך לעשות.

רועיבת

New member
שלום לכן../images/Emo42.gif וסביון

הערה קטנה משלי. אני לא רופאה כידוע, אבל נראה לי שעדיף לך לעשות היסטרוסקופיה ולא צילום רחם. כי לפי מיטב הבנתי, היתרון של צילום רחם על היסטרוסקופיה הוא ביכולת לבדוק עבירות נוזל בחצוצרות. ואנחנו, מה לעשות, החצוצרות שלנו לא משחקות כבר תפקיד בתרומת ביצית (כמו גם ב-IVF רגיל). עבירות בחצוצורות יכולה לעזור רק במקרה של נסיונות להרות ספונטנית או בהזרעות. לעומת זאת בהיסטרוסקופיה מקבלים תמונה הרבה יותר מדויקת של מצב הרחם ורירית הרחם וזה מה שחשוב אצלנו. אז שימי לב לנקודה הזאת, ותבררי בדיוק מה עדיף לך לעשות.
שלום לכן
וסביון
"טכנית" האם הפרוצדורה זהה פחות או יותר? סיפורי זוועות (ולמען ההגינות גם סיפרים מרגיעים) על צילום רחם שמעתי, הם תקפים גם לגבי היסטרוסקופיה? האחרונה מתבצעת בהרדמה מלאה? אני מבינה שזה משהו "וולנטרי" - שנתון לשק"ד הרופא - אבל מה אתן ממליצות? סובלת ממנפאוזה שכמותי, שכבר לא קיבלה מחזור איזו שנה - יש חשש להידבקויות ושאר ירקות בגינן שווה לעבור את הבדיקה?

סביון1

New member
תשובות

שלום לכן
וסביון
"טכנית" האם הפרוצדורה זהה פחות או יותר? סיפורי זוועות (ולמען ההגינות גם סיפרים מרגיעים) על צילום רחם שמעתי, הם תקפים גם לגבי היסטרוסקופיה? האחרונה מתבצעת בהרדמה מלאה? אני מבינה שזה משהו "וולנטרי" - שנתון לשק"ד הרופא - אבל מה אתן ממליצות? סובלת ממנפאוזה שכמותי, שכבר לא קיבלה מחזור איזו שנה - יש חשש להידבקויות ושאר ירקות בגינן שווה לעבור את הבדיקה?
תשובות
הפרוצדורה לא ממש זהה, אבל לפחות אצלי, אי הנוחות היתה בערך באותה מידה. בצילום רחם מחדירים לרחם נוזל, בהיסטרוסקופיה מחדירים גז. לי אישית שתי הבדיקות לא כאבו (אם כי זה לא כיף גדול, בכל זאת מחדירים ספקולום בין הרגלים). אבל אין מה לעשות, יש נשים שכואב להן יותר ויש כאלה שכואב פחות. בענין הזה אין לי עצה בשבילך, זה מאד אינדיבידואלי. גם בצילום רחם וגם בהיסטרוסקופיה. יש נשים שאחרי הצילום מתחרטות שלא ביקשו הרדמה מלאה, יש כאלה שכדור אופטלגין מספיק להן, ויש כאלה (כמוני) שהתחרטתי רק על השבוע שבו לא עשיתי כלום חוץ מלמות מפחד לנוכח הצילום הקרוב, ובסוף לא היתה סיבה לפחד. מעבר לקטע של הכאב, יש עוד שני יתרונות להיסטרוסקופיה בהרדמה כללית: א. הבנתי (וזה מהסבר של רופא לחברה שלי), שכשעושים בהרדמה כללית הם עובדים יותר "בנחת" כי אין אף אישה ברקע שנאנקת שיגמרו כבר, ולכן הבדיקה יותר יסודית. ב. אם חלילה מוצאים משהו, אפשר במקום לטפל בו (ואז ההיסטרוסקופיה הופכת מאבחנתית לניתוחית). למרות זאת אני לא הייתי ממהרת לבקש הרדמה כללית. בקשר לקטע הוולונטרי - לא בטוחה שזה ממש וולונטרי, אני חושבת שזה תלוי במדיניות קופת החולים ואולי במדיניות מכון ה-IVF שאת הולכת להיות מטופלת בו. אין לי מושג אם העובדה שאת סובלת ממנופאוזה מגבירה או מקטינה את החשש להידבקויות. אבל לעניות דעתי, את הולכת לקראת הליך של תרומת ביצית, שהוא לא פשוט ולא זול בכלל, ולכן שווה לעשות את הבדיקה הזאת קודם כדי למנוע מצב שחס וחלילה תעברי תרומת ביצית ורק אחר כך תגלי שזה היה לשוא כי הרחם לא מוכן לקליטה. סביון

מצב
הנושא נעול.
למעלה