שאלת פרוצדורות

מצב
הנושא נעול.
אשמח אם תוכלי לענות לשאלתי הנ"ל

תשובות
הפרוצדורה לא ממש זהה, אבל לפחות אצלי, אי הנוחות היתה בערך באותה מידה. בצילום רחם מחדירים לרחם נוזל, בהיסטרוסקופיה מחדירים גז. לי אישית שתי הבדיקות לא כאבו (אם כי זה לא כיף גדול, בכל זאת מחדירים ספקולום בין הרגלים). אבל אין מה לעשות, יש נשים שכואב להן יותר ויש כאלה שכואב פחות. בענין הזה אין לי עצה בשבילך, זה מאד אינדיבידואלי. גם בצילום רחם וגם בהיסטרוסקופיה. יש נשים שאחרי הצילום מתחרטות שלא ביקשו הרדמה מלאה, יש כאלה שכדור אופטלגין מספיק להן, ויש כאלה (כמוני) שהתחרטתי רק על השבוע שבו לא עשיתי כלום חוץ מלמות מפחד לנוכח הצילום הקרוב, ובסוף לא היתה סיבה לפחד. מעבר לקטע של הכאב, יש עוד שני יתרונות להיסטרוסקופיה בהרדמה כללית: א. הבנתי (וזה מהסבר של רופא לחברה שלי), שכשעושים בהרדמה כללית הם עובדים יותר "בנחת" כי אין אף אישה ברקע שנאנקת שיגמרו כבר, ולכן הבדיקה יותר יסודית. ב. אם חלילה מוצאים משהו, אפשר במקום לטפל בו (ואז ההיסטרוסקופיה הופכת מאבחנתית לניתוחית). למרות זאת אני לא הייתי ממהרת לבקש הרדמה כללית. בקשר לקטע הוולונטרי - לא בטוחה שזה ממש וולונטרי, אני חושבת שזה תלוי במדיניות קופת החולים ואולי במדיניות מכון ה-IVF שאת הולכת להיות מטופלת בו. אין לי מושג אם העובדה שאת סובלת ממנופאוזה מגבירה או מקטינה את החשש להידבקויות. אבל לעניות דעתי, את הולכת לקראת הליך של תרומת ביצית, שהוא לא פשוט ולא זול בכלל, ולכן שווה לעשות את הבדיקה הזאת קודם כדי למנוע מצב שחס וחלילה תעברי תרומת ביצית ורק אחר כך תגלי שזה היה לשוא כי הרחם לא מוכן לקליטה. סביון
פלפלת

סביון1

New member
פילפלת, אני מצטערת אבל אין לי מושג

פלפלת
כי - א. אני לא בכללית (ואם אני מבינה נכון, את שואלת לגבי הכללית) ב. מעולם לא ניסיתי לקבל מרשמים כאלה מרופא משפחה אני יכולה רק לנחש, שתרופות כמו "גסטון" לא בטוח שרופא משפחה יכול לרשום, ויתכן שיהיה צורך ללכת לרופא נשים בשביל זה. אני במכבי, הרופא שלי נתן לי מרשמים באופן פרטי, ולא הייתי צריכה להמיר אותם בכלל. קיבלתי אותם בבית מרקחת של הקופה בלי צורך בהמרה. אבל אין לי מושג מה קורה בכללית.

a17

New member
מרשמים בכללית

כי - א. אני לא בכללית (ואם אני מבינה נכון, את שואלת לגבי הכללית) ב. מעולם לא ניסיתי לקבל מרשמים כאלה מרופא משפחה אני יכולה רק לנחש, שתרופות כמו "גסטון" לא בטוח שרופא משפחה יכול לרשום, ויתכן שיהיה צורך ללכת לרופא נשים בשביל זה. אני במכבי, הרופא שלי נתן לי מרשמים באופן פרטי, ולא הייתי צריכה להמיר אותם בכלל. קיבלתי אותם בבית מרקחת של הקופה בלי צורך בהמרה. אבל אין לי מושג מה קורה בכללית.
מרשמים בכללית
אני מטופלת אצל פרופ' משיח באופן פרטי, כשאני מקבלת מרשם אני פשוט מחתימה את המרשם אצל רופא הפוריות ב"בריאות האישה" שבו אני מטופלת וכך מקבלת אליהן את הסיבסוד ואין שום בעייה...חלק מהתרופות ניתן לקבל מרופא המשפחה למשל פרוגינובה. ג'סטון ודקאפפטיל צריך לקבל מרופא הפוריות.

vif

New member
מוסיפה קצת..מרות שאני לא ../images/Emo142.gif

פלפלת
מוסיפה קצת..מרות שאני לא

מרשמים לגסטון פרוגינובה וכו אפשר רק מרופא נשים אשר מוסמך לפריון ןכאלה יושבים בדכ במרפאה לבריאות האישה. כל רופא כזה שתכנסי אליו עם מרשם מהרופא הפרטי שלך_ששייך לכללית!! יתן לך מרשם ובית המרקחת תספק תרופות.. no problema

הבהרה !!

מוסיפה קצת..מרות שאני לא

מרשמים לגסטון פרוגינובה וכו אפשר רק מרופא נשים אשר מוסמך לפריון ןכאלה יושבים בדכ במרפאה לבריאות האישה. כל רופא כזה שתכנסי אליו עם מרשם מהרופא הפרטי שלך_ששייך לכללית!! יתן לך מרשם ובית המרקחת תספק תרופות.. no problema
הבהרה !!
אני מטופלת באופן פרטי אצל רופא מהכללית פשוט מאחר ואני אקבל ממנו מרשמים האם הם יהיו תקפים בבית מרקחת של קופ"ח?

סביון1

New member
לא כל כך ברור לי איך רופא מהכללית

הבהרה !!
אני מטופלת באופן פרטי אצל רופא מהכללית פשוט מאחר ואני אקבל ממנו מרשמים האם הם יהיו תקפים בבית מרקחת של קופ"ח?
לא כל כך ברור לי איך רופא מהכללית
יכול לטפל באופן פרטי במטופלת מקופ"ח כללית. נשמע לי קצת לא אתי (מבחינת הרופא). בכל אופן לפי מה שהבנתי ממה ש-VIF כתבה ומההבהרה שלך, אז אם הרופא שלך נחשב רופא לפריון בכללית אז הוא יוכל לתת לך מרשמים של הכללית ואם לא, אז לא. הכי טוב לשאול את הרופא (או את המזכירה שלו, בדרך כלל יש להן ידע גם בבירוקרטיה הזאת).

רועיבת

New member
הי../images/Emo66.gif

תשובות
הפרוצדורה לא ממש זהה, אבל לפחות אצלי, אי הנוחות היתה בערך באותה מידה. בצילום רחם מחדירים לרחם נוזל, בהיסטרוסקופיה מחדירים גז. לי אישית שתי הבדיקות לא כאבו (אם כי זה לא כיף גדול, בכל זאת מחדירים ספקולום בין הרגלים). אבל אין מה לעשות, יש נשים שכואב להן יותר ויש כאלה שכואב פחות. בענין הזה אין לי עצה בשבילך, זה מאד אינדיבידואלי. גם בצילום רחם וגם בהיסטרוסקופיה. יש נשים שאחרי הצילום מתחרטות שלא ביקשו הרדמה מלאה, יש כאלה שכדור אופטלגין מספיק להן, ויש כאלה (כמוני) שהתחרטתי רק על השבוע שבו לא עשיתי כלום חוץ מלמות מפחד לנוכח הצילום הקרוב, ובסוף לא היתה סיבה לפחד. מעבר לקטע של הכאב, יש עוד שני יתרונות להיסטרוסקופיה בהרדמה כללית: א. הבנתי (וזה מהסבר של רופא לחברה שלי), שכשעושים בהרדמה כללית הם עובדים יותר "בנחת" כי אין אף אישה ברקע שנאנקת שיגמרו כבר, ולכן הבדיקה יותר יסודית. ב. אם חלילה מוצאים משהו, אפשר במקום לטפל בו (ואז ההיסטרוסקופיה הופכת מאבחנתית לניתוחית). למרות זאת אני לא הייתי ממהרת לבקש הרדמה כללית. בקשר לקטע הוולונטרי - לא בטוחה שזה ממש וולונטרי, אני חושבת שזה תלוי במדיניות קופת החולים ואולי במדיניות מכון ה-IVF שאת הולכת להיות מטופלת בו. אין לי מושג אם העובדה שאת סובלת ממנופאוזה מגבירה או מקטינה את החשש להידבקויות. אבל לעניות דעתי, את הולכת לקראת הליך של תרומת ביצית, שהוא לא פשוט ולא זול בכלל, ולכן שווה לעשות את הבדיקה הזאת קודם כדי למנוע מצב שחס וחלילה תעברי תרומת ביצית ורק אחר כך תגלי שזה היה לשוא כי הרחם לא מוכן לקליטה. סביון
הי

הייתי אצל הרופא, כמעט כבר חשבתי שאצליח לא לבכות (עוד בחוץ הבטחתי לכולן שזה יהיה מהר - אבל כנראה שאין לי מילה...
). מילאנו את הטפסים, ולקחתי הפניה להיסטרוסקופיה. אני נוטה להסכים איתך, מה זה עוד צילומון לעומת שאר הבלאגנים... יש המלצות לרופא לעבור אצלו את הבדיקה? (אם אני זוכרת נכון, ההמלצות פה היו לעשות אותה דרך הקופה, נכון?) שיהיה ערב טוב לכולם/ן, אגב, מה נגמר עם הפינגווין?

סביון1

New member
הי רועיבת

הי

הייתי אצל הרופא, כמעט כבר חשבתי שאצליח לא לבכות (עוד בחוץ הבטחתי לכולן שזה יהיה מהר - אבל כנראה שאין לי מילה...
). מילאנו את הטפסים, ולקחתי הפניה להיסטרוסקופיה. אני נוטה להסכים איתך, מה זה עוד צילומון לעומת שאר הבלאגנים... יש המלצות לרופא לעבור אצלו את הבדיקה? (אם אני זוכרת נכון, ההמלצות פה היו לעשות אותה דרך הקופה, נכון?) שיהיה ערב טוב לכולם/ן, אגב, מה נגמר עם הפינגווין?
הי רועיבת
לפי מיטב הבנתי, המומחה הכי גדול להיסטרוסקופיות במזרח התיכון, או לפחות באזור תל אביב, הוא דר' (או פרופ', סליחה אני ממש לא זוכרת) גולדנברג. הוא מקבל גם פרטי וגם עובד בתל השומר. הצרה שאם הולכים לתל השומר, אף אחד לא מבטיח לך מראש מי יעשה לך את ההיסטרוסקופיה. לא יודעת להגיד לך אם לעשות פרטי או דרך הקופה. יכולה לספר רק על עצמי - עשיתי פרטי אצל אותו גולדנברג, היה בסדר גמור, עלה 1170 ש"ח (אלף פלוס מע"מ), על חלק קיבלתי החזר ממכבי. עוד פרט ששכחתי להוסיף וכדאי לדעת לפני הבדיקה הוא, שלפעמים יש אחרי הבדיקה כאבים בכתפיים. ההסבר שאני קיבלתי לענין הוא שהגז שבו הם מנפחים את הרחם, עולה קצת לחצוצרות (בעיקר אם הן לא סתומות), ולוחץ שם על קצות העצבים. באורח מוזר, העצבים שנמצאים שם "משדרים" לכתפיים. יש כאלה (ונדמה לי שהן הרוב) שלא מרגישות הרבה כאבים בכתפיים, ויש כאלה, כמוני למשל, שכמה דקות אחרי הבדיקה, כשישבנו בחזרה מול הרופא, פתאום התחילו לי הכאבים, והרגשתי שאני לא יכולה לנשום מרוב כאבים. זה דעך באיטיות תוך כמה ימים. מוזר אבל אמיתי, וכדאי לדעת מראש. וקטע מענין - ברפואה הסינית הכתפיים זה אזור מאד חשוב שממנו אפשר לטפל ברחם. נאמר לי תמיד ע"י המרפאה הסינית שלי לא לעסות את הכתפיים אחרי החזרה כי זה "מוריד את הרחם למטה". ועכשיו כשהייתי אמורה להפיל וביקשתי מהמטפלת הסינית שלי שתעזור לגוף שלי להפיל סוף סוף (היו כמה ימי המתנה מתישים) אז היא תקעה לי מחטים בכתפיים. אז הנה לפעמים רואים קשר, אם כי בלתי מוסבר, בין הרפואה הסינית והקונבנציונלית. מצטערת על האורך, אני פטפטנית במיוחד היום. סביון

מסכימה עם סביון

הי

מסכימה עם סביון
Vמומחה, בהא הידיעה הוא פרופ' גולדנברג. אני חושבת שהוא גם עושה את זה דרך מכבי ברמת מרפא בפ"ת (שם לפחות אני פגשתי אותו). הצרה היא שהוא המון בחו"ל, עקב היותו כזה מומחה. אני עשיתי היסטרו' אבחנתית, ללא הרדמה, וגם אני חשתי כאבים כמו בצילום רחם, בעיקר בזמן החדרת החומר או הגז - כאבי מחזור חזקים, אבל זה כמה שניות וזה עובר כי החומר יוצא. בהצלחה!

ayoosh

New member
הי רועיבת../images/Emo39.gif

הי

הי רועיבת

אני עשיתי את ההיסטרו' לפני שידעתי על הפורומים הרלוונטיים... כך שההכנה שהיתה לי היא מידע מחברה שעברה את זה... בכל אופן, בכלל לא חשבתי על אופציה של פרטי, הרופא שעשה לי את הבדיקה היה גם מומחה הפוריות שטיפל בי בקופ"ח (כללית, אבל בירושלים...) חברה שלי אמרה לי שהוא מאוד עדין בבדיקה, והוא אכן היה כזה... בסך הכל זה לא היה נורא, רק שלי כאב לשבת זמן ארוך כמה ימים אחרי הבדיקה (ומרפי כמובן עבד, כרגיל- ובדיוק הייתי צריכה לשבת בטקס כלשהו ובחזרה הגנרלית שלו כמה שעות ברציפות...
). הצרה היתהשהיה חשש להידבקויות ופוליפ...
ולכן הופנתי לבית חולים להיסטרו' ניתוחית (שבה התברר שאין כלום והכל תקין... היה כנראה כריש ושאריות מהמחזור האחרון...) אגב- בעניין זה מה שאני כן יכולה לייעץ לך, מכיוון שאת מנבחרת המונופאוזה המוקדמת... (כמוני...) אם את לוקחת הורמונים כדי לקבל מחזור: באופן עקרוני, מבצעים את הבדיקה סמוך יחסית למחזור האחרון, כדי שחלילה לא יפגעו בעובר אם בדיוק נכנסו להריון בביוץ הראשון שאחרי המחזור (כן, היינו רוצות...
). מכיוון שאצלנו גם אם מקבלים מחזור, בוודאי שאין "סכנת" ביוץ והריון ספונטני, ולעומת זאת, אם עושים את הבדיקה סמוך למחזור, יש סכנה של שאריות מהמחזור שיראו מחשידות (כמו שהיה אצלי) ומכיוון שמי שקובע את התור לא בהכרח מודע לזה שאצלנו אין "סכנה" של הריון ספונטני... כדאי לדאוג לבדיקה לפחות שבוע אחרי המחזור... עד כאן הרצאתי ליום זה (סביון: כל הכבוד לך על התשובות הארוכות והברורות שלך, אני מרגישה כרגע כאילו כתבתי ספר...!) סופשבוע נפלא!

רועיבת

New member
הי

הי רועיבת

אני עשיתי את ההיסטרו' לפני שידעתי על הפורומים הרלוונטיים... כך שההכנה שהיתה לי היא מידע מחברה שעברה את זה... בכל אופן, בכלל לא חשבתי על אופציה של פרטי, הרופא שעשה לי את הבדיקה היה גם מומחה הפוריות שטיפל בי בקופ"ח (כללית, אבל בירושלים...) חברה שלי אמרה לי שהוא מאוד עדין בבדיקה, והוא אכן היה כזה... בסך הכל זה לא היה נורא, רק שלי כאב לשבת זמן ארוך כמה ימים אחרי הבדיקה (ומרפי כמובן עבד, כרגיל- ובדיוק הייתי צריכה לשבת בטקס כלשהו ובחזרה הגנרלית שלו כמה שעות ברציפות...
). הצרה היתהשהיה חשש להידבקויות ופוליפ...
ולכן הופנתי לבית חולים להיסטרו' ניתוחית (שבה התברר שאין כלום והכל תקין... היה כנראה כריש ושאריות מהמחזור האחרון...) אגב- בעניין זה מה שאני כן יכולה לייעץ לך, מכיוון שאת מנבחרת המונופאוזה המוקדמת... (כמוני...) אם את לוקחת הורמונים כדי לקבל מחזור: באופן עקרוני, מבצעים את הבדיקה סמוך יחסית למחזור האחרון, כדי שחלילה לא יפגעו בעובר אם בדיוק נכנסו להריון בביוץ הראשון שאחרי המחזור (כן, היינו רוצות...
). מכיוון שאצלנו גם אם מקבלים מחזור, בוודאי שאין "סכנת" ביוץ והריון ספונטני, ולעומת זאת, אם עושים את הבדיקה סמוך למחזור, יש סכנה של שאריות מהמחזור שיראו מחשידות (כמו שהיה אצלי) ומכיוון שמי שקובע את התור לא בהכרח מודע לזה שאצלנו אין "סכנה" של הריון ספונטני... כדאי לדאוג לבדיקה לפחות שבוע אחרי המחזור... עד כאן הרצאתי ליום זה (סביון: כל הכבוד לך על התשובות הארוכות והברורות שלך, אני מרגישה כרגע כאילו כתבתי ספר...!) סופשבוע נפלא!
הי
תודה על הטיפ. אני בנתיים לא לוקחת הורמונים, אז זה לא כ"כ רלוונטי - אבל טוב שעדכנת אותי. בעניין ההורמונים - אני מתכוונת לפתוח שרשור נפרד בעניין בקרוב (וזה רק "טיזֱר"...
) סופשבוע נעים!

ayoosh

New member
את לא מאיימת...../images/Emo8.gif- אני מצפה לזה...

הי
תודה על הטיפ. אני בנתיים לא לוקחת הורמונים, אז זה לא כ"כ רלוונטי - אבל טוב שעדכנת אותי. בעניין ההורמונים - אני מתכוונת לפתוח שרשור נפרד בעניין בקרוב (וזה רק "טיזֱר"...
) סופשבוע נעים!
את לא מאיימת...
- אני מצפה לזה...
רק כשהגעתי לכאן, הבנתי שיש גישות שונות... אני אשמח להבין מה הרעיון מאחורי כל גישה!!!

../images/Emo65.gifאני רואה שמצאת לי ניק לניק...

שלום לכן
וסביון
"טכנית" האם הפרוצדורה זהה פחות או יותר? סיפורי זוועות (ולמען ההגינות גם סיפרים מרגיעים) על צילום רחם שמעתי, הם תקפים גם לגבי היסטרוסקופיה? האחרונה מתבצעת בהרדמה מלאה? אני מבינה שזה משהו "וולנטרי" - שנתון לשק"ד הרופא - אבל מה אתן ממליצות? סובלת ממנפאוזה שכמותי, שכבר לא קיבלה מחזור איזו שנה - יש חשש להידבקויות ושאר ירקות בגינן שווה לעבור את הבדיקה?
אני רואה שמצאת לי ניק לניק...
היסטרוסקופיה מתבצעת בהרדמה מלאה. לי המליצו לעשות אותה כדי לראות את מבנה הרחם מבפנים. בכל אופן, הבדיקה מומלצת מכיוון שגם לוקחים ביופסיה וגם היא מאוד יסודית, ולפני שמתחילים עם הטיפולים רוצים ללמוד אותך כמה שיותר טוב. אצלי הרחם מעט קטנה- זה לא פגם והכל בסדר (טפו) אבל בכל אופן הם רצו לבדוק. אני עשיתי באיכילוב- קיבלתי הפנייה מפרופ' עמי עמית וקופ"ח מימנה את זה (לפחות את זה)... אני ממליצה. בהצלחה,
רואי=רועי...

מצב
הנושא נעול.
למעלה